پرسش و پاسخ
ما در آپارات

آموزش نصب کاشی پرسلان در کف ساختمان

آموزش نصب کاشی پرسلان در کف ساختمان

آموزش نصب کاشی پرسلان در کف ساختمان | میزان مصرف: میزان مصرف چسب سرامیک پودری K-900 بستگی کامل به سطح زیرکار و سرامیک موجود دارد. در حالت استاندارد سطح به ازاء هر متر مربع ۵/۲ الی ۵/۳کیلوگرم پودر در چسب سرامیک مصرف می‌شود.

نحوه مصرف: بعد از تمیز و آماده کردن زیرسازی باید دو پیمانه حجمی از پودر K-900رابا تقریباً یک و نیم پیمانه حجمی از آب مخلوط کرد تا خمیری همگن بدست آید. مخلوط باید به مدت ۱۵ دقیقه کاملاً مخلوط شود و سپس آن را بوسیله ماله شانه‌دار مصرف نمود در صورت افزایش مقاومت می‌توان مقداری از چسب بتن استفاده نمود.

سرامیک‌ها بایستی در مدت ۱۰ دقیقه بر روی ملات خمیری نصب گردند و بعد از ۲۴ ساعت که به استحکام نهایی خود رسیدند می‌توان بندکشی کرد. برای ملاتهای ضخیم می‌توان مقداری سیمان و خاک سنگ درمخلوط چسب سرامیک اضافه شود. برای دیوار و داخل استخر حتماً بین ۷ تا ۱۰ درصد وزن سرامیک از چسب بتن آب‌بندی استفاده شود.

نکات نصب کاشی به روش چسبی

روش چسبی یکی از روای نصب کاشی و سرامیک بر کف و بدنه میباشد که در سالهای اخیر زیاد مورد استفاده قرار میگیرد با این نکته که حدود ۸۰ درصد از بازسازیهای منازل و حدود ۱۰ درصد از ساختمانهای نوساز در ایران از چسب برای نصب کاشی و سرامیک استفاده می کنند و در کشورهای اروپایی و پیشرفته بیش از ۹۰ درصد موارد برای نصب از چسب استفاده می کنند .برای اجرای کار به روش چسبی به نکات زیر توجه فرمایید :

زیر کار تراز شده و عاری از هرگونه گردو غبار و چربی باشد .چسب قابلیت نصب کاشی به روی کاشی ،سنگ،سیمان گچ،و رنگ …….را دارد .

زیر کار را کمی با نوک تیشه ،تیشه ای نمایید تا قدرت چسبندگی و استحکاک چسب بیشتر شود.

بزار کار و مصالح مربوطه را آماده و در دسترس قرار دهیم (کاردک،گاز انبر،دستگاه برش، تراز، چسب، کاشی، چکش لاستیکی،و……….

آموزش نصب کاشی پرسلان در کف ساختمان

توجه:میزان مصرف چسب در حالت استاندارد یعنی زیر کار تراز و ابعاد کاشی ۲۰*۳۰ برابر ۳.۵ کیلوگرم برای هر متر مربع می باشد و در حالت معمول باید برابر ۴.۵ کیلو گرم و در حالت ماکزیمم برابر ۶.۵ کیلوگرم در هر متر مربع است .

خط تراز افقی را با کمک تراز و شمشه اجرا می نماییم و تراز بودن دیوار عمودی را تست مینماییم.

مدل کار را با محاسبات ساده ریاضی در ذهنیت تصور و کار را از جاه هایی شروع می کنیم که علاوه بر اینکه میزان پرت کمتر شود ،کاشی های بدون برش در مسیر پر دید ترین گوشه ها یا دیوار ها قرار گیرند.

آموزش نصب کاشی پرسلان در کف ساختمان

توجه :برای انتخاب و خرید چسب کاشی و سرامیک مرغوب با استادکار یا شخص با تجربه مشورت نمایید و از خرید چسب های متفرقه و تاریخ گذشته خود داری فرمایید .

چسب را کمی با آب یا مایع بتن آغشته کرده سپس با کمک کاردک قاشقی و شانه ای در سطح دیوار یا کف می کشیم .

مقدار چسب را به اندازه سطحی می کشیم که تا زمان نصب کاشی ، چسب گیرایی و چسبندگی خود را از دست ندهد . (معمولاً ۱ تا ۲ متر مربع )

کاشی را نصب و تراز افقی و عمودی می نماییم .

برای بند کشی درزها از مواد سیلیکاتی و ضد باکتریال به جای سیمان سفید و پودر سنگ استفاده نماییم : چون ماندگاری و مقاومت بیشتری دارند و هم در برابر تمیز کاری های متوالی سفیدک و شوره نمی زنند .

 

[icon name=”tags” class=”” unprefixed_class=””] آموزش نصب کاشی پرسلان در کف ساختمان

 


#کاشی # سرامیک #سرام پخش

گردآوری شده توسط: پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش اینستاگرام ما را دنبال کنید
۰

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *