پرسش و پاسخ
ما در آپارات

ابزار مورد نیاز برای نصب کاشی (بخش دوم)

ابزار مورد نیاز برای نصب کاشی (بخش دوم)

ابزار مورد نیاز برای نصب کاشی (بخش دوم)

ابزار شماره ۶) چسبِ کاشی- و نحوه مخلوط کردن آن

ابزار مورد نیاز برای نصب کاشی (بخش دوم)

   ابزار مورد نیاز برای نصب کاشی (بخش دوم) | کیفیت چسب کاشی به اندازه زیادی به مخلوط کردن آن بستگی دارد. مخلوط کن های دستی در انواع مختلف سرعت و موتور های مختلف در دسترس هستند. مخلوط کن چسب هنگام مخلوط کردن چسب های سیمانی، رزین، رنگ و موادِ دیگر بسیاری کاربرد دارد. اهمیت داشتن یک مخلوط کن قابل اعتماد در این است که باعث می شود هوای گرفتار شده در چسب کاهش یابد و در نتیجه استحکام آنها افزایش یابد. حتماً مطمئن شوید که پروانه مخلوط کن متناسب با مقدار چسب مورد استفاده است.

ابزار شماره ۷) ماله های مخصوص برای چسبِ کاشی با اندازه های مناسب

ابزار مورد نیاز برای نصب کاشی (بخش دوم)
ماله ساده و ماله های دندانه ای از جمله ابزاری است که نه تنها مورد استفاده کاشی کاران حرفه ای هست بلکه برای سایر پیمانکاران حرفه ای نیز مفید واقع می شوند. هنگام انتخاب ماله، حتماً مواد مناسب را برای مراحل نصب کاشی انتخاب کنید. ماله ها اغلب از جنس آلومینیوم یا استنلس استیل ساخته شده اند و برخی از آن ها مجهز به دسته های پلاستیکی هستند. ماله ها ابزاری سبک و در عین حال محکمی هستند که فرآیند استفاده از چسب کاشی تسهیل می کند و می توانید در مدت زمان کمتر، کار بیشتری را انجام دهید. ماله ها در شکل ها و طرح های گوناگونی دارند، ماله های مربعی یا v شکل برای قرار دادن چسب کاشی استفاده می شوند.

ابزار شماره ۸) ماله های مخصوص ملات

ابزار مورد نیاز برای نصب کاشی (بخش دوم)
ماله های بندکشی بهترین وسیله برای قراردادن ملات روی بندکشی ها هستند. ماله باید قادر به تحمل استفاده های مختلف و نصب های معتدد کاشی باشند. هرچه بافت ماله نرم تر باشد، برای سنگ های طبیعی یا کاشی های دارای بافت (کاشی های سه بُعدی) بهتر است. بعضی از ماله ها منعطف هستند و می تواند مقدار اضافی ملات را از بالای سطح کاشی جدا کند. برخی از طرح ها فقط برای ریختن ملات روی کاشی ها مناسبند و بعضی دیگر از مدل های برای استفاده از حجم بالایی از ملات در مناطق بزرگتر کاربرد دارند.

ابزار شماره ۹) اِسپیسر یا فضادهنده کاشی

ابزار مورد نیاز برای نصب کاشی (بخش دوم)

برای حفظ فواصل صاف و یکنواخت، اسپیسر ها بسیار مهم است. فاصله دهی کاشی می تواند به شما در دستیابی به فاصله مناسب بین کاشی و استفاده از الگوهای متنوع کاشی و یا محل هایی که فاصله های متفاوت استفاده می شود بسیار کمک می کند. می توانید اسپیسر های معمولی، اسپیسرهای T شکل را در شکل های متنوع پیدا کنید.
با استفاده از این اسپیسر ها، کاشی کاران مطمئن می شوند فاصله بین کاشی ها کاملا دقیق بوده و در نهایت یک کار حرفه ای را انجام خواهند داد.
این اسپیسر ها قابل استفاده مجدد هستند و اجازه می دهند کار در دو سطح مختلف (هم به صورت افقی و هم عمودی و به صورت هم زمان انجام شود.

دیگر ابزار مناسب برای کاشی کاری…

این لیست می تواند ادامه یابد، اما این لیست شامل چند مورد از جمله مهمترین ابزارهایی است که یک کاشی کار به آن احتیاج دارد، می باشد. مواد، محصولات و شکل های زیادی در آنجا وجود دارد که شما می توانید از آنها استفاده کنید، بنابراین قبل از انتخاب این ابزارها، حتما در مورد نوع نصب خود را تصمیم بگیرید.

 

 

 


#کاشی # سرامیک #سرام پخش

 

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments