پرسش و پاسخ
ما در آپارات

استفاده از کاشی در نمای ساختمان

استفاده از کاشی در نمای ساختمان

نمای ساختمان

  استفاده از کاشی در نمای ساختمان | نمای ساختمان اولین چیزی است که در به چشم بیننده می آید و همواره یکی از مهم ترین قسمت هایی بوده است که معماران و طراحان به آن توجه میکرد اند چه آن زمانی که با کاشی های سنتی و آجر و دیگر دیوارپوش ها و پنجره های رنگی آن را تزیین میکردند و چه الان که انواع سنگ و کاشی و کامپوزیت با طرح های مختلف و رنگ های جذاب این وطیفه خطیر را عهده دار شده اند.

نمای ساختمان باید به گونه ای طراحی شود که در کنار حفاظت محیط داخل از فضای بیرون، ارتباط فضای بیرون را با داخل ساختمان به خوبی برقرار کند.

تنها کاربرد نمای یک ساختمان زیبایی ظاهری نیست بلکه صرفه جویی در مصرف انرژی از طریق عایق گرمایی و مقاومت بالا در برابر آتش سوزی و یخ زدگی و حفظ ظاهر برای مدت طولانی نیز از ویژگی های یک نمای موفق است.

هر کدام از مصالح مورد استفاده در نمای ساختمان ضریب انتقال حرارتی متفاوتی دارند و این نکته به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی کاملا مورد توجه است.

پیشنهاد وبسایت باکس برای اجرا نمای ساختمان، استفاده از کاشی های پرسلانی و سایز بزرگ است. امروزه کاشی در اکثر کشورهای دنیا برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد و از آنجایی که طرح ها و سایزهای بسیار متنوعی دارد در ساختمان های با کاربری متفاوت از مسکونی رفته تا ادارات و مجتمع های تجاری انتخاب اول معماران و طراحان است.از خصوصیات منحصر به فرد و جذاب کاشی می توان به مقاومت فیزیکی بالا و مقاومت در برابر یخ زدگی و ضد حریق بودن آن و همچنین ماندگاری بالا در شرایط مختلف جوی اعم از تابش نور خورشید و بارندگی اشاره کرد.

مشاهده این مطلب
رونمایی از بازار آنلاین سرام پخش(قسمت چهارم)

همچنین با توجه به گسترش روزافزون طرح ها و تکنولوژی ساخت کاشی روش های نصب نیز گسترش یافته اند و علاوه بر روش های نصب معمول روش نصب خشک که مخصوص نصب کاشی روی نما است هم بسیار موفق و مورد اقبال بوده است. از دیگر خصوصیات مثبت کاشی نما نسبت به انواع سنگ وزن کمتر آن است که از جهت ایمنی بسیار مورد توجه است چرا که در یک نصب غیر اصولی ممکن است سنگ به خاطر وزن بالایش از روی نما سقوط کند و خطرات جانی ایجاد شود.

استفاده از کاشی در نمای ساختمان

[icon name=”tags” class=”” unprefixed_class=””]استفاده از کاشی در نمای ساختمان


#کاشی # سرامیک #سرام پخش
گردآوری شده توسط: پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش
اینستاگرام ما را دنبال کنید

۰

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *