پرسش و پاسخ
ما در آپارات

انتخاب درب مناسب حمام مدرن

انتخاب درب مناسب حمام مدرن

  انتخاب درب مناسب حمام مدرن |
زمانی که صحبت از طراحی حمام به میان می آید، انتخاب درب مناسب برای آن اهمیت ویژه ای پیدا می کند. احتمالا تا به امروز به اهمیت و تاثیری که انتخاب درب بر زیبایی حمام دارد، فکر نکرده بودید. حمام عموما به عنوان یکی از قسمت های کاربردی در هر خانه ای شناخته می شود و بسیاری از افراد برای انتخاب درب آن تنها به جنبه کاربردی آن توجه می کنند. با این حال علاوه بر جنبه کاربردی توجه به جنبه زیبایی درب بر زیبایی کلی فضا تاثیرگذار خواهد بود. آن چه که در ادامه این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، نمونه ای از بهترین درب هایی است که می توان در طراحی حمام مدرن مورد استفاده قرار داد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

انتخاب درب مناسب حمام مدرن

نکاتی که قبل از انتخاب درب حمام باید به یاد داشته باشید

درب حمام در مکانی که از آب گرم در آن زیاد استفاده می شود، نصب می شود. حمام از جمله مکان های گرم و رطوبت دار می باشد. توجه به این نکته در هنگام نصب درب حمام باید در نظر گرفته شود. نمونه های مختلفی از درب حمام وجود دارد که در ساخت آن ها از متریال مختلف استفاده شده است. برای مثال از استیل گرفته تا شیشه و چوب برای ساخت درب حمام استفاده می شود. هریک از این درب ها مزایا و معایبی به همراه دارد که قبل از خرید باید نسبت به آن ها آگاهی داشته باشید. در ادامه این مطلب مهم ترین نکاتی که برای خرید درب حمام باید به خاطر بسپارید را با شما در میان می گذاریم.

انتخاب درب مناسب حمام مدرن

درب چوبی حمام

اگر تصمیم به خرید درب چوبی دارید، باید از نمونه هایی که نسبت به رطوبت مقاوم هستند، استفاده نمایید. توجه به این نکته از تاب برداشتن درب پس از استفاده جلوگیری می کند. درب های چوبی کلاسیک، از زیبایی بی اندازه ای برخوردار هستند و استفاده از آن ها می تواند در القای گرما به فضای حمام کمک کند.

انتخاب درب مناسب حمام مدرن

درب استیل حمام

استفاده از درب استیل برای حمام ممکن است کمی نامتعارف باشد اما در مقابل مزایای زیادی دارد. برای مثال این گونه درب ها از عمر بالایی برخوردار بوده و به وسیله آب و رطوبت دچار آسیب دیدگی نمی شوند. این نمونه درب در انواع مختلف وجود داشته و امکان انتخاب نمونه ای مناسب و زیبا با توجه به طراحی حمام را برای شما فراهم می کند.

درب فایبرگلاس حمام

بسیاری از افراد از درب فایبرگلاس برای حمام استفاده می کنند. این گونه درب ها از زیبایی چوب برخوردار بوده اما ریسک آسیب دیدن آن نسبت به چوب بسیار پایین می باشد. درب های فایبرگلاس از قیمت پایین تری نسبت به درب های چوبی برخوردار هستند، اما بدون شک زیبایی چوب طبیعی را نداشته و نسبت به درب های استیل نیز از مقاومت کم تری برخوردار هستند. با این وجود انتخاب این مدل درب به عنوان درب حمام گزینه ای مناسب می باشد.

انتخاب درب مناسب حمام مدرن

ایده های مناسب برای انتخاب درب حمام

درب کشویی

همان گونه که گفته شد، درب های چوبی می توانند باعث ایجاد زیبایی بی اندازه ای در طراحی حمام شوند و در این میان درب چوبی کشویی می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشد. از مزایای استفاده از این درب ها می توان به اشغال کم ترین فضا با استفاده از آن ها اشاره کرد. از این رو پیشنهاد ما استفاده از این مدل درب در طراحی حمام کوچک می باشد.

انتخاب درب مناسب حمام مدرن

همان گونه که گفته شد، درب کشویی انتخاب مناسبی برای ورود به حمام می باشد. استفاده از این درب فضایی گرم و دنج فراهم می کند. این گونه درب ها در سبک های مختلف موجود بوده و می تواند به عنوان المانی تزئینی در دیزاین خانه شما مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از درب های کشویی برای جداسازی قسمت رختکن و فضای حمام می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشد.

انتخاب درب مناسب حمام مدرن
انتخاب دستگیره مناسب برای درب

انتخاب دستگیره مناسب از دیگر مواردی است که در هنگام انتخاب درب باید به آن توجه داشته باشید. دستگیره درب باید به گونه ای باشد که با وزن و سایز درب هماهنگی داشته باشد و علاوه بر جنبه کاربردی باید به زیبایی آن نیز توجه داشته باشید.

درب فرانسوی

درب های فرانسوی گزینه ای مناسب برای انتخاب در جهت استفاده در حمام بوده و زیبایی نابی در این قسمت ایجاد می کند. استفاده از این درب ها می تواند باعث افزایش ورود نور طبیعی در حمام شود. استفاده از درب فرانسوی می تواند به فضای حمام نمایی زیبا ببخشد. در صورتی که امکان استفاده از شیشه بر روی درب برای شما وجود ندارد، می توانید استیل را جایگزین آن کنید.

درب پنلی ساده

درب پنلی از گزینه های مناسب برای انتخاب به عنوان درب حمام می باشد. چرا که این گونه درب ها با وجود سادگی بسیار شیک هستند. در ساخت این گونه درب ها از پنل های مربع و یا مستطیلی شکل استفاده می شود. برای زیبایی هرچه بیش تر این گونه درب ها از الگوهای مختلف بر روی آن ها نیز استفاده می شود. در ساخت این درب ها می توان از چند پنل کوچک در کنار یکدیگر یا یک پنل بزرگ استفاده کرد.

درب پنلی کشویی

درب کشویی انتخاب مناسبی برای استفاده در طراحی حمام کوچک می باشد. چرا که این کونه درب ها فضای زیادی را اشغال نمی کنند.

درب پنلی شیشه ای

به جای استفاده از درب های پنلی چوبی می توانید از نمونه های شیشه ای آن ها استفاده نمایید. پنل های شیشه ای که انتخاب می کنید، می توانند بزرگ یا کوچک بوده و ساده یا دارای نقش باشند. برای حفظ حریم شخصی می توانید از شیشه های مات استفاده نمایید.

انتخاب درب مناسب حمام مدرن
درب آینه ای

استفاده از درب هایی که در ساختار آن ها از آینه استفاده شده است، برای طراحی مدرن انتخاب بسیار مناسبی می باشد. این درب ها باعث روشن تر شدن هرچه بیش تر فضای حمام شده و همین امر می تواند به بزرگ تر نشان دادن حمام کمک کند.

انتخاب درب مناسب حمام مدرن

 درب شیشه ای رنگی

اگر به دنبال زیبایی هرچه بیش تر فضای حمام هستید، پیشنهاد ما استفاده از درب های شیشه ای رنگی می باشد. استفاده از این درب ها می تواند فضایی جذاب و چشم نواز برای شما فراهم کند.

[icon name=”tags” class=”” unprefixed_class=””] انتخاب درب مناسب حمام مدرن

 


#کاشی # سرامیک #سرام پخش

گردآوری شده توسط: پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش اینستاگرام ما را دنبال کنید
۰

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *