پرسش و پاسخ
ما در آپارات

تاثیر کاشی و سرامیک در نور فضا

تاثیر کاشی و سرامیک در نور فضا

خانه خود را روشن کنید/ تاثیر کاشی و سرامیک در نور فضا

اگر خانه‌ی پر نور و روشن برای شما جذاب است و یا مایل به کنترل نور در دکوراسیون داخلی خود هستید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

نور یکی از عوامل اصلی جذابیت و چشمگیرتر شدن هر دکوراسیونی می‌باشد. قطعا شما هم تمایل به زندگی در یک خانه تاریک و کم نور را ندارید، نور باعث ایجاد سرزندگی و نشاط در محیط زندگی شما می‌شود، بنابراین اگر شما هم تمایل دارید در یک فضای سرزنده و روشن زندگی کنید با ما همراه شوید تا در اینجا شما را راهنمایی کنیم.

 

تاثیر کاشی و سرامیک در نور فضا

 

اولین راه‌حل برای روشن‌تر کردن خانه‌های تاریک، انتخاب رنگ سفید و روشن برای دیوارها در فضاهای داخلی می‌باشد. انتخاب رنگ سفید می‌تواند به بزرگ‌تر نشان‌دادن فضا و همچنین روشن‌تر شدن فضا کمک شایانی کند. بهترین محصول برای اینکه نور بهتری در فضا داشته باشیم می‌تواند انتخاب کاشی و سرامیک باشد. تنوع بالای محصولات کاشی و سرامیک چه در طرح و رنگ و ابعاد و چه در نوع لعاب از طرفی انتخاب را برای ما خیلی وسیع و متنوع کرده است ولی از طرف دیگر  همین تنوع بالا باعث شده است که در زمان انتخاب سرامیک کمی گیج و سردرگم شویم. با سرام پخش همراه شوید تا بهترین انتخاب را انجام دهید. کاشی و سرامیک به خوبی نور را منعکس می‌کند و فضای داخلی ما را روشن‌تر می‌کند بنابراین بهتر است برای خانه‌ی تاریک خود کاشی و سرامیک را جایگزین پارکت‌های تیره کنید.

 

تاثیر کاشی و سرامیک در نور فضا

 

انتخاب کاشی کف و دیوار در دکوراسیون داخلی خانه ارتباط مستقیمی با نور خانه دارد. داشتن نور طبیعی در طول روز علاوه بر اینکه باعث کاهش مصرف انرژی می‌شود و اثرات مخرب زیست محیطی را کاهش می‌دهد، تاثیرات مثبت زیادی هم روی ساکنین خانه دارد. وقتی می‌گوییم ساکنین منظور ما تنها انسان‌ها نیستند. گیاهانی که در کنار ما زندگی می‌کنند و حیوانات خانگی ما هم جز موجودات زنده و تاثیر پذیر از نور روزانه‌اند. حتی ساعت خواب و بیدار شدن افراد خانه نیز می‌تواند رابطه مستقیمی با نور ورودی داشته باشد.

مشاهده این مطلب
سیلیکات سدیم در صنایع کاشی و سرامیک

 

تاثیر کاشی و سرامیک در نور فضا

 

نکته مهم دیگر اینکه انتخاب کفپوش مناسب هم در پر نور یا کم نور به نظر رسیدن خانه هم نقش به‌سزایی دارد. کفپوش‌‌هایی با رنگ‌ها و رگه‌های روشن می‌توانند بازتاب دهنده خوبی برای نور باشند و باعث روشن‌تر دیده شدن فضای خانه شوند. فرم کشیده تایل‌‌های به کار رفته در کف نیز از نظر هندسی فضا را بزرگ‌تر و عمیق‌تر نشان می‌دهد. انتخاب فرم و رنگ مناسب کاشی کف از عوامل مهم و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی به شمار می‌رود.

 

تاثیر کاشی و سرامیک در نور فضا

 

در آشپزخانه هم کاشی کف با رنگ زمینه روشن علاوه بر پر نورتر نشان‌دادن فضا باعث می‌شود آلودگی‌ها بیشتر به چشم بیایند و بهداشت فضای غذاخوری بهتر رعایت شود. نکته مهم دیگر در انتخاب سرامیک آشپزخانه سر نبودن آن است. جنس کاشی و سرامیک باید به نحوی باشد که امکان لیز خوردن را به حداقل برساند. به علاوه راحت تمیز شود و در برابر شستشو با مواد شوینده مقاومت قابل قبولی داشته باشد. علاوه برکفپوش استفاده از رنگ روشن برای دیوارها و کابینت‌ها نیز می‌تواند نقش بسزایی در بازتاب نور و روشن شدن خانه داشته باشند.

تاثیر کاشی و سرامیک در نور فضا

کفپوش‌‌هایی با رگه‌های طبیعی چوب و رنگ‌های برگرفته از طبیعت علاوه بر زیبایی، دست طراحان داخلی و معماران را برای چیدمان خلاقانه باز می‌گذارد. این خطوط و گره‌های چوب به سادگی با اکثر رنگ‌ها هماهنگ می‌شوند و از این بابت محدودیتی در انتخاب وسایل و مبلمان ایجاد نمی‌کنند.

روانشناسی نور و دکوراسیون داخلی

از تاثیرات روانشناسی نور بر خلق‌وخو و روحیات انسان هم نمی‌توان غافل شد. تمام وسایل و رنگ‌های به کار رفته در منزل در روشنایی دیده می‌شوند. به عنوان مثال تیره و روشن بودن یک رنگ سبز در همه خانه‌ها یکسان نیست. اگر شدت نور ورودی زیاد باشد طبیعتا اجازه استفاده از رنگ‌های تیره در دکوراسیون خانه هم داریم. پس بی‌اغراق نور جز تعیین‌کننده‌ترین عوامل انتخاب چیدمان و دکوراسیون داخلی به شمار می‌رود.

مشاهده این مطلب
بازسازی کاشی ها: نقاشی روی کاشی (بخش دوم)

راه‌های ورود نور به خانه به جهت جغرافیایی، محل در و پنجره‌ها و ارتفاع سقف بستگی دارد. این‌ها عواملی هستند که در مراحل اولیه طراحی معماری مورد بررسی قرار می‌گیرند. اما می‌توانیم در هر مکانی که زندگی می‌کنیم استفاده از نور را با چند ترفند ساده بهبود ببخشیم و تلاش کنیم مانعی برای روشنایی طبیعی فضاهای خانه ایجاد نکنیم.

 

تاثیر کاشی و سرامیک در نور فضا

 

زمانی که نور طبیعی وارد خانه می‌شود باید به درون فضا‌های داخلی خانه هدایت شود تا عمق نفوذ بیشتری داشته باشد. اگر در فضای پذیرایی پنجره‌ای داریم بهتر است که با گذاشتن مبلمان و وسایل منزل سد راهش نشویم. اجازه دهیم روشنایی وارد شود و تا حد امکان در فضا پیشروی کند.

 

 


اینستاگرام ما را دنبال کنید

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *