پرسش و پاسخ
ما در آپارات

تزئین بطری شیشه ای با کاشی شکسته

تزئین بطری شیشه ای با کاشی شکسته

چگونه بطری شیشه ای را با کاشی های شکسته تزئین کنیم؟

 

برای ساخت این بطری تزیینی از کاشی‌های کوچک یا کاشی های شکسته استفاده کنید. بطری کاشی شده دکور نفیسی است که تقریبا با هر سبک دکوراسیون هماهنگ است.

بیش‌تر این بطری‌ها با کاشی‌های سرامیکی یا شیشه‌ای درست می‌شوند. بسته به طرحی که در نظر دارید، با این وسایل می‌توانید بطری تزیینی منحصری به وجود آورید و از آن به عنوان جاشمعی یا ظرف مخصوص نمک حمام استفاده کنید. برای جلب توجه و سنتی‌تر به نظر آمدن کاشی‌های قدیمی را با مهره، صدف‌های کوچک، سنگ یا گلدان‌های سفالی شکسته ترکیب کنید.حتی برای تزیین آیینه هم میتوان از کاشی های شکسته استفاده کرد.

تزئین بطری شیشه ای با کاشی شکسته

برای خلق این بطری کافیست ابتدا آن را در ذهن مجسم کنید.

 

وسایل مورد نیاز :

بطری شیشه‌ای تمیز ،کاغذ، مدادهای رنگی، کاغذ گراف (الگو)، کاشی، شیشه و مهره، قندشکن گازانبری، موچین، چسب سیلیکون ، دوغاب ،اسفنج، دستمال نرم

دستور کار :

۱.هر گونه برچسب را از روی شیشه تمیز کنید. بطری را شسته تا غبار، کثیفی، مواد غذایی و چسب از روی آن پاک شود. بطری را کاملا خشک کنید.

۲.در مورد طرح تصمیم بگیرید. اگر می‌خواهید ایده خود را به کار ببرید، از یک ورق کاغذ گراف (الگو) و مدادهای رنگی استفاده کنید. می‌توانید طرح‌های اینترنتی را مد نظر قرار دهید یا کاشی‌ها را به سبک آزاد بچسبانید. کاشی‌های کوچک ۲.۵ سانتی‌متری به دلیل تحدب شیشه بهتر از کاشی‌های بزرگ روی کار می‌نشینند.

۳.کاشی‌های سرامیکی، تکه‌های شیشه ومهره‌ها را از قبل آماده کنید. در مورد هماهنگی میان اجسام موجود در طرح خود تصمیم بگیرید.

مشاهده این مطلب
کدام سرامیک مناسب سرویس بهداشتی است؟

۴.چسب سیلیکون را روی قسمت کوچکی از شیشه بمالید و کاشی‌ها را با فشار روی آن بچسبانید. چسب سیلیکون سریع خشک می‌شود بنابر لازم است در انجام کار سرعت عمل داشته باشید. همچنین می‌توانید مقدار کمی چسب پشت هر کاشی بزنید و آن را روی شیشه بچسبانید.

۵.کاشی‌ها و سایر موارد را از پایین بطری به سمت بالا بچسبانید تا طرحتان کامل شود. برای اطمینان، بگذارید کاشی‌ها ۲۴ ساعت کاملا خشک شوند.

برای آن که کاشی‌ها به اندازه و شکل دلخواه شما درآیند، از قندشکن مخصوص کاشی استفاده کنید.

۶.می‌توانید کاشی‌ها را کاملا کنار هم قرار دهید تا نیازی به دوغاب نداشته باشید. در غیر این صورت فاصله ۳ میلی‌لیتری بین آن‌ها را باید با دوغاب پر کنید.

۷.دوغاب را روی سطح شیشه بین کاشی‌ها، شیشه‌ها و مهره‌ها پخش کنید.

۸.اضافی دوغاب را با اسفنج مرطوب با دقت پاک کنید. بگذارید بطری ۱۵ دقیقه به همین حالت باقی بماند تا خود را بگیرد. اضافه دوغاب را با دستمال نرم پاک کنید.

 

تزئین بطری شیشه ای با کاشی شکسته


اینستاگرام ما را دنبال کنید
۱+

نظرات ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *