پرسش و پاسخ
ما در آپارات

خرید ملات بندکشی کاشی و سرامیک

خرید ملات بندکشی

ملات بندکشی کاشی و سرامیک

دو یا سه روز بعد از پایان نصب سرامیک، نوبت به بندکشی کاشی و سرامیک می رسد. در گذشته، دوغاب کاشی و سرامیک یا ملات بنایی معمولا از ترکیب سیمان، ماسه و یا گچ به صورت دستی و در محل مخلوط و ساخته می­ شد. در مقایسه با این روش سنتی، خرید ملات بندکشی کاشی و سرامیک آماده می تواند مشکل گرد و غبار شن و ماسه در محل ساخت و ساز را کاهش دهد و ایمن تر و بهداشتی تر است.

 انواع ملات بندکشی سرامیک آماده نیز از ترکیب سه ماده اصلی یعنی سیمان، پودر سنگ و مواد افزودنی شیمیایی تهیه می شود، با این تفاوت که برای ساخت این ملات بندکشی از بهترین نسبت ترکیب مواد استفاده شده و دارای بالاترین استانداردها می­باشد و طبیعی است که هیچگاه در روش سنتی این میزان دقت و کیفیت برای ساخت ملات سیمان قابل دستیابی نیست. قیمت ملات بندکشی سرامیک کمی بالاتر از ملات سیمان سنتی است، اما کمتر از قیمت چسب کاشی یا خمیر بندکشی است، این یک انتخاب مقایسه است.

هنگام استفاده از ملات سیمان، سرام پخش پیشنهاد می کند که کف کاشی را در پشت کاشی تمیز کنید و کاشی را با آب خیس کنید.

سهولت استفاده از ملات خشک آماده موجب صرفه جویی در وقت و هزینه کاشی­کاری می­گردد. تهیه و بکارگیری این ملات ساده است و تنها به حجم آب مشخصی نیاز دارند، لذا افراد به راحتی قادر به استفاده از آن بوده و دیگر نیاز به آموزش خاص یا استفاده از مواد تکمیلی دیگر ندارند.

راهنمای خرید ملات بندکشی کاشی و سرامیک 

۱• چه زمانی از ملات سیمانی استفاده کنم؟

پایین بودن قیمت ملات بندکشی به دلیل داشتن سیمان و پودر سنگ، این محصول را به یک گزینه اصلی برای کاشی کاری های فضای عمومی تبدیل کرده است. ملات بندکشی دارای بیشترین تنوع در کاربری و رنگ هستند. در مقابل، قبل از خرید ملات بندکشی این نکته را در نظر بگیرید که استفاده از ملات ماسه سیمانی به عنوان ملات بندکشی و چسب کاشی برای تمامی پروژه های خانگی، می تواند اشتباه هم باشد، زیرا ساختاری به خوبی پودر بندکشی یا خمیر بندکشی ایجاد نمی کند.

ملات سیمانی در بسیاری از پروژه های ساختمانی هم به عنوان دوغاب و هم به عنوان چسب کاشی قابل استفاده هستند. سرام پخش توصیه می کند برای نصب کاشی کالیبره، دیواره های حمام، کاشی سنگی یا پرسلان پولیشی به جای ملات از پودر بندکشی مخصوص استفاده کنید. همینطور با توجه به ماهیت متخلخل ملات، برای جلوگیری از نفوذ آب به پشت کاشی و تخریب بندکشی و کف، بندکشی ها باید سیلر شوند.

۲• انتخاب و خرید بر اساس پهنای بندکشی

بهتر است از دوغاب سیمانی برای بندکشی (وسعت بین نیم تا یک سانتی متر) و برای بندکشی های نازک تر از پودر بندکشی استفاده کنید.

۳• پاک کردن لکه های دوغاب از روی کاشی

تمیز کردن دوغاب خشک شده از سطح کاشی ها، کار چندان ساده ای نیست؛ حتی گاهی جلوه ناخوشایند این لکه ها تا چند هفته بعد از کاشی کاری یا دوغاب مجدد، باقی می ماند. به جای کاردک فلزی و تیز، برای پاک کردن دوغاب اضافی از محلول پاک کننده سیمان موجود در فروشگاه سرام پخش کمک بگیرید.

۴• چقدر ملات استفاده کنیم؟

مقدار دوغاب ملات مورد استفاده برای بندکشی کاشی و سرامیک، به تعداد و اندازه سرامیک بستگی دارد و کاملا با میزانی که ملات به عنوان چسب کاشی استفاده می شود، متفاوت است. به صورت کلی، شما باید مقدار دوغاب را برای هر متر مربع حدود یک لیتر در نظر بگیرد.

خرید اینترنتی ملات بندکشی کاشی و سرامیک

در فروشگاه سرام پخش می توانید انواع ملات بندکشی کاشی و سرامیک به همراه پودر و خمیر بندکشی  و همچنین سایر ابزار و مصالح نصب را از برندهای معتبر ایرانی با بهترین قیمت و به صورت آنلاین خریداری نمایید. اگر سوالی در رابطه با انتخاب و خرید اینترنتی ملات بندکشی کاشی و سرامیک داشتید، آن را با کارشناسان سرام پخش در میان بگذارید.

گردآوری شده توسط: پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش

۰

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *