پرسش و پاسخ
ما در آپارات

راهنمای خرید کاشی و سرامیک دکوراسیون منزل

راهنمای خرید کاشی و سرامیک دکوراسیون منزل | تعریف ما به طور کلی از کاشی عبارت است از: «مصالحی که به صورت منظم چیده می شوند و یک سطح مشخص را برای ما پوشش می دهند.» جنس کاشی ها می تواند از سنگ، سرامیک، شیشه یا چینی باشند. این روز ها پر استفاده ترین نمونه های کاشی کاشی سرامیکی است که به عنوان یک مصالح خوب و با دوام شناخته شده است و استفاده می شود. از آنجایی که تنوع کاشی و سرامیک این روز ها بالاست، پس باید برای داشتن یک دکوراسیون زیبا، انتخاب های درستی انجام دهیم تا به نتیجه های زیبا و دلنشینی برسیم.

برای انتخاب کاشی و سرامیک دکوراسیون منزل خود شما کافیست به سوالات زیر پاسخ دهید تا بتوانید هزینه های مربوط به خرید کاشی را در محل مناسبی استفاده کرده باشید و در یک کلام: “ارزشش را داشته باشد”.

سوالات کلیدی برای خرید کاشی

راهنمای خرید کاشی و سرامیک دکوراسیون منزل

سوال اول: برای کدام قسمت از خانه خود قصد استفاده از کاشی و سرامیک دارید؟

زمانی که شما قصد دارید برای دکوراسیون منزل خود کاشی و سرامیک انتخاب کنید اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که برای کدام قسمت این کاشی و یا سرامیک را می خواهم.به عنوان مثال کاشی های موزاییکی گزینه های بسیار مناسبی برای دستشویی و حمام هستند، چرا که از لیز خوردن شما جلوگیری خواهند کرد. از طرفی اگر شما قصد انتخاب سرامیک کف حمام را داشته باشید می توانید به راحتی به سرامیک اعتماد کنید، چرا که سرامیک یکی از بهترین کفپوش های برای قسمت های مختلف است. فقط نکته ای که باید به یاد داشته باشید.

مشاهده این مطلب
هشت خط تولیدصنایع کاشی ‌در خراسان جنوبی فعال است

سوال دوم: توانایی مالی شما برای خرید کاشی به چه صورت است؟


امروزه کاشی و سرامیک مصالحی هستند که به راحتی پیدا می شوند و تنوع قیمت بسیار بالایی هم دارند، اما نکته مهمتر که باید در نظر داشته باشید این است که در زمان خرید هر چیزی “پول حرف اول را می زند!” پس شما باید انتخاب خود را با توجه به بودجه ای که مد نظر دارید انجام دهید.

سوال سوم: کاشی و سرامیک شما چقدر معرض فرسایش است و چقدر از آن استفاده می شود.

راهنمای خرید کاشی و سرامیک دکوراسیون منزل
۵: محلی با رفت و آمد خیلی زیاد
۴: محلی با رفت و آمد نسبتا زیاد
۳: محلی با رفت و آمد متوسط
۲: رفت و آمد کم
۱:محلی بدون رفت و آمد.
مناسب ترین کاشی و سرامیک ها برای محلی مانند آشپزخانه، گزینه های ۵+ و۴ هستند، چرا که این کاشی ها و سرامیک ها دارای مقاومت بالایی هستند و علاوه بر این که در برابر جذب رطوبت مقاوم اند، در برابر سایش هم مقاومت بالایی دارند. سختی سطح این کاشی و سرامیک ها باعث می شود که تمیزکاری آنها بسیار ساده و راحت باشد.
از طرفی اگر احساس می کنید که استفاده از سرامیک و کاشی یک دست برای کف آشپزخانه ممکن است باب میل شما نباشد و ترجیح می دهید که یک فرش به دکوراسیون و طراحی کف اشپزخانه خود اضافه کنید تا فضای خود را از داشتن احساس خالی بودن نجات دهید. در چنین شرایطی باید به یاد داشته باشید فرش و قالیچه برای استفاده در آشپزخانه از نظر بهداشتی گزینه خوبی برای شما نیست و بعد از مدتی فرش در آشپزخانه محل مناسبی برای رشد میکروب ها و باکتری ها خواهد شد، به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر قصد استفاده از زیبایی های فرش را دارید، از آن در کف پذیرایی خود استفاده کنید.

مشاهده این مطلب
بقایای معماری اصفهان و کاشی های هفت رنگ صفوی در باغ عباس آباد

راهنمای خرید کاشی و سرامیک دکوراسیون منزل

یکی دیگر از مواردی که در خصوص طراحی دکوراسیون بوسیله کاشی و سرامیک باید به یاد داشته باشید این است که شما می توانید از تنوع طرح و رنگ کاشی ها و سرامیک ها استفاده کنید، به عنوان مثال شما می توانید در آشپزخانه ها از کاشی های متفاوت با طرح های جالب برای پشت گاز یا بالای ظرف شویی استفاده کنید و به این صورت حسی متفاومت به آشپزخانه خود بدهید. البته در صورتی که دوست دارید این کار را انجام دهید باید آسان بودن تمز کاری کاشی و سرامیک های مربوطه را نیز در نظر داشته باشید. کاشی تبریز یکی از بهترین نمونه هایی است که انواع طرح های کاشی را رائه کرده است.

 

[icon name=”tags” class=”” unprefixed_class=””] راهنمای خرید کاشی و سرامیک دکوراسیون منزل

 


#کاشی # سرامیک #سرام پخش

گردآوری شده توسط: پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش اینستاگرام ما را دنبال کنید
۰

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *