پرسش و پاسخ
ما در آپارات

رنگ های مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی

رنگ مناسب یرای سرویس بهداشتی

رنگ های مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی

حمام و سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین عناصر معماری هر خانه ای است که معمولا دارای کوچکترین فضا می باشند که باید وسایل ضروری و موردنیاز را برای این فضاها، با توجه به در نظر گرفتن میزان هزینه و مساحت سرویس انتخاب کرد که از شلوغ کردن محیط سرویس اجتناب کرد. همچنین با وجود انواع مواد در طراحی کفپوش‌ها و دیوارها نظیر شیشه، سرامیک، چوب، سنگ، سطوح فلزی و… دکورهای بسیار متنوع و جذابی را می توان ساخت که با توجه به رطوبت زیاد و خیس شدن مداوم دیوارها، بهتر است دیوارها را با رنگ‌های روغنی، کاشی یا سنگ بپوشانید. استفاده از رنگ های روشن یا گرم مانند کرم، شیری، شکلاتی و رنگ هایی از این دست در رنگ آمیزی سرویس ها، باعث القای حس امنیت خاطر و آرامش می شود که از میزان سردی و رطوبت فضا کاسته می شود.

۱_سفید یخی و کرم برای رنگ سرویس بهداشتی :

رنگ های روشن مانند کرم و سفید، می توانند منعکس کننده نور باشند که برای فضاهای کوچک بدون پنجره می تواند بهترین گزینه باشد و همچنین باعث بزرگ نشان دادن آن فضا می گردد و به راحتی می توان سایر لوازم حمام و سرویس بهداشتی را با آن مطابقت داد. از نظر بهداشتی نیز این رنگ ها قابل قبول تر هستند و علاوه بر تمیز جلوه دادن سرویس بهداشتی، براثر مرور زمان طراوت و جلوه‌ خود را از دست نمی‌دهد.

رنگ سفید یک ظاهر شیک، تمیز و منعکس کننده نور را ایجاد می کند و یکی دیگر از محاسن استفاده از رنگ‌های روشن به ویژه رنگ سفید این است که هم قابلیت استفاده در حمام‌های سنتی و هم حمام‌های لوکس و مدرن را دارد، قابل ذکر است که سفید یخی یک فضای مدرن تر و کمی سرد تر را به وجود می آورد اما سفید مایل به کرم فضایی گرم تر و نزدیک به طراحی های کلاسیک را نشان خواهد داد.

۲_سبز آبی ملایم برای رنگ سرویس بهداشتی :

رنگ های ملایم مانند آبی، تسکین دهنده و آرامش بخش هستند و رنگ سبز آبی، یکی از رنگ های پرطرفدار برای سرویس بهداشتی است که علاوه بر اینکه باعث ایجاد سرزندگی می شود، استفاده ار آن در دکوراسیون داخلی باعث ایجادآرامش می شود. همچنین رنگ‌های سرد فضا را بزرگتر نشان می دهند.

تمام تنالیته های آبی برای حمام و سرویس بهداشتی  قابل استفاده اند، اما هر چه روشن تر و ملایم تر باشد، فضای شما نیز لطیف تر خواهد بود. اگر می‌خواهید ترکیب تیره‌تری به کار ببرید، به دنبال سایه‌های خاکستری باشید. خاکستری، تاثیر آبی را کم می کند و به چشم استراحت می دهد.

۳_ رنگ زرد برای رنگ سرویس بهداشتی :

استفاده از رنگ زرد یک روش خوب برای ایجاد فضایی پرانرژی و شاد در سرویس بهداشتی است که تند یا ملایم بودن رنگ آن به ابعاد فضا و سلیقه ی افراد بستگی دارد که هرچه رنگ زرد درخشان تر باشد، باید آن را کمتر به کار برد و استفاده از رنگ سفید، شدت رنگ زرد را کم می کند اما درکل سفید و خاکستری، ترکیب رنگی مناسبی برای رنگ زرد می باشند.همچنین استفاده از رنگ زرد در فضا و سرویس بهداشتی ها که دارای نور کم است گزینه مناسبی می باشد.

۴_ رنگ شاد وپرانرژی قرمز برای رنگ سرویس بهداشتی :

رنگ قرمز یک رنگ انرژی بخش در طراحی داخلی سرویس بهداشتی است و استفاده از این رنگ با تناژهای مختلف، انرژی زیادی را به آن فضا می بخشد ولی باید به این نکته توجه داشت که از این رنگ به میزان کم و در تنالیته های ملایم استفاده شود، چرا که رنگ قرمز تند بعد از مدتی خسته کننده و زننده خواهد بود.

رنگ قرمز اگر با رنگ چوب و یا وسایل چوبی به رنگ قهوه ای تیره در فضا استفاده شود، محیط را به یک فضای کلاسیک نزدیک می کند، همچنین ترکیب رنگ قرمز با طلایی نیز به ایجاد فضای کلاسیک کمک می کند که استفاده از رنگ سفید نیز در روشن بودن فضا تاثیر گذار است.

۵_ رنگ خاکستری برای سرویس بهداشتی :

رنگ تیره و طوسی یا خاکستری برای سرویس‌های بهداشتی زیاد مناسب نیستند، زیرا علاوه بر تاریک کردن محیط، فضای حمام را کوچک ‌تر نشان می‌دهد که برای جلوگیری از این کار و بسته شدن فضا، باید در انتخاب نوع خاکستری خود دقت لازم را داشته باشید که  با توجه به این نکته، خاکستری آبی و خاکستری روشن بهترین گزینه ها به خصوص برای فضاهای کوچک تر هستند.

۶_رنگ سبز  برای دوستداران طبیعت در رنگ سرویس بهداشتی :

رنگ سبز به نوعی برای طراحان و دکوراتورها بازگشت به طبیعت محسوب می شود. ترکیب رنگ سبز کاشی ها و دیوار با وسایل چوبی طبیعت را به معنای واقعی برای ما تداعی خواهند کرد و هیچ گاه هم از مد نمی افتند، اما هم چنان باید برای رسیدن به تعادل بصری لازم در فضا، از رنگ سفید استفاده کنید.


مطالب مهم 

کاشی های طرح دار و رنگی 

کاشی و سرامیک و تصاویر آن

اینستاگرام سرام پخش 

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments