پرسش و پاسخ
ما در آپارات

زیر دوشی حمام و انواع مدل‌ های آن

زیر دوشی حمام و انواع مدل‌ های آن

نکات مهم خرید زیردوشی حمام

یکی از ابزار و تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی که با وجود کارآیی فراوانی که دارد، کمتر در خانه های ایرانی دیده می‌شود، زیر دوشی می باشد. زیر دوشی شامل یک سطح صاف، سفید رنگ و لعابی است که به صورت مجزا در زیر پنل دوش یا کابین دوش نصب شده و سطح زیرین ابزارها و تجهیزات حمام را پوشش داده و از انتقال آب به سایر قسمت‌های حمام و سرویس بهداشتی جلوگیری می‌کنند.

اندازه کابین دوش و اندازه پنل دوش در انتخاب ابعاد زیر دوشی‌ تأثیرگذار هستند؛ به همین دلیل در بین تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی، ابعاد زیر دوشی متنوع‌تر از سایر محصولات می باشد. با این حال امکان دارد شما با توجه به سبک دکور حمام، ابعاد متفاوتی از آنها در نظر بگیرید.

در حال حاضر،مدل های مختلف زیر دوشی درفروشگاه سرام پخش وجود دارد که جنس، طراحی، و نحوه قرارگیری آنها متفاوت است. قیمت زیر دوشی به عوامل مختلفی مانند جنس، لایه، رنگ و طرح آنها بستگی دارد. برخی از آنها به صورت مجزا استفاده شده و برخی نیز همراه با کابین دوش مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع زیر دوشی:

زیر دوشی ثابت:

زیر دوشی ثابت همراه با نصب سرامیک یا کاشی در ساخت یا بازسازی کامل حمام و سرویس بهداشتی به شکل ثابت نصب می‌شود و امکان تعویض یا تغییر در آن وجود ندارد.

زیر دوشی متحرک:

نصب زیر دوشی متحرک نسبت به سایر مدل‌های زیردوشی راحت‌تر بوده و می‌توان آن را در شرایط مختلف تغییر داد. در حقیقت، در این شیوه، کاربر امکان تغییر و جابجایی آن را خواهد داشت و می‌تواند اندازه آن را با توجه به اندازه متناسب حمام انتخاب کند.

زیردوشی روکار:

این سبک از زیردوشی تقریبا همانند زیردوشیهای متحرک هستند که برای شرایط اضطراری و بحرانی بهترین گزینه به شمار می روند. زمانی که شما قصد تعویض کابین دوش خود را داشته باشید، یا بخواهید به طور کلی دکوراسیون داخلی حمام را تغییر دهید، در این صورت به سراغ زیردوشی های روکار خواهید رفت و مدل متناسب با نیاز خود را انتخاب می کنید. نکته مهم در مورد زیر دوشی روکار این است که برای اهداف مختلفی به کار برده می شوند و می توان آنها را به صورت ثابت و متحرک مورد استفاده قرار داد.

زیر دوشی توکار:

زیر دوشی توکار همانند زیر دوشی‌ های ثابت هستند، با این تفاوت که در بدنه کف حمام و پایین‌تر از سطح معمولی آن به کار گرفته می‌شوند. زیر دوشی توکار، یک عمق نسبتاً ملایم به وجود می‌آورد که از انتقال آب و رطوبت به سایر قسمتهای حمام جلوگیری می‌کند.

راهنمای خرید زیر دوشی:

  1. توجه در ابعاد زیر دوشی

در بین تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی، ابعاد زیر دوشی متنوع‌تر از هر محصول دیگری ست. این تنوع بالا به خاطر تفاوت در اندازه حمام در ساختمان‌های مختلف است. حتی اندازه کابین دوش و اندازه پنل دوش در انتخاب ابعاد زیر دوشی‌ ها تأثیرگذار هستند؛ اما ممکن است طراحان با توجه به سبک دکوراسیون استفاده شده در حمام، ابعاد متفاوتی از آنها در نظر داشته باشند. برخی از آنها نیز به صورت مثلثی و برخی نیز به صورت نیم دایره و گرد یا چند ضلعی ساخته می‌شود. بنابراین اگر به یک فروشگاه برای خرید زیر دوشی مراجعه کنید، اگرچه مدل‌های مختلفی را خواهید دید، اما زیر دوشی ۸۰ × ۸۰ بیشتر از سایر مدل‌ها دیده می‌شود.

  1. قیمت زیر دوشی

قیمت زیر دوشی به عوامل مختلفی مانند جنس، لایه، رنگ و طرح آنها بستگی دارد. برای مثال زیر دوشی‌ سرامیکی از قیمت بالاتری در بازار برخوردارند و معمولاً طراحان دکوراسیون و افراد صاحب خانه تمایل بیشتری به استفاده از آنها دارند. زیر دوشی‌ فلزی به خاطر داشتن استحکام بالا و طول عمر بیشتر، بعد از زیر دوشی سرامیکی از نظر قیمتی قرار می‌گیرند. زیر دوشی‌ پلاستیکی به خاطر این که عمدتاً به صورت متحرک استفاده می‌شود، ارزان‌ترین مدل محسوب می‌شود. اگر به دنبال زیر دوشی قیمت مناسب در کنار کیفیت و دوام بالا هستید، زیر دوشی فایبر گلاس گزینه مناسبی هستند.

خرید اینترنتی زیر دوشی

اگرچه زیر دوشی در نگاه به یک حمام چندان توجه کسی را به خود جلب نمی‌کند و حتی مدل زیر دوشی توکار تاثیر کم رنگی در ظاهر حمام دارد؛ اما اهمیت استفاده از آن برای نصاب‌های حرفه‌ای بیشتر از یک سطح پوششی معمولی است. 

 

 برای خرید اینترنتی زیر دوشی حمام با قیمت مناسب و کیفیت عالی روی فروشگاه سرام پخش حساب کنید. اگر سوالی در مورد انتخاب زیر دوشی و کابین دوش حمام و سایر چینی بهداشتی ها داشتید، کارشناسان سرام پخش می توانند با ارائه مشاوره مناسب و رایگان به شما کمک کنند.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *