پرسش و پاسخ
ما در آپارات

سرامیک فول بادی | تعریف و ویژگی های آن

سرامیک فول بادی | تعریف و ویژگی های آن، دسته ای از سرامیک می باشد که به نسبت سایر کاشی و سرامیک ها جدید تر می باشد. این نوع سرامیک از خانواده سرامیک های پرسلانی می باشد که نسبت به آن ها دارای کیفیت بالاتر و استحکام بیشتری می باشد .

در این مقاله قصد داریم که اطلاعات کافی در مورد اینکه سرامیک فول بادی چیست را در اختیار شما قرار دهیم.

نحوه تولید

این نوع از سرامیک ها از نظر فرآیند تولید شبیه سرامیک های پرسلانی معمولی می باشد با این تفاوت که فرمولاسیون خاک و مواد تشکیل دهنده از سرامیک های پرسلانی کاملا متفاوت می باشد.

به این گونه که روی این سرامیک ها کاملاً هم رنگ و یکدست با بدنه کاشی است و رنگ هر نمونه سرامیک فول بادی کاملا همرنگ خاک سرامیکی است که با آن تولید شده است.

برخلاف سرامیک های معمولی این سرامیک ها مانند سنگ طبیعی در صورت لب پر شدن حالت دو رنگی پیدا نمی کند و کامل قسمت پریدگی با سایر نقاط سرامیک رنگ می باشد.

البته این نکته نیز شایان ذکر است که مقاومت این کاشی ها به نسبت سنگ های ساختمانی با کاشی سرامیک های پرسلانی معمولی بسیار بالاتر می باشد و تنوع رنگ و طرح آن به علت عدم چاپ روی آن و فرموله کردن خاک پائین تر می باشد.

سرامیک-فول-بادی

محل های مورد استفاده

این نوع سرامیک ها به خاطر کیفیت بسیار بالا و استحکام بالاتر از سایر سرامیک ها و جذب رطوبت بسیار پایین‌تر از کاشی های پرسلانی می‌توان در بسیاری محل هاو بیرون ساختمان استفاده نمود .

مشاهده این مطلب
کاشی طرح آجری، خوب یا بد؟

این نوع سرامیک در مناطقی که رطوبت زیاد می باشد و اختلاف دمای بالا است و در مناطق که برف و باران زیاد می‌باشند مناسب است.

گفتنی ا‌ست خاک مورد استفاده از در این سرامیک ها به نسبت خاک مورد استفاده از سرامیک های پرسلانی یک دست تر می باشد و شرایط فرمول کردن آن دشوار تر است.

مزایای این کاشی ها:

• جذب آب زیر ۱/۰درصد
•سایز بسیار دقیق
•ضد سایش
•ضد اسید
•ضد خش

به عنوان مثال در شهرهایی که نزدیک به دریا هستند مانند بندرعباس ، کیش ، قشم و همچنین مناطق بسیار سرد سید مثل تبریز و اردبیل و از این قبیل شهر ها استفاده از سرامیک های پرسلانی فول بادی توصیه می کردند.

• ضد لک
•مقاومت فشاری بالا
•مقاومت در برابر یخبندان

انواع سرامیک های فول بادی

سرامیک های فول بادی به طور کلی به صورت سه مدل تولید می گردد. سرامیک های فول بادی رستیک ، سرامیک های فول بادی معمولی و سرامیک های فول بادی فول پولیش.

سرامیک-فول-بادی-چیست

شرکت های تولید کننده

شایان ذکر است که اکثر این سرامیک ها به صورت وارداتی می باشند و رنج قیمت آنها بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان می باشد . بیشتر واردات از طریق کشور چین و هند و در پاره ای از موارد از کشورهای ایتالیا و اسپانیا وارد می گردد .

سایز های تولید این نوع سرامیک بیشتر ۸۰ در ۸۰ ، ۱۰۰در۱۰۰، ۸۰ در۱۲۰ می باشد. تولید داخلی این نوع سرامیک توسط شرکت هایی از قبیل شرکت کاشی مهسرام و شرکت کاشی شمس انجام می پذیرد.

مشاهده این مطلب
سرامیک های متخلخل

نتیجه گیری

سرامیک های فول بادی به علت ویژگی های خاصی که دارند برای مکان های پر تردد از قبیل ایستگاه های مترو ، فرودگاه ها ، مجتمع های تجاری ، مغازه های پر رفت و آمد ، مناطق با رطوبت بده بالا و سردسیر و غیره بسیار عالی میباشد .

در پایان استفاده از این نوع سرامیک برای سازنده هایی که کیفیت کار برایشان بسیار مهم است و دوست دارد عمر ساختمان وزیبایی آن بالاترین حد ممکن باشد توصیه می گردد.

 

• در صورتی که این مقاله برای شما مفید بود باری دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. 


#کاشی # سرامیک #سرام پخش

 


اینستاگرام ما را دنبال کنید

نظرات ۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *