پرسش و پاسخ
ما در آپارات

صادرات و واردات چینی بهداشتی در جهان قسمت دوم

صادرات و واردات چینی بهداشتی در جهان

صادرات و واردات چینی بهداشتی در جهان قسمت دوم

صادرات و واردات چینی بهداشتی

چین پس از رشدی شگفت انگیز در طول این دوره ده ساله (۵۲۰% و با نرخ رشد ترکیبی سالیانه ۲۰%) توانست میزان صادرات خود را از ۲۰۰ هزارتن در سال ۲۰۰۶ به ۱.۲۴ میلیون تن در سال ۲۰۱۶ رسید. ولی همانگونه که ذکر شد، رشد صادرات چین به صورت ناگهانی در سال ۲۰۱۶ متوقف شد، به طوری که کاهشی معادل ۷.۲ % را در مقایسه با سال ۲۰۱۵ تجربه نمود. چین به تنهایی ۷۸ % از صادرات آسیا و ۴۳ % از صادرات جهان را در اختیار دارد.

صادرات و واردات چینی بهداشتی در جهان

مکزیک دومین صادرکننده بزرگ جهان با مالکیت ۱۱.۲% از سهم صادرات جهانی، صادرات خود را به ۳۲۲ هزار تن رساند که در مقایسه با سال ۲۰۱۵ ، ۹% افزایش داشت، این کشور روند صعودی سه سال گذشته خود را حفظ نمود. هند با مالکیت ۷.۴ % از سهم کل صادرات جهان در مقایسه با سال ۲۰۱۵ صادرات خود را  ۱۳.۴% افزایش داد.(۱۳۵ هزارتن)، و جایگاه کشور ترکیه را که در حال حاضر در جایگاه چهارم است را تصاحب نمود. ترکیه با صادرات ۱۲۷ هزار تن و افزایشی معادل ۳.۵ % در مقایسه با سال ۲۰۱۵ رتبه چهارم را کسب نمود.

همان طور که ذکر شد، چهار کشور اروپایی در میان ۱۰ کشور برتر صادرکننده در جهان شناخته شده اند: پرتغال، لهستان، آلمان و بلغارستان. در این میان آلمان نتایج قابل توجهی با بالاترین درصد رشد در میان دیگر کشورهای صادرکننده در سال ۲۰۱۶ به دست آورد .( ۲۰.۴%+)

بررسی های سال ۲۰۱۶ در حوزه واردات به قاره ها و مناطق مختلف روند رشدی ناهمگون را عیان می سازد. کشورهای حوزه نفتا (آمریکای شمالی) با ۱.۲% رشد در مقایسه با سال ۲۰۱۵ افزایش یافت و به ۸۱۹ هزار تن رسید و مقام خود را همانند گذشته به عنوان بزرگترین واردکننده جهان با تملک سهم وارداتی معادل ۲۸.۴% از کل واردات دنیا حفظ نمود.

اتحادیه اروپا با تصاحب ۲.۲۸ % و واردات ۸۱۲ هزارتن جایگاه دوم را از آن خود نمود(۳%+). آسیا اما با کاهش ۱.۳ درصدی در واردات در مقایسه با سال ۲۰۱۵، و با حجم وارداتی معادل ۷۸۲ هزارتن، ۲۷.۱% از واردات کل جهان را به خود اختصاص داد. بر خلاف کاهش واردات در آمریکای جنوبی(۱۰.۷-%)، آفریقا (۷.۱۵-%) و کشورهای خارج از اتحادیه اروپا (۲۱-%) حجم واردات در منطقه اقیانوسیه با ۱۳% رشد همراه بود.

صادرات و واردات چینی بهداشتی در جهان

نُه کشور برتر در میان ۱۰ تن از واردکنندگان صنایع بهداشتی در سال ۲۰۱۶، موقعیت خود را نسبت به سال قبل حفظ کردند. هشت کشور از ده کشور واردات خود را نسبت به سال ۲۰۱۵ افزایش دادند. در سال ۲۰۱۶، واردات ۱۰ واردکننده برتر جهان ، ۵۷ درصد از واردات چینی بهداشتی جهان را در بر می گیرد که طبق آمارها تقریبا از سال ۲۰۰۶ بدون تغییر باقی مانده است. ایالات متحده بار دیگر با ۶۹۱ هزار تن واردات به عنوان برترین واردکننده چینی بهداشتی در جهان در سال ۲۰۱۶ شناخته شد (۱% رشد در مقایسه با سال ۲۰۱۵). موقعیتی که سال های متمادی ست که از ۲۰۰۶ تا کنون در تصاحب خود دارد. این کشور با تصاحب ۲۴ % از سهم واردات کل جهان، همچنان رهبری حوزه نفتا در واردات کل جهان را حفظ نموده است (۸۴%)

صادرات و واردات چینی بهداشتی در جهان

کره جنوبی با واردات ۱۴۸۰۰۰ تن در سال ۲۰۱۶ به مقام دوم رسید (۱۲.۱+% در مقایسه با ۲۰۱۵) و ۵.۱ درصد از کل واردات جهان را در برگرفت. این امر موقعیت کره را به عنوان کشوری که بالاترین نرخ رشد متوسط سالانه را در دوره ۲۰۱۶-۲۰۰۶ بدست آورده است، تایید می کند (۸.۲۴+% )

آلمان با واردات ۱۴۸ هزار تن (۳.۷+% در مقایسه با ۲۰۱۵) و انگلستان با واردات ۱۴۵ هزار تن (۰.۱-%) هر دو به ترتیب با یک رتبه تنزل، جایگاه سوم و چهارم را در سال ۲۰۱۶ از آن خود نمودند. هر دو کشور مذکور روند رشدی پایدار را در دهه گذشته حفظ کردند. (۲۰۰۶/۲۰۱۶ Germany’s CAGR 5.3+%؛ the UK’s و ۳.۹+%.

در سال ۲۰۱۶، واردات به کانادا (۱۰۹۰۰۰ تن، ۴.۳+%)، فرانسه (۱۰۷۰۰۰ تن، ۵.۵+%)، اسپانیا (۹۴۰۰۰ تن، ۶.۲+%) و سنگاپور (۸.۶+%) افزایش و عربستان اما کاهش واردات را تجربه نمود (۱۹.۱-%). ایتالیا با رشد ۱۱.۹ درصدی به رتبه دهم صعود کرد.


[flm_button link_address=”http://cerampakhsh.com/mag/%d8%b5%d8%a7%d8%af%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%88-%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%aa-%da%86%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a8%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86-%d9%82%d8%b3/” icon_placement=”Right” small_placement=”Left” button_text=”قسمت” button_small=”اول” font_family=”Shabnam” button_size=”MD” button_color=”Dark” button_style=”Flat” button_style_icon=”Mask-Right” rounded_corners=”3″ box_shadow=”3″ animate_button=”Flip-LR” icon=”fa-arrow-right”]

[flm_button link_address=”http://cerampakhsh.com/mag/%d8%b5%d8%a7%d8%af%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%88-%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%aa-%da%86%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a8%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86-%d9%82-2/” icon_placement=”Right” small_placement=”Left” button_text=”قسمت” button_small=”دوم” font_family=”Shabnam” button_size=”MD” button_color=”Dark” button_style=”Flat” button_style_icon=”Mask-Right” rounded_corners=”3″ box_shadow=”3″ animate_button=”Flip-LR” icon=”fa-arrow-right”]

[flm_button link_address=”http://cerampakhsh.com/mag/%d8%b5%d8%a7%d8%af%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%88-%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%aa-%da%86%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a8%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86-%d9%82-3/” icon_placement=”Right” small_placement=”Left” button_text=”قسمت” button_small=”سوم” font_family=”Shabnam” button_size=”MD” button_color=”Dark” button_style=”Flat” button_style_icon=”Mask-Right” rounded_corners=”3″ box_shadow=”3″ animate_button=”Flip-LR” icon=”fa-arrow-right”]


منبع: مجله دنیای سرامیک

[flm_button link_address=”http://cerampakhsh.com/mag” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”گردآوری شده توسط: پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش” font_family=”Shabnam” button_size=”XS” button_color=”Light” button_style=”Border” button_hover=”HoverB-Dark” rounded_corners=”3″]

[flm_button link_address=”https://instagram.com/cerampakhsh” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”اینستاگرام ما را دنبال کنید” font_family=”Shabnam” font_size=”15px” button_size=”XS” button_color=”White” text_color=”Purple” button_hover=”HoverF-Purple” rounded_corners=”3″ custom_border_color=”9f5de2″ animate_icon=”Grow” icon=”fa-instagram”]

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments