پرسش و پاسخ
ما در آپارات

فناوری‌های جدید خشک کردن محصولات دیرگداز توسط مارکلوتزو سرامیکز

فناوری‌های جدید خشک کردن محصولات دیرگداز توسط مارکلوتزو سرامیکز

مارکِلوتزو سرامیکز (Marcheluzzo Ceramics)

 شرکت ایتالیایی مستقر در کالدونیو (Caldogno) در استان ویچِنزا، اخیراً مأموریت یافت تا خشک‌کن جدیدی را برای اکو ـ اینتر (Eco-Inter)، تولیدکننده ایتالیایی مواد دیرگداز برای صنایع غذایی و سرامیک واقع در استان وربانیا (Verbania) تدارک ببیند.
محفظه ایستای خشک‌کن دارای ظرفیت خشک کردن ۱۰ تن ماده دیرگداز با سیکل‌های ۶ تا ۲۴ ساعته، بسته به نوع محصول است.
اجزای اصلی عبارتند از یک واحد جابجایی هوا (AHU) دارای چند دریچه، یک سامانه مرطوب‌ سازی بر پایه اسپری‌های فشار بالا و یک سامانه کنترل هوای خارجی و تزریق / تخلیه هوای مرطوب به منظور مدیریت کردنِ پارامترهای ترمودینامیکی فرآیند خشک کردن.
AHU هوای گرم را با بخشی از هوای خارجی ترکیب می‌کند تا مقادیر ایده‌آل دما و رطوبت در داخل محفظه خشک‌کن را تضمین کند. ورقه فلزی سوراخ‌دار و کالیبره ‌شده بر روی دیواره‌های خشک کن، حداکثر میزان همگن بودن جریان هوا در تمامی مواد داخل محفظه را تضمین می‌کند. برای جلوگیری از حضور دود در داخل خشک‌کن، از یک مبدل گرمایی غیر مستقیم دود / هوا با مشعل گازی جریان هوای فشرده استفاده می‌شود. این بدان معنی است که این دستگاه می‌تواند باز – گردشِ کاملِ هوا را انجام دهد که منجر به صرفه‌جویی‌های قابل توجه انرژی می‌شود (ترموستات‌های ترکیبی دستی و تنظیم مجدد خودکار و دریچه‌های قطع‌کننده گاز، امنیت سامانه را تضمین می‌کنند.)
جریان هوا در داخل خشک‌کن به لحاظ سرعت بر روی ماده (کنترل نرخ جریان واحد جابجایی هوا، AHU) و جهت (سامانه‌ دمنده جایگزین، جریان هوای قابل برنامه‌ریزی از دیواره راست به چپ به طور متناوب با جریان از دیواره چپ به راست) کنترل می‌شود.
این دستگاه قادر است از دمای اتاق با رطوبت نسبی ۱۰۰% تا حداکثر دمای داخلی ۱۰۰ درجه سانتیگراد کار کند و این در حالی است که سرعت جریان هوا روی مواد سرامیکی می‌تواند از کمتر از ۲/۰ متر بر ثانیه تا بیش از ۱ متر بر ثانیه بسته به مرحله سیکل، متغیر باشد.
حسگرهای دما، رطوبت، فشار و سرعت هوا قادر به مقاومت در برابر شدیدترین شرایط گرد و غبار و رطوبت می‌باشند. این سامانه توسط جدیدترین نسل PLC و پانل اپراتوری صفحه لمسی کنترل می‌شود که در آن پارامترها بر روی صفحه‌ای با گزینه ذخیره تمامی مقادیر، مدیریت و کنترل می‌شوند.
عملیات می‌تواند به صورت خودکار یا دستی صورت بگیرد، در حالی که سامانه نظارت اجازه می‌دهد تا کاربر از مکان‌های دیگر یا از گوشی‌های هوشمند به پانل برق متصل شود.
این دستگاه جدید، موافقت‌نامه‌های اخیر مارکِلوتزو سرامیکز با گروه‌های پیشروی بین‌المللی برای تولیدِ پیش خشک‌کن‌ها، خشک‌کن‌ها، سامانه‌های تهویه مطبوع و تأسیسات حرارتی برای چینی بهداشتی در مکزیک، روسیه و چین را دنبال می‌کند.
تمامی راهکارهای فنی و کارخانه‌ای مارکِلوتزو سرامیکز، از جمله سامانه ویسکو اسمارت (ViscoSmart) برای کنترل خودکار پارامترهای رئولوژیکی ریخته‌گری و لعاب‌زنی، در نمایشگاه‌های پس از آن عرضه شدند؛ شامل سرامیتک (Ceramitec) (مونیخ، ۱۳-۱۰ آوریل)، سرامیکز چاینا (گوانگژو، ۳۰ مه)، و تکنارجیلا (ریمینی، ۲۸-۲۴ سپتامبر).

مشاهده این مطلب
جدیدترین توالت‌های هوشمند

فناوری‌های جدید خشک کردن محصولات دیرگداز توسط مارکلوتزو سرامیکز


#کاشی # سرامیک #سرام پخش

گردآوری شده توسط: پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش اینستاگرام ما را دنبال کنید
۰

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *