پرسش و پاسخ
ما در آپارات

مراحل نصب کفپوش سه بعدی

کفپوش-های-سه-بعدی

مراحل نصب کفپوش سه بعدی

مراحل نصب کفپوش سه بعدی | با پیشرفت تکنولوژی و به بازار آمدن مواد و متریال مختلف و همچنین روش های مهندسی جدید برای ساخت مکان های مختلف و معماری داخلی، روز به روز توقع بشر از زیباسازی داخلی مکان ها بیشتر می شود.

یکی از روش های زیباسازی داخلی که امروزه افراد بسیاری به آن علاقه نشان می دهند، استفاده از کفپوش سه بعدی برای زیباسازی کف مکان های مختلف است.

در سال های اخیر عکس های جالب و منحصر به فردی با عنوان دکوراسیون خانه های لوکس در دنیای مجازی دست به دست شده است که در این بین، خانه هایی که با کفپوش سه بعدی تزیین شده بودند برای بینندگان جذاب تر به نظر می رسیدند.

کاشی-سه-بعدی

سرامیک سه بعدی

کفپوش سه بعدی نما و محصولی جدید است که با روی کار آمدن فناوری های جدید و میل مشتریان به خاص بودن نمای داخلی منزلشان پدید آمده است و بینندگان را وادار به مکس کرده و به حیرت می اندازد.

اپوکسی سه بعدی با فناوری های چاپ سه بعدی تولید می گردد. کفپوش سه بعدی با توجه به میزان جذابیت و خارق العاده بودنش قابل مقایسه با دیگر کفپوش ها نیست.

در این کفپوش از لایه های زیادی استفاده میشود تا حس سه بعدی بودن را بیشتر به مخاطب انتقال دهد. سرویس های بهداشتی یکی از محل هایی است که استفاده از کفپوش ها در آن زیاد تر است. استفاده از این نوع کفپوش در این مکان ها جلوه ای خاص به این نقاط از خانه می دهد.

کفپوش-سه-بعدی

مراحل کلی نصب کفپوش سه بعدی

  • ابتدا مکان مورد نظر را اندازه گیری کرده و بر اساس پلن به دست آمده و اندازه مشخص شده برای کفپوش، طراح دکوراسیون طرح خود را ارائه می دهد.
  • مرحله بعدی مرحله پرینت طرح است. معمولا از پرینترهای اکوسالونت برای دقت و کیفیت بالاتر استفاده می شود.
  • بعد از اتمام پرینت نوبت به آماده سازی مکان مورد نظر می رسد. بهترین زیر سازی برای اجرای کفپوش ۳d، موزاییک و یا سیمان کشی کف می باشد. در غیر این صورت اگر کف سالن سرامیک باشد به وسیله دستگاه های ساب، لعاب سرامیک را به صورت کامل برداشته و برای زیر سازی آماده می کنند.

در هر سه مورد بالا سطح باید کاملا خشک و بدون رطوبت و تمیز باشد .مواد اصلی و تشکیل دهنده انواع کفپوش هایی که در بیمارستان ها، سالن های ورزشی و منازل استفاده می شود پلی اورتان است.

کفپوش-های-سه-بعدی

مراحل اجرای کفپوش سه بعدی

یکی از روش های نصب این نوع کفپوش به صورت زیر است:

  • ابتدا پلی اورتان که به صورت مایع است را با پودر بتونه مخلوط کرده، هاردنر(hardner) را به آن اضافه کرده و شروع به بتونه کاری کف سالن می کنند.
  • سپس پرینت را روی کف سالن انداخته و از محل قرار گیری آن اطمینان حاصل می کنند.
  • در این مرحله به کمک غلطک کف سالن را به پلی اورتان و هاردنر آغشته ساخته، سپس پرینت را روی سطح انداخته و به وسیله کاردک لاستیکی یا تی لاستیکی هوا گیری کرده و روی سطح میچسبانند. سپس دوباره غلطک آغشته به مواد را روی پرینت میکشند تا تمامی سطح به صورت کاملا یک دست رنگ شود. یا اینکه مواد را کاملا روی پرینت ریخته و با تی لاستیکی به صورت یکسان پخش می کنند.
  • سپس به مدت سه روز اجازه می دهند تا پلی اورتان سخت شود. از آنجایی که رنگ های پلی اورتان در برابر نور خورشید واکنش نشان داده و زرد می شوند برای جلو گیری از این اتفاق پس از سه روز روی سطح پلی اورتان را با کیلر یووی می پوشانند. سخت شدن پلی اورتان به مدت ۱۷ روز طول می کشد.

 

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments