پرسش و پاسخ
ما در آپارات

موتورخانه استخر

موتورخانه استخر

موتورخانه استخر | اگر شما قصد راه اندازه یک استخر شنا داشته باشید ممکن است که بستهبه کاربرد و ابعاد و… به تجهیزات و تاسیسات مختلفی نیاز پیدا کنید، ولی یکی از این تجهیزات که نقش بسیار مهمی در اکثر کاربردها دارد موتورخانه استخر است.
نوع موتو و تجهیزات استفاده شده در موتورخانه استخر ممکن است کتفاوت باشد، به عنوان مثال اگر استخر روباز باشد شما دمای محیط اطراف استخر را نمی توانید تغییر دهید ولی در استخر های بزرگتر و سرپوشیده مانند پارک های آبی و… شما باید برای گرمایش و سرمایش محیط به صورت متعادل نیز برنامه ریزی کنید.

برای طراحی موتورخانه استخر باید چه مواردی را در نظر بگیریم؟

مهم ترین چیزی که در زمان طراحی استخر باید به یاد داشته باشید این است که تمامی اقداماتی که شما در این قسمت انجام می دهید برای بهتر شدن و راه اندازی قسمت های دیگری مانند خود استخر، کنترل دمای محیط استخر تامین انرژی مورد نیاز در جکوزی، سونا، راهروها، رخت کن، قسمت مربوط به دوش گرفتن و… است.

زمانی که قصد طراحی موتور خانه استخر را دارید ابتدا باید مشخص کنید که این موتور خانه انرژی مورد نیاز چه قسمت هایی را برای شما تامین می کند. به عنوان مثال در یک استخر عمومی شما باید برای قسمت های زیر برنامه ریزی کنید.

ورودی
رخت کن
دستشویی ها
دوش ها
حوضچه آب سرد
سالن استخر
سونا خشک
سونا بخار
جکوزی
استخر شنا

از آنجایی که همه ی قسمت هایی که در بالا گفتیم به نحوی با هم در ارتباط هستند و جزء یک مجموعه حساب می شوند، باید در نظر داشته باشید که هماهنگی و یکپارچگی بین این قسمت ها را حفظ کنید. این وظیفه بر عهده موتورخانه می باشد، موتورخانه استخر به عبارت دیگر مجموعه ای از تجهیزات است که به شما کمک می کند تا قسمت های گفته شده در لیست بالا را راه اندازی کنید. به طور کلی تجهیزات موتور خانه به سه دسته تقسیم بندی می شوند:

مشاهده این مطلب
نگاهی به معماری تکیه ها و حسینیه ها در ایران

واحد گرمایش
تصفیه آب
پمپاژ

این سه دسته با استفاده از تجهیزات زیر خروجی مورد نظر شما را می دهند:

شیر آلات و اتصالات
پمپ
موگیر
منبع کویل دار
مبدل حرارتی
فیلتر شنی
سختی گیر
دیگ آبگرم
دیگ بخار

نکات مهم در مورد موتورخانه استخر:

برای یک طراحی با کیفیت شما باید در زمان طراحی موتورخانه استخر همه ی قسمت های استخر را به صورت جداگانه مدنظر بگیرید تا نتیجه نهایی برای استفاده کنندگان مناسب باشد.
به سلامت آب استخر دقت کنید کنید چرا که این پارامتر روی عمر تجهیزات استفاده شده در موتور خانه نیز تاثیر دارد.
در موتورخانه استخر علاوه بر متعادل سازی دمای استخر برای استفاده کنندگان شما باید از تجهیزات مخصوص تصفیه آب، سختی گیر و سیستم اضافه کردن کلر استفاده کنید.
یکی دیگر از عوامل مزاحم ویروس ها و میکروب هایی است که توسط افراد استفاده کننده به آب اضافه می شود، به همین دلیل شما باید به یاد داشته باشید مه آب استخر به صورت مداوم در گردش باشد و با استفاده از فیلتر های مخصوص و مواد مناسب این مشکل را در استخر های برطرف کنند.
برای طراحی موتورخانه بهتر است که در مراحل اولیه از لوله هایی استاندارد با جنس مناسب استفاده کنید و به این صورت مشکل استفاده از این موارد را به  طور کلی حل کنید.
یکی دیگر از تجهیزاتی که برای موتورخانه اسخر باید در نظر گرفته باشید سختی گیر است. استفاده از سختی گیر به شما این امکان را می دهد که بتوانید برای استفاده کنندگان خدمات بهتری ارائه داده باشید و همچنین از طرفی با استفاده از سختی گیر مواد اضفی در آب را می گیرید و به این صورت از آسیب دیدن تجهیزات خود جلوگیری می کنید.

مشاهده این مطلب
نحوه نظافت سطوح بتنی

[icon name=”tags” class=”” unprefixed_class=””] موتورخانه استخر

 


#کاشی # سرامیک #سرام پخش

گردآوری شده توسط: پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش اینستاگرام ما را دنبال کنید
۰

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *