پرسش و پاسخ
ما در آپارات

ویروس کرونا و بازسازی خانه ها

ویروس کرونا و بازسازی خانه ها

آیا با وجود ویروس کرونا به بازسازی خانه ام ادامه بدهم؟

ویروس کرونا برای همه ما یک چالش شگفت انگیز بود. همه ی ما در این زمان تجربه های متفاوتی از احساس ترس، وحشت و نگرانی را لمس کرده ایم که به ندرت همزمان و به صورت بین المللی پیش می آید. حال با طولانی تر شدن شیوع ویروس کرونا، در تلاش هستیم تا خودمان را با اتفاقات پیرامون مان منطبق سازیم.

نکته تازه ای نیست اگر بگویم که شیوع ویروس کرونا باعث عقب افتادگی در سراسر دنیا شده و هیچ کس اطلاعی در مورد تاریخ دقیق اتمام این بحران ندارد. اغلب مردم بازسازی خانه هایشان را یک الی دو ماه قبل از عید ۹۹ شروع کرده بودند که با شیوع کرونا، بسیاری از این پروژه ها به مدت نامعلومی به تعویق افتاد و چنین به نظر می رسد که ویروس کرونا، بازسازی خانه ها را مشکل اصلی مواجه کرده است. با این حال جالب است بدانید که هنوز هم راه حل های سودآوری درزمینه بازسازی خانه ها وجود دارد که شما در زمان قرنطینه هم می توانید انجام دهید.

آیا در زمان ویروس کرونا به بازسازی خانه ام فکر کنم؟

چراکه نه! بهترین سرمایه گذاری بحران کنونی، سرمایه گذاری در ملک می باشد و هر اندازه که شما به بازسازی بهینه منزلتان اهمیت دهید، در حقیقت روی منزل خودتان سرمایه گذاری کردید.

ویروس کرونا و بازسازی خانه ها

بهترین مزیت بازسازی خانه ها در این زمان چیست؟

در حال حاضر پروژه های بازسازی خانه ها به طرز قابل توجهی کاهش یافته است. این مسئله موجب شده تا طراحان داخلی و پیمانکاران توجه بیشتری روی پروژه های در حال اجرا داشته باشند و این یک فرصت عالی برای بهره مندی از محدودیت های ناشی از ویروس کروناست.

با این حال همه ی برنامه ریزی ها برای ادامه پروژه در شیوع ویروس کرونا و بازسازی خانه به این بستگی دارد که وضعیت شما و خانه تان قبل از قرنطینه به چه شکل بوده؟

سرام پخش در مطلب ” ویروس کرونا و بازسازی خانه ” چند وضعیت کلی در مورد بازسازی خانه ها را در نظر می گیرد و جوانب مثبت و منفی در مورد هر مرحله از بازسازی را به شما می گوید تا بتوانید تصمیم گیری صحیحی داشته باشید.

مرحله اول) اگر در حال برنامه ریزی هستید

جوانب مثبت

۱.سازمان یافته تر برنامه ریزی کنید

اگر هنوز قصد بازسازی خانه را ندارید، زمان لازم را در نظر بگیرید. منظور من این است که شما دنیایی از گزینه های مورد نظر دارید. و با تمام اوقات فراغتی که در زمان قرنطینه دارید، دیگر لازم نیست نتیجه ای را به شانس واگذار کنید!

با شیوع ویروس کرونا اغلب افراد زمان بیشتری را در خانه می گذرانند، شما می توانید تمامی ایده های مربوط به طراحی داخلی خانه را در مجله سرام پخش دنبال کنید و طرح های برتر بازسازی خانه را ببینید و یا از شرکت طراحی داخلی مشاوره بگیرید.

۲.کشف بیشتر

هزینه تقریبی بازسازی خانه تان را برآورد کنید. چه قسمت از خانه را می خواهید بازسازی کنید؟ چه تخفیف هایی می توانید بگیرید؟ چه سایت ها و شرکت هایی، محصولات و خدماتشان را به قیمت کمتر ارائه می دهند؟ تعداد مورد نیاز شما از آن محصول چقدر است؟ اگر به فکر عوض کردن کاشی و سرامیک، چینی بهداشتی و اکسسوری در خانه هستید سری به فروشگاه سرام پخش بزنید. فروشگاه آنلاین سرام پخش همواره کیفت و اصالت محصولات را تضمین می کند.

مشاهده این مطلب
هرآنچه باید از بازسازی منزل دانست!

این یک حرکت هوشمندانه تر است تا بتوانید تمام هزینه ها را محاسبه کنید تا به صورت هوشمندانه برای بازسازی پس انداز کنید.

جوانب منفی

در ایران شیوع ویروس کرونا و قرنطینه خانگی با عید نوروز مصادف شده است. در همین بازه یکی دوماهه، قیمت ارز و طلا حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است. مسلما این گرانی به هزینه های جاری زندگی هم خواهد کشید و قیمت مصالح را دچار تغییر خواهد کرد. در بازسازی خانه همه چیز به پول بستگی دارد و شما باید در آخر برنامه ریزی خود مشخص کنید که چگونه می خواهید هزینه های پروژه بازسازی خود را تأمین کنید؟ اگر قصد دارید با قرض کردن، وام و یا حتی چک، بودجه این کار را تأمین کنید، دوباره فکر کنید.

اگر اقتصاد پسا کرونا با تغییر شدیدی مواجه شود، چه تاثیری روی شغل شما می تواند داشته باشد؟ در این صورت وام یا قرضتان را چگونه بازپرداخت خواهید کرد؟ از طرف دیگر ، اگر پس انداز کافی برای دیدن وقت خود در آینده داشته باشید، منطقی است که اکنون این کار را انجام دهید زیرا طبق پیش بینی ها قیمت مصالح در حال حاضر بسیار ارزان تر خواهد بود.

ویروس کرونا و بازسازی خانه ها

۲.اگر شما همیشه در حال بازسازی هستید

جوانب مثبت

اگر از قبل مراحل ابتدایی بازسازی را آغاز کرده اید، همه چیز برای شما راحت تر خواهد بود.

در حال حاضر ، شما موانع بزرگی به اسم تصمیم گیری، تامین بودجه و سایر اقدامات ریز و درشت مراحل ابتدایی بازسازی را پشت سر گذاشته اید. و پس از طی این مراحل همه چیز برای عملی کردن بازسازی ساده تر خواهد شد.

طرح های تاییدشده را به یک پیمانکار متخصص سپرده اید و از این پس او و تیمش وظیفه دارند که پروژه را حفظ مسائل بهداشتی انجام دهند. به احتمال زیاد، شما یا پیمانکارتان پیش از شیوع ویروس کرونا، همه ی مصالح مورد نیاز کار را نیز خریداری کرده اید. اصولاً، هر قدم پس از این کار قطعی است.

جوانب منفی

احتمالا با شیوع ویروس کرونا، بازسازی خانه تان با چند چالش اساسی روبرو شود.

اگر یکی از اقلام مصالحی که قبلا خریداری کردید تمام شود، هیچ تضمینی برای دریافت مجدد آن نخواهید داشت. مخصوصا مصالحی که وارداتی هستند. با شیوع کرونا حمل و نقل مصالح ساختمانی به مشکلاتی مواجه شده که همین امر ممکن است زمان پروژه را به مدت نامعلومی به تاخیر بیاندازد.

یکی از راه های برون رفت از این آشفتگی این است که به پیمانکار خود اجازه دهید تمام تجهیزات مورد نیاز را فوراً سفارش دهد تا بعداً از تأخیر در زمان پروژه تا حد زیادی جلوگیری شود.

همچنین با مشورت با پیمانکارتان می توانید تعداد از مصالح را ۱۰ الی ۱۵ درصد بیشتر از میزان تخمین زده شده سفارش دهید. برای مثال فروشگاه سرام پخش همواره توصیه می کند که اندکی بیشتر از مقدار کاشی که نیاز دارید بخرید تا در صورت شکستن کاشی ها در هنگام نصب، پروژه شما به تاخیر نیوفتد.

به یاد داشته باشید که…

اگر در هنگام نصب سرامیک با مشکل کمبود سرامیک مواجه شدید، نگران نباشید. سرام پخش با تحویل سریع کاشی و سرامیک،  از به عقب افتادن پروژه تان جلوگیری می کند.

۳.اگر بازسازی خانه تان را شروع کرده اید.

مشاهده این مطلب
بازسازی خانه؛ نحوه حذف و جایگزین کردن ملات کاشی در 6 مرحله

جوانب مثبت

اگر کار بازسازی خانه تان را قبل از عید شروع کرده بودید بهترین و ساده ترین راه حل آن است که پروژه را ادامه دهید.

بازسازی خانه شما در حال حاضر به نیمه راهش رسیده و هیچ دلیلی وجود ندارد که اکنون به عقب برگردید. شرکت ها و پیمانکاران می توانند با رعایت اقدامات بهداشتی بر روی پروژه بازسازی خانه شما کار کنند. با این حال مطمئن شوید که پیمانکار، تمامِ تلاش خود را برای تسریع در انجام پروژه به کار می برد و بازسازی را با نهایت دقت انجام خواهد داد.

جوانب منفی

از آنجایی که قسمتی از اقدامات بهداشتی به عهده شماست، شما احتمالا مجبور خواهید شد هزینه بیشتری صرفه ضدعفونی کننده ها و دیگر وسایل بهداشتی بکنید.

علاوه بر این، از آنجا که در این مرحله پیمانکار شما سعی می کند که کار را در اسرع وقت به پایان برساند، ممکن است مجبور شوید هزینه را زودتر پرداخت کنید. اگر در بین یکی از پرسنل مبتلا به کرونا شود، تمامی کارها حداقل ۳ هفته به تعویق خواهد افتاد.

با این وجود یک راه آسان برای رعایت شرایط بهداشتی در حین بازسازی خانه وجود دارد:

تمامی وسایل را ضد عفونی کننده کنید، خانواده خودتان را به محل دیگری ببرید و ضدعفونی کننده و ماسک را در اختیار کارگران قرار دهید. با رعایت مسائل بهداشتی دیگر لازم نیست نگران ویروس کرونا و بازسازی خانه ها باشید.

کرونا با اقتصاد کشورها چه می کند؟

بازسازی خانه به ویروس کرونا موقع بستگی دارد؟

همانطور که قبلا نیز اشاره کرده ایم، کار بازسازی خانه در زمان شیوع کرونا به اقداماتی که شما و پیمانکارتان برای مقابله با این مسئله در نظر گرفته، بستگی دارد.

اگر قصد بازدید از نمایشگاه را دارید، باید بدانید که بهتر است این کار را به صورت آنلاین انجام دهید. به عنوان مثال فروشگاه سرام پخش، یک نمایشگاه کامل برای دیدن کاشی، سرامیک، چینی بهداشتی و اکسسوری می باشد و شما می توانید به جای مشاوری حضوری با مشاوره آنلاین کارشناسان سرام پخش کالای خود را انتخاب کرده و خریداری نمایید.

قبل و بعد از اتمام بازسازی، خانه خود را ضد عفونی کنید. این شامل ضدعفونی کردن تلفن ها، دستگیره در، صندلی و میزها، ابزارآلات مربوط به پروژه و حتی مصالح غیر پودری، پریز برق، رایانه و تمامی وسایل سرویس بهداشتی و مواردی از این قبیل است. بعه غیر از این مطمئن شوید که پرسنل قبل از شروع و حین کار مرتبا دست خود را بشوند. همچنین هنگام ملاقات با سایر افراد از ضدعفونی کننده استفاده کنند.

 

نتیجه

شرایط کنونی و بحرانی که به وسیله کرونا به وجود آمده، دست ما نیست و شاید خسارات ناشی از این ویروس تا مدت زیادی روی ما اثر داشته باشد. با این حال با برنامه ریزی دقیق و رعایت نکات بهداشتی، بازسازی خانه شما در زمان شیوع کرونا هم می تواند انجام گیرد. هیچ دلیلی وجود ندارد که اگر با رعایت تمامی نکات بهداشتی، نباید با برنامه اصلی بازسازی خانه تان ادامه دهید.

 

در نهایت تصمیم نهایی با شماست. این که آیا شما می خواهید از این وقفه ایجاد شده، بهترین استفاده را داشته باشید یا منتظر بمانید که این شیوع این ویروس پایان یابد. امیدواریم که مطلب “ ویروس کرونا و بازسازی خانه ها ”  باعث شده باشد تا عاقلانه انتخاب کنید!

 


اینستاگرام ما را دنبال کنید

۰

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *