پرسش و پاسخ
ما در آپارات

کاشی حمام و سرویس بهداشتی

کاشی حمام و سرویس بهداشتی

کاشی حمام و سرویس بهداشتی

اجزای اصلی در یک حمام و سرویس بهداشتی در قدم اول کاشی و سرامیک است که با توجه به طرح، رنگ و شکل های مختلفی که وجود دارد، انتخاب و خرید کاشی سخت تر می شود، اما با انتخاب درست رنگ و طرح کاشی می توانید از فضایتان نهایت استفاده را ببرید. بهتر است برای فضاهایی با عرض کم از سرامیک های با طرح شلوغ و خطوطی عمود استفاده نکنید، همچنین سرامیک هایی با خطوط افقی با ایجاد خطای دید به بزرگتر شدن فضای شما کمک می کند.

انتخاب کاشی حمام و سرویس:

انتخاب کاشی برای حمام و سرویس بهداشتی بستگی به سلیقه، ابعاد و دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی دارد اما مقاومت در برابر لغزش، منحنی ها و حتی مواد معدنی موجود در آب، همگی باید در نوع کاشی انتخابی شما در نظر گرفته شود.

۱_ انتخاب نوع کاشی حمام و سرویس بهداشتی :

برای کاشی حمام و سرویس بهداشتی می توانید ازسه نوع کاشی مختلف، یک مدل برای کف، یک مدل برای دیوار و یک مدل برای سقف استفاده کنید، که دیزاین حمام با سه کاشی متفاوت باعث جذابیت بیشتر دکوراسیون آن می شود که این موضوع سلیقه ای می باشد، که البته می توانید فقط از یک مدل کاشی هم دیزاین متفاوت و زیبایی ایجاد کنید. همچنین بهتر است که از کاشی‌هایی استفاده کنید که موزاییکی هستند به این دلیل که بتواند تا حد زیادی با سطح زیرینش تماس داشته باشد و تمام سطح بین کاشی و دیوار با چسب پر نشود.

۲- طرح و رنگ کاشی حمام و سرویس بهداشتی :

"<yoastmark

استفاده از کاشی برای پوشش دیوار، این مزیت را دارد که کاشی برای مدت زیادی دوام می‌آورد و همچنین سبکی بی نظیر به حمام شما اضافه می‌کند. هنگام طراحی کاشی کاری حمام به یاد داشته باشید که می‌توانید چندین سبک و الگو را باهم ترکیب کرده و در نهایت دکوراسیون منحصر به فردی داشته باشید.قبل از انتخاب طرح و رنگ کاشی حمام و سرویس بهداشتی باید موضوع نظافت آن‌ها را نیز مد نظر بگیرید، کاشی‌هایی که رنگ روشن مانند سفید دارند قطعا زودتر کثیف می شوند و باید به نظافت آن‌ها بیشتر اهمیت دهید تا همیشه تمیز و براق بمانند.

۳_اندازه کاشی حمام و سرویس بهداشتی :

نکته دیگری که در انتخاب کاشی حمام و سرویس بهداشتی اهمیت دارد اندازه کاشی است. امروزه کاشی‌های کوچک و بزرگ برای حمام وجود دارد که کاشی‌های بزرگ برای کف انتخاب مناسب تری است که می توانید از کاشی های کوچک در کنار کاشی بزرگ برای نمای زیباتری استفاده نمایید.

کاشی‌های درشت مزایای زیادی دارد، از جمله اینکه این کاشی‌ها به راحتی سطح وسیعی را پوشش و فضا را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد،که در نتیجه ملات مرز کاشی‌ها کمتر بر روی سطح قابل مشاهده خواهد بود. همچنین استفاده از کاشی های لوکس و زیبا در فضاهای کوچک مثل حمام و سرویس انتخاب مناسب تری است هر چند که گران تر از کاشی های ساده هستند اما نمای زیبایی به فضاهای کوچک می بخشد.

"<yoastmark

۴_ دوام کاشی حمام و سرویس بهداشتی:

کاشی و سرامیک دارای درجه میزان جذب آب، سختی و تست خراشیدگی  PEI، است که توجه به این درجه، موقع خرید حائز اهمیت می باشد، که انتخاب کاشی و سرامیک با درصد جذب آب کمتر و PEI بیشتر مناسب تر است. درجه یک یا دو PEI ، برای دیوار استفاده می شود.

۵_ حفظ گرما در کاشی حمام و سرویس بهداشتی:

اگر قصد دارید از سرامیک در حمام استفاده کنید، یک کف‌پوش یا زیلو کوچک برای صبح‌های سرد زمستانی در نظر بگیرید چرا که کاشی و سرامیک نمی‌تواند گرما را به خوبی حفظ کند، حتی اگر حمام پر از بخار باشد باز هم کف پای شما احساس سردی خواهد کرد. همچنین می‌توانید از سیستم گرمایشی از کف استفاده کنید.

"<yoastmark


مطالب مهم

رنگ مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی

کاشی و سرامیک و تصاویر آن ها 

اینستاگرام سرام پخش

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments