پرسش و پاسخ
ما در آپارات

کاشی عمده ترین کالای صادراتی یزدی ها

کاشی عمده ترین کالای صادراتی یزدی ها

کاشی عمده ترین کالای صادراتی یزدی ها

کاشی عمده ترین کالای صادراتی یزدی ها

به گزارش تابناک یزد ، مدیرکل گمرک استان یزد با اشاره به افزایش وزنی و کاهش ارزشی صادرات استان یزد گفت: کاشی و سرامیک عمده ترین کالای صادراتی یزدیها به شمار می رود.
حسن یاسری اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری ۹۳۴ هزار و ۴۱۵ تن کالا به ارزش ۲۲۷ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۶۱۹ دلار از گمرک یزد به خارج کشور صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته از نظر وزن ۶ درصد افزایش و از نظر ارزش ۱۹ درصد کاهش را نشان می دهد.

وی بیان کرد: کاشی، نایلون، پسته، شیشه ساختمانی، انواع کابل مخابراتی، ظروف شیشه ای، هیدروکربن، میلگرد، سیم و کابل و شمش فولادی به ترتیب عمده ترین کالاهای صادراتی استان یزد در این مدت بوده است.
یاسری افزود: عراق، افغانستان، پاکستان، ترکیه، هلند، سوریه، هند و گجستان نیز به ترتیب عمده مقصد کالاهای صادراتی استان یزد بوده اند.
مدیرکل گمرک یزد در بخش دیگری از سخنان خود به ارتباط گمرک استان با بندرخشک اشاره و تاکید کرد: گمرک استان یزد به لحاظ سازمانی زیر مجموعه گمرک جمهوری اسلامی ایران و در نهایت وزارت امور اقتصادی و دارایی است بنابراین گمرک ارتباط سازمانی و یا سیستمی با بندرخشک ندارد.

یاسری خاطرنشان کرد: بندرخشک استان یزد ظاهرا به صورت تعاونی و زیر نظر پیشگامان اداره می شود بنابراین هیچگونه ارتباطی بین گمرک و بندرخشک وجود ندارد.
وی تصریح کرد: این گمرک در بندرخشک حضور ندارد و در نتیجه فعالیت های گمرکی و تشریفات مربوط به ترخیص کالا در بندرخشک یزد انجام نمی شود.
مدیرکل گمرک استان یزد در ادامه با اشاره به پیاده سازی سامانه جامع امور گمرکی در گمرک یزد گفت: این سامانه دارای مزیت هایی از جمله کاهش زمان انجام تشریفات .


#کاشی #سرامیک #سرام پخش

منبع:کاشیران

[flm_button link_address=”http://cerampakhsh.com/mag” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”گردآوری شده توسط: پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش” font_family=”Shabnam” button_size=”XS” button_color=”Light” button_style=”Border” button_hover=”HoverB-Dark” rounded_corners=”3″]

[flm_button link_address=”https://instagram.com/cerampakhsh” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”اینستاگرام ما را دنبال کنید” font_family=”Shabnam” font_size=”15px” button_size=”XS” button_color=”White” text_color=”Purple” button_hover=”HoverF-Purple” rounded_corners=”3″ custom_border_color=”9f5de2″ animate_icon=”Grow” icon=”fa-instagram”]

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments