پرسش و پاسخ
ما در آپارات

کاشی موزاییک چیست؟

کاشی موزاییک چیست؟

کاشی موزاییک چیست؟ | کاشی به دلایل مختلفی محبوب و استفاده از آن رایج شده است. به همین دلیل طرح های کاشی تقریباً تنوعی بی پایان دارند و هر یک از این طرح ها، می تواند رنگ، الگوی و بافت متفاوتی داشته باشد. علاوه بر این، کاشی تقریباً غیر قابل نفوذ برای آب است، و این انتخاب عالی برای حمام و آشپزخانه است.

در قدیم موزاییک یک طرح تزئینی یا کار هنری است که از مواد کوچکی (مانند قطعات سنگ یا شیشه ای) ساخته می شد تا منجر به تشکیل یک الگوی یا تصویر خاص شود. هنر موزاییک یک هنری قدیم است که قدمت آن به قرن ها پیش می رسد و حتی امروزه نیز در طراحی خانه همچنان دارای محبوبیت و کاربرد فراوان است.

کاشی موزائیکی ترکیبی از مواد مختلف مانند شیشه، سرامیک، پرسلان و یا سنگ است که معمولا در قالب های  کوچکی قرار می گیرد و برای نصب آسان و سریع روی ورق مِش قرار می گیرد. تنها تفاوت بین کاشی سرامیک و موزاییک این است که موزاییک اندازه ای کوچکتر از سرامیک دارد.

با صدها طرح کاشی  موزاییک موجود برای انتخاب در سرام پخش ، آیا می دانید که چه زمانی و در چه کجا باید از کاشی موزاییک استفاده کنید؟

کاشی موزاییک چیست؟

موارد استفاده کاشی موزاییکی

کاشی موزاییک در پوشش مواد کف و دیوار و یا دیگر سطوح استفاده می شود. در اینجا دو دسته موزاییک وجود دارد که بر اساس جنس سطح کاشی به دو سطح پولیشی و سطح خشن یا زبر تقسیم می شوند. موزاییک سطح پولیشی برای پوشش دیوار مناسب است در حالی که سطح خشن موزاییک برای پوشش کف مناسب است چراکه از لغزش جلوگیری می کند. اما هر دو سطح این کاشی توانایی مقاومت زیاد در برابر آسیب های جدی مواد شیمیایی، روغن، فشار و خراش را ندارد.

شما باید اطمینان حاصل کنید که هنگام استفاده از موزاییک، سطح پشتی این کاشی ها به طور کامل به سطح زیر می چسبد، در غیر این صورت آنها در مرحله دوغآب از سطح جدا می شوند. شما همچنین می توانید با یک پنبه یا پارچه نرم و مرطوب و بدون استفاده از مواد شیمیایی دیگر، سطح این کاشی را تمیز کنید.

مشاهده این مطلب
تبدیل زباله به کاشی در کارخانه بازیافت متحرک خورشیدی

نصب و راه اندازی

اولین چیزی که باید در هنگام نصب این کاشی ها به خاطر بسپارید این است که کف و دیواره ها از لحاظ شیب و پاکیزگی سطح آماده باشند. شما باید اطمینان حاصل کنید که سطح صاف و بدون ناهمواری است و در غیر این صورت کاشی به طور کامل به سطح نمی چسبد. قبل از نصب، یک پایه سفت و محکم آماده می شود. این پایه باید بسیار قوی، صاف و غیر قابل انعطاف باشد. تیرهای کف باید بتوانند از بار و هر گونه بار اضافی زندگی بر روی زمین بدون انحراف استفاده کنند.

روش نصب کاشی موزاییک پیچیده نیست. بنابراین اگر شما بخواهید، می توانید آن را خودتان انجام دهید. قبل از نصب کاشی موزاییک، مطمئن شوید سطح زیرین آن آماده است؛ همچنین از آنجا که این کاشی سنگین و شکننده است، تا زمانی که به سطح زیرین به درستی چسبیده نشده، می تواند ترک خورده شود. همچنین بررسی کنید که آیا سطح زیری آن به اندازه کافی قوی است یا نیاز به تقویت دارد. ورقه های کاشی موزاییک که می تواند با یک چاقوی ابزار برش بریده شود، بر روی ملات نازک قرار می گیرند.

کاشی موزاییک چیست؟

انتخاب

 هنگام طراحی یک فضا، از موزاییک ها می توان در روش های مختلفی بکار برد تا این فضا را به زیباترین شکل ممکن خود تزئین کنند. جذابیت دنیای قدیمی کاشی موزاییک به شما اجازه می دهد تا از طریق آن، بسیاری از سبک های منحصر به فرد دنیای دکوراسیون را اجرا کنید و یک دید تازه را به فضای زندگی خود اضافه کنید. این حجم از تنوع در طراح های کاشی موزاییک تنها با تخیل شما محدود می شود. طیف گسترده ای از رنگ ها، الگوها و مواد می تواند برای ایجاد یک اثر هنری واقعی با تمرکز بر فضای طراحی شما، چه سنتی و چه مدرن، استفاده شود. اگر شما عاشق جزئیات دقیق در فضای خود هستید، کاشی موزاییک می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

موزاییک را می توان در طراحی هر دیوار، دوش، حمام و کف استفاده کرد. گالری کاشی های موزاییک در سرام پخش آماده برای کمک به این فرآیند انتخاب است و انواع طرح های جذاب کاشی موزاییک را در دسترس شما قرار داده است.

مشاهده این مطلب
مانع فروش ۱۵ هکتار زمین و سوله‌های خالی کارخانه «کاشی گیلانا» شوید

کاشی موزاییک هم می توان به طور کامل در یک فضا استفاده کرد و یا همراه با کاشی های حیاطی، سرامیک، پرسلان یا کاشی حیاطی بکار برد. استفاده از کاشی های کوچک و یا بزرگ تر از قالب های کاشی موزاییک، همراه با خود این کاشی ها یک راه عالی برای اضافه کردن ابعاد و کاراکتر به یک محیط است. کاشی های موزاییک ممکن است هم به عنوان کاشی دیواری و یا کف استفاده شوند و انتخاب خوبی برای فضاهایی است که همواره در معرض رطوبت است مانند آشپزخانه و حمام، زیرا سطح را لغزنده نمی کنند.

کاشی موزاییک چیست؟

همچنین این کار یک راه خوب برای هماهنگ کردن همه رنگ ها و طرح های مختلف برای دیوار های آشپزخانه و اتاق های خانه است. اگر دیوار های آشپزخانه در معرض دید باشد، می توانید در دیوار، از چند اینچ کاشی موزاییکی در شروع کار استفاده کنید و سپس با چند کاشی سنگی یا سرامیکی کار را ادامه دهید و یا حتی  می توانید به سادگی یک ورق موزاییک را به چند قسمت بشکنید و به شکل یک نوار تزئینی و منحصر به فرد در طراحی خود استفاده کنید

اگر قصد خرید این نوع کاشی را دارید و از چند فروشگاه مواد ساختمانی بازدید کردید و کاشی های موزاییک را که روی یک کاغذ چسب یا شبکه نایلونی شبیه هستید، دیده اید. در نظر داشته باشید که این فقط یک مدل فشرده برای نمایش طرح های الگو از کاشی موزاییک است و شاید نتیجه کار مطابق سلیقه شما نباشد چون یک طرح کوچک در یک سطح کف و یا دیوار اعمال می شود.

با توجه به اثرات وحشتناک انتخاب اشتباهِ کاشی یا موزاییک، هنگامی که شما می خواهید از موزاییک ها در یک فضا استفاده کنید، چه به عنوان یک کاشی دیواری برای آشپزخانه یا حمام خود و یا به عنوان یک لبه های کف سالن شما، هیچ کمکی بهتر از سرزدن به فروشگاه های مختلف و دیدن کاتالوگ های متنوع وجود ندارد.

کاشی موزاییک چیست؟ کاشی موزاییک چیست؟ کاشی موزاییک چیست؟ کاشی موزاییک چیست؟


اینستاگرام ما را دنبال کنید

۱+

نظرات ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *