در حال بارگزاری سرام پخش

امور مشتریان: 035-38274760

اکسسوری چیست؟

اکسسوری چیست؟

شاید شما هم در چند سال اخیر در زمینه‌های مختلف واژه اکسسوری را شنیده باشید، واژه‌ای که در صنایع و کاربردهای مختلف به دفعات استفاده می‌شود. اما اکسسوری به چه معناست و چرا معادل فارسی آن استفاده نمی‌شود؟

معنای واژه اکسسوری

اکسسوری(accessory) واژه‌ای با ریشه انگلیسی است که در فارسی شاید نزدیک‌ترین کلمه به معنای آن (لوازم جانبی) باشد. در واقع اکسسوری در فارسی به همان متعلقات و لوازم ضروری و یا حتی غیرضروری یک وسیله یا محیط اصلی اطلاق می‌شود.

اکسسوری؛ از صنعت تا مد

بگذارید برای شفاف شدن واژه اکسسوری چند مثال برای‌تان بزنیم.
وقتی پیراهنی زیبا به تن می‌کنید، دکمه سر آستین یک اکسسوری است.
وقتی سوار بر ماشین خود می‌شوید، آویز آینه جلو یک اکسسوری است.
وقتی وارد سرویس بهداشتی منزل‌تان می‌شوید؛ برس، سطل، جا صابون و … اکسسوری هستند.
زندگی روزمره‌تان را در نظر بگیرید تا ببینید چقدر زندگی هر کدام از ما توسط اکسسوری‌ها احاطه شده تا بدانیم در این زمانه اکسسوری‌ها حتی از اصل مطلب هم ضروری‌تر شده‌اند.

اکسسوری‌های بهداشتی

زیباترین سرویس بهداشتی را با ساختاری بسیار شیک و مجلل در نظر بگیرید، وارد آن شوید، به اطراف نگاه کنید، یک جای کار لنگ میزند، درست است؟ کمبود یک چیزهایی حس می‌شود که گویا نبودشان اصل زیبایی و حتی تمیزی سرویس بهداشتی را کم‌کم زیر سوال می‌برد.
به تجهیزات و متعلقاتی که در سرویس¬های بهداشتی همچون حمام و توالت بکار گرفته می¬شود اکسسوری بهداشتی می‌گویند.

• اکسسوری سر جای خودش نیست.

نبود جای صابون را تصور کنید. مایع دستشویی برای پاکیزگی دست‌ها اکنون در کجا ریخته می‌شود؟ سطل زباله سرویس بهداشتی اگر نباشد دیگر تمیزی در آنجا معنا ندارد. اکسسوری‌ها در تمام زندگی چنان خوش نشسته‌اند که نبودشان غیر قابل تصور است.
در کشور ما اکسسوری¬های بهداشتی به اشکال مختلفی تولید می¬شود. تولیدکنندگان ایرانی محصولات خود را از حیث شکل، اندازه و بویژه جنس متفاوت با یکدیگر تولید می¬کنند، چنانچه برخی از آنها به طور کامل از جنس پلاستیک تشکیل شده و دیگری نیز از جنس آلومینیوم، بعضی دیگر نیز از ترکیب مواد مختلف تولید می¬شوند. همچنین جنس و نوع محصولات تولید شده از حیث “کیفیت” و “قیمت” با یکدیگر تفاوت دارند تا متناسب با سلایق مختلف باشند. به عنوان مثال در حمام جا لباسی، جا حوله، آینه، سبد کنجی¬های طبقاتی یا انواع جعبه (برای قراردادن وسایل شستشوی بهداشتی مانند: شامپو،صابون، لیف و… ) سطل زباله، زیر صابونی و… اما در توالت به لوازمی مانند آینه، آباژور، جا حوله، جا دستمال، جا صابون، جا مایع، جا مسواک، سطل و برس و… گفته می شود.

اکسسوری‌های ضروری و زیبا

در انتخاب اکسسوری‌ها برای سرویس بهداشتی کاملا به کاربرد آنها دقت کنید، استفاده از اکسسوری‌ها می‌تواند مشکلات بزرگی را برای شما آسان کند اما در سرویس‌های بهداشتی منازل امروزی که با کمبود فضا مواجه هستیم بهتر است در انتخاب اکسسوری‌ها دقت کنید تا شلوغی و ازدحام سرویس بهداشتی بر آراستگی آن تاثیر منفی نگذارد.

نظم رنگ در اکسسوری

پس از سال‌ها تجربه در اصول هارمونی رنگ‌ها به شما پیشنهاد می‌کنیم از اکسسوری‌های همرنگ که با سرویس بهداشتی شما تطابق و نزدیکی دارد استفاده کنید، رنگ‌های متفاوت در هر یک از لوازم اکسسوری حس شلوغی و بی‌دقتی در انتخاب به بیننده القا می‌کند. بهترین روش برای انتخاب رنگ یکسان این است که خودتان را راحت کنید و از ست‌های چند تکه اکسسوری استفاده کنید.

مزایای استفاده از اکسسوری در حمام :
• نگهداری وسایل بیشتر در حمام
• جلوگیری از بهم ریختگی و شلوغی در وسایل حمام
• استفاده از فضاهای بلا استفاده حمام مانند گوشه ها و پشت در
• تفکیک وسایل
• جلوگیری از تماس وسایل با دیواره‌ها و منشاء آلودگی