در حال بارگزاری سرام پخش

امور مشتریان: 035-38274760

تخریب و محاسبه

تخریب و محاسبه


سوالات متداول مرحله تخریب و محاسبه
متراژ مورد نیاز کاشی و سرامیک خانه را چگونه محاسبه کنیم؟
شما می توانید با توجه به این که اندازه محیط خود را می دانید ولی در انتخاب سایز کاشی مورد نظر دچار شک هستید و بعد متراژ مورد نیاز را محاسبه کنید. پیشنهاد می کنیم تا در سرام پخش کاشی مورد نظر را انتخاب کرده و با سامانه هوشمند آنلاین محاسبه متراژ کاشی و سرامیک مقدار مورد نیاز را محاسبه کنید.
برای خرید آسان تر متراژ کاشی مورد نظر خود می توانید از سامانه هوشمند آنلاین محاسبه متراژ کاشی و سرامیک استفاده کنید. البته این را مد نظر قرار دهید که همیشه 10 درصد بیشتر از نیازتان خرید کنید.
شما برای تخریب کاشی می توانید در ابتدا بند کشی دور کاشی را تمیز کرده و بعد با سوراخ کردن کاشی آن را از جای خود بیرون آورید.
شما می توانید با مشاور آنلاین سرام پخش هماهنگ شده تا در اسرع وقت کارشناسان با شما هماهنگ شوند.

شما هم از ما بپرسید
ایمیل خود را وارد کنیدتخریب، محاسبه

امروزه کاشی و سرامیک در قسمت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که ممکن است بعد از مدتی بخاطر وارد شدن ضربه یا افتادن وسیله سنگین بر روی آن، دچار شکستگی شود و نیاز به تعویض آن وجود داشته باشد. برخی کاشی های شکسته را با چسب به یکدیگر می چسبانند که شاید این راه حل خوب باشد اما قسمت شکسته و ترک خورده قابل مشاهده است و مخصوصا در قسمت هایی از فضا که جلوی دید است ممکن است جالب نباشد و نتیجه رضایت بخشی نداشته باشد. عوض کردن کاشی شکسته؛ به نظر آسان است و نیاز به ابزار و وسیله خاصی نمی باشد اما باید نکاتی را رعایت نمایید که در هنگام تعویض کاشی شکسته، به کاشی های مجاور آن ضربه ای وارد نشود و دچار شکستگی و لب پریدگی نگردند. در ضمن برای اجرای سرامیک ابتدا باید مساحت قسمتی را که قصد دارید سرامیک کنید، اندازه گیری نمایید.


مراحل تعویض کاشی شکسته

در ابتدای کار باید کاشی های مجاور کاشی شکسته، با نوار چسب پوشانده شود که در هنگام تعویض به لبه های کاشی های مجاور ضربه ای وارد نشود. در مرحله بعدی برای جدا کردن کاشی شکسته، می توان با استفاده از مته و یا میخ در روی سطح کاشی سوراخ هایی ایجاد کنیم که با اینکار کاشی بدون لایه لایه شدن ترک میخورد و شکستن و از جا در آوردن آن راحت تر می شود.


استفاده مجدد از کاشی (گام به گام)

هنگامی که برای بار اول کاشی ها را نصب می‌کنید، خودتان را تحسین می‌کنید و همه چیز بسیار عالی و تمیز به نظر می-رسد. خطوطی که بندکشی شده خط مستقیم و مشخصی را بین کاشی ها ایجاد کرده است و یک طراحی بی نقص را به شما هدیه می‌دهد. ولی این زیبایی و تمیزی همیشه پایدار نیست و به مرور زمان از بین می‌رود. به همین دلیل استفاده مجدد از کاشی اهمیت پیدا می‌کند.
در این مطلب ما به شما کمک خواهیم کرد تا روش صحیح استفاده دوباره از کاشی را به صورت یک دستورالعمل گام به گام ببینید.

گام اول: آماده سازی سطح
اولین قدم برای اجرای صحیح کار و همچنین پیش روی درست آن، این است که شما آمادگی لازم برای شروع کار را داشته باشید و تمامی تجهیزات و لوازم ضروری را برای کاشی کاری آماده کرده اید. تجهیزاتی که نیاز دارید به ترتیب زیر است:
1- تجهیزات ایمنی شخصی(عینک، دستکش، زانوبند و ...)
2- ملات و چسب
3- کاردک
4- پودر بندکشی
5- کاشی درزگیر
6- محلول تمیزکننده
7- اسفنج و ماله بندکشی
گام دوم: تمیز کردن و پیش آب بندی
این مرحله از دو بخش مختلف تشکیل شده است. بخش اول آن است که باید سطحی که ملات آن را تراش داده اید تمیز کنید تا عاری از هرگونه ذرات ریز باشد. در بخش دوم و پس از اطمینان از تمیزی سطح، لازم است از ملات پیش تهیه شده به عنوان آب بند(درزگیر) برای محافظت از کاشی‌ها استفاده کنید تا کاشی ها صاف نگه داشته شوند.
گام سوم: زمان تجدید
در این مرحله زمان آن رسیده است تا کاشی های جدید را نصب کنید. برای شروع، پودر ملات و آب را آماده کرده و مخلوط کنید و آماده استفاده از کاشی شوید. اگر ملات روی کاشی ها ریخته است نگران نباشید چون می توانید در مرحله بعد آنها را تمیز کنید.
گام چهارم: تمیز کردن سطح
اگر همه جا پر از لکه های ریز است اصلا نگران نباشید. کافی است ماله و اسفنج بندکشی را برداشته و به صورت مورب روی کاشی ها بکشید تا ملات اضافی که احتمالا روی کاشی ها وجود دارد برداشته شود.
گام پنجم: صبر
هنگامی که بندکشی و تمیزکاری را انجام دادید. تنها کاری که لازم است انجام دهید آن است که 10 الی 15 دقیقه صبر کنید تا ملات و بندکشی تنظیم و تثبیت شود. سپس با یک اسفنج مرطوب سطح را تمیز کنید و بگذارید یک روز و نیم خشک شود.>
گام ششم: بتونه کاری درزها
برای تکمیل کار و آب بندی قطعی در این مرحله لازم است تا درزها و اتصالات را بتونه کاری کنیدو شکاف های موجود بین کاشی‌ها را ببندید.
گام هفتم: آب بندی خطوط
در مرحله آخر خطوطی که بندکشی کرده اید را آب بندی کنید تا از دوام آن مطمئن باشید. در هر بخش از کار اگر به مشکل برخوردید کافی ست با یک پیمانکار حرفه ای مشورت کنید.