امور مشتریان: 035-38274760

نظافت و نگهداری

سبک زندگی


سوالات متداول سبک زندگی
چگونه سبک زندگی خود را تغییر دهیم؟
سبک زندگی شما ممکن است در طی چند سال و با انتخاب‌های شما شکل گرفته ‌باشد. با تغییر عادات و رفتارهای خود می‌توانید سبک زندگی را نیز تغییر دهید. لازم است در این میان صبر و حوصله به خرج دهید و تسلیم نشوید. چرا که تغییر رفتارهای چند ساله به کمی زمان نیاز دارد و در ابتدا ممکن است ذهن ناخودآگاه‌تان با تغییرات مخالفت کند.
بهترین نوع سبک زندگی آن است که شما هم به سلامت روان و هم سلامت جسمانی خود اهیمت دهید و برای ارتقای آن‌ها تلاش کنید. سبک زندگی فعالانه و سودمند اجتماعی منجر به رشد و پیشرفت شما می‌شود.

شما هم از ما بپرسید
ایمیل خود را وارد کنید

اخرین مطالب حوزه کاشی و سرامیک

سبک زندگی

سبک زندگی، مفهوم تازه ای نیست. هزاران سال است که انسان‌ها کوشیده‌اند سبک زندگی خود را بشناسند و مدیریت کنند و حتی دولت‌ها کوشیده‌اند بر روی سبک زندگی مردمان خود، تاثیر بگذارند. اما تعریف سبک زندگی و مفهوم پردازی در مورد آن، نسبتاً جدید است.
سبک زندگی، یک شیوه‌ی مشخص و قابل مشاهده از زیستن است. سبک زندگی به معنای شیوه زندگی خاص یک فرد، گروه، یا جامعه است. سبک‌های زندگی مجموعه‌ای از ارزش‌ها، شیوه‌های رفتار، حالت‌ها و سلیقه‌ها در هر چیزی را در برمی‌گیرد و می‌تواند به علایق، نظرات، رفتارها و جهت‌گیری رفتاری یک فرد، گروه یا فرهنگ اشاره کند. سبک و روشی که افراد برای زندگی خود انتخاب می‌کنند، ارتباط عمیقی با موفقیت آنان در زندگی دارد و از آن جهت اهمیت می‌یابد که می‌تواند به طور مستقیم بر سلامت فرد تاثیر بگذارد.
با رعایت و بهره‌گیری از این روش‌ها سبک زندگی‌ خود را انتخاب کنید. سبک زندگی شما ممکن است در طی چند سال و با انتخاب‌های شما شکل گرفته ‌باشد. با تغییر عادات و رفتارهای خود می‌توانید سبک زندگی را نیز تغییر دهید. بهترین نوع سبک زندگی آن است که شما هم به سلامت روان و هم سلامت جسمانی خود اهیمت دهید و برای ارتقای آن‌ها تلاش کنید.

بازی با رنگ‌ها: زیبایی را خودت خلق کن!

همیشه برای هر کار یک راه‌حلی وجود دارد و در دکوراسیون منزل یا محیط کار نیز بر خلاف تصور خیلی از مردم، می‌توان با کمترین هزینه‌ها و خلاقیت زیبایی را حس کرد. تغییر کاشی‌های قدیمی نیز یکی از همین تغییرات است. گاهی اوقات به دلیل قدیمی و ناسالم بودن مجبور به تغییر کاشی و سرامیک در آشپزخانه یا سرویس بهداشتی و ... هستیم و گاهی اوقات نیز برای تغییر دکوراسیون و ایجاد تنوع.در این‌جا می‌خواهیم با رنگ‌ها بر روی کاشی تغییراتی زیبا را خلق کنیم و آموزش مرحله به مرحله رنگ‌آمیزی کاشی را به شما آموزش دهیم.
همه آن چه نیاز دارید :

• رنگ لاتکس
• پرایمر رنگ
• پلی اورتان بر پایه روغن
• نوار چسب
• چاقوی
• قلم مو نرم 1.5 سانتی متری

گام اول: تمیزکردن کاشی

برای شروع، ابتدا کاشی را با صابون و آب و اسفنج تمیز کرده و با استفاده از یک دستمال آن را خشک نمایید. مهم است که قبل از رنگ‌آمیزی مطمئن باشید هیچ کثیفی و یا پرز دستمال روی دیوار باقی نمانده باشد. سپس یک طرح هندسی که به آن علاقه‌مند هستید یا فکر می‌کنید برای کاشی‌های شما مناسب است را انتخاب نمایید. در این نمونه، از طرح مثلث به دلیل ایجاد هماهنگی بیش‌تر با کاشی‌های قدیمی استفاده شده است.

گام دوم: ایجاد طرح هندسی

زمانی که الگوی مورد نظر خود را پیدا کردید، با استفاده از نوار چسب آن را روی کاشی‌ها پیاده کنید. باید مطمئن باشید که گوشه‌ها مرتب و دقیق چسبانده شوند تا طرح‌تان کامل و واضح به نظر برسد.

گام سوم: رنگ اول

در این مرحله، بعد از ایجاد طرح نوبت به رنگ‌آمیزی می‌رسد. بهتر است در ابتدا از پرایمر رنگ استفاده نمایید. این کار تفاوت زیادی را در رنگ‌آمیزی شما ایجاد خواهد کرد و همچنین کیفیت رنگ اصلی را بهبود می‌بخشد. البته خشک شدن پرایمر نزدیک به چهل دقیقه طول خواهد کشید.

گام چهارم: رنگ اصلی

هنگامی که پرایمر خشک شد، کاشی‌های شما آماده رنگ‌آمیزی اصلی هستند. برای این مرحله از یک قلم کوچک استفاده کنید تا تسلط کافی را داشته باشید. البته بهتر است اندازه و مدل قلم‌مو با توجه به پیچیدگی الگوی شما مشخص شود. اما در حالت کلی برای گوشه‌ها و قسمت‌های ظریف باید از قلم موهای کوچک استفاده نمایید. نسبت به رنگ کاشی‌های قدیمی ممکن است نیاز داشته باشید که از چند لایه رنگ استفاده کنید.

گام پنجم: پایان رنگ

هنگامی که پرایمر خشک شد، کاشی‌های شما آماده رنگ‌آمیزی اصلی هستند. برای این مرحله از یک قلم کوچک استفاده کنید تا تسلط کافی را داشته باشید. البته بهتر است اندازه و مدل قلم‌مو با توجه به پیچیدگی الگوی شما مشخص شود. اما در حالت کلی برای گوشه‌ها و قسمت‌های ظریف باید از قلم موهای کوچک استفاده نمایید. نسبت به رنگ کاشی‌های قدیمی ممکن است نیاز داشته باشید که از چند لایه رنگ استفاده کنید.
ایده‌هایی برای استفاده از کاشی هفت رنگ در دکوراسیون


آیا می‌دانید که استفاده از کاشی هفت رنگ در دکوراسیون می‌تواند چه تاثیری بر روی زیباتر نشان دادن فضا و محیط داشته باشد؟
استفاده از کاشی‌های هفت رنگ در دکوراسیون می‌تواند بسیار خلاقانه باشد به عنوان مثال؛ شما می‌توانید از کاشی‌های هفت رنگ در دکوراسیون برای پله‌ها و حتی از انها به عنوان میز و سایر موارد ساده و معمولی برای زیباترکردن دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. استفاده از کاشی هفت رنگ در دکوراسیون علی‌الخصوص در آشپزخانه‌های امروزی، حمام و دستشویی و حتی برخی کافه‌ها رواج یافته است.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید استفاده از کاشی هفت رنگ در دکوراسیون  می‌تواند باعث آرامش و همچنین به وجود آمدن یک فضای الهام‌بخش شود. علاوه بر این‌ها می‌تواند یک فضای کاملا شیک برای شما به وجود بیاورد.


رنگ‌های پر جنب‌وجوش و طرح‌های شگفت‌انگیز از ویژگی‌های بارز این کاشی‌های هفت رنگ و تزئینی امروزی است، شما با توجه به سبک و سیاق و علاقه خود در هر قسمت از دکوراسیون منزل می‌توانید از آن استفاده کنید.

اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که برای استفاده از کاشی رنگی در دکوراسیون باید به چه نکاتی توجه کرد؟

مهم‌ترین نکات و اصولی که هنگام استفاده از کاشی هفت رنگ در دکوراسیون باید در نظر داشته باشید؛ نور آن فضا است، توجه داشته باشید که شما باید به الگوهای نوری موجود در محیط دقت کنید زیرا؛ نور محیط می‌تواند بر روی طرح کاشی‌های رنگی تاثیر بگذارد. اگر نور محیط بیشتر باشد قطعاً می‌تواند با برخورد به کاشی‌های رنگی  باعث بزرگ‌تر نشان دادن محیط شود، اما اگر نور محیط کمتر باشد و شما در آن محیط از کاشی رنگی استفاده کنید، باعث می‌شود که فضای شما بسیار کوچک‌تر نشان داده شود.

 فضای گرافیکی خلاق با کاشی هفت رنگ

برای استفاده از کاشی هفت رنگ در دکوراسیون در ابتدا باید بودجه خود و همچنین انتخاب نهایی خود را در نظر داشته باشید؛ زیرا این دو مورد یکی از مهم‌ترین اصول در ابتدای کار هستند. ممکن است شما تصمیم داشته باشید که یک قسمت بزرگ را با استفاده از کاشی‌های رنگی بپوشانید و یا این که یک بک گراند گرافیکی که ترکیبی از رنگ‌های سیاه و سفید است را در آشپزخانه استفاده کنید، به همین دلیل است که در ابتدا باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید از کاشی‌های تزئینی و هفت رنگ در کدام قسمت استفاده کنید.
در واقع استفاده از کاشی‌های هفت رنگ به عنوان کفپوش یک گزینه بسیار عالی و فوق‌العاده می‌باشد. کاشی‌های هفت رنگ علاوه بر زیبایی چشمگیر دارای دوام بسیار خوبی نیز هستند. همچنین باعث تمیزتر نشان داده‌شدن فضا می‌شود و تمیزکردن آن بسیار راحت می‌باشد. اما مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده از کاشی هفت رنگ به عنوان کفپوش این است فضایی گرم و صمیمی را برای شما به وجود می‌آورد. درست است که استفاده از کاشی های رنگی در پله‌های ورودی یک سبک قدیمی است، اما جزو آن دسته از سبک‌های قدیمی به شمار می‌آید که ماندگار شده و در دنیای دکوراسیون مدرن امروز نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شما می‌توانید با استفاده از کاشی هفت رنگ در دکوراسیون تغییر بسیار زیادی در دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید. برای مشاهده و خرید این نوع کاشی ها کلیک کنید.
اخرین مطالب حوزه کاشی و سرامیک