در حال بارگزاری سرام پخش

امور مشتریان: 035-38274760

سبک زندگی

سوالات متداول سبک زندگی
می‌خواهم قاب و آینه روی کاشی نصب کنم، آیا می‌توانید روشی پیشنهاد کنید که کاشی‌ها نشکنند؟
سعی کنید در هنگام نصب روی دیوار کاشی‌کاری شده، میخ‌ها را در بندکشی ما بین کاشی‌ها قرار داده تا بتوانید تابلو و آینه مورد نظر را نصب کنید. این کار موجب می‌شود که بتوانید تغییرات سبک مورد نظر خود را بر روی دیوار کاشی‌کاری شده را، ماه‌ها و برای چندین بار، متفاوت با سلیقه خود انجام دهید و کاشی خانه خود را سالم و تمیز نگه دارید.
چگونه سبک زندگی خود را تغییر دهیم؟
سبک زندگی شما ممکن است در طی چند سال و با انتخاب‌های شما شکل گرفته ‌باشد. با تغییر عادات و رفتارهای خود می‌توانید سبک زندگی را نیز تغییر دهید. لازم است در این میان صبر و حوصله به خرج دهید و تسلیم نشوید. چرا که تغییر رفتارهای چند ساله به کمی زمان نیاز دارد و در ابتدا ممکن است ذهن ناخودآگاه‌تان با تغییرات مخالفت کند.
بهترین نوع سبک زندگی آن است که شما هم به سلامت روان و هم سلامت جسمانی خود اهیمت دهید و برای ارتقای آن‌ها تلاش کنید. سبک زندگی فعالانه و سودمند اجتماعی منجر به رشد و پیشرفت شما می‌شود.
خرید کاشی و سرامیک از محله و شهر خودم مقرون به صرفه است یا باید به یزد مهد تولید کاشی و سرامیک مراجعه کنم؟
به شما پیشنهاد می‌کنم، بجای اتلاف زمان ارزشمند خود در ترافیک کلان شهرها و صرف هزینه بسیار و جستجو در هوای نامطبوع در سطح بازار و خیابان، در منزل یا محل کار خود به همراه خانواده، با یک دهم آن زمان، از بازار آنلاین سرام پخش محصول مورد نیاز خود را انتخاب کنید و به صورت آنلاین خریداری کنید.

شما هم از ما بپرسید
ایمیل خود را وارد کنید

اخرین مطالب حوزه کاشی و سرامیک

سبک زندگی

سبک زندگی، مفهوم تازه ای نیست. هزاران سال است که انسان‌ها کوشیده‌اند سبک زندگی خود را بشناسند و مدیریت کنند و حتی دولت‌ها کوشیده‌اند بر روی سبک زندگی مردمان خود، تاثیر بگذارند. اما تعریف سبک زندگی و مفهوم پردازی در مورد آن، نسبتاً جدید است.
سبک زندگی، یک شیوه‌ی مشخص و قابل مشاهده از زیستن است. سبک زندگی به معنای شیوه زندگی خاص یک فرد، گروه، یا جامعه است. سبک‌های زندگی مجموعه‌ای از ارزش‌ها، شیوه‌های رفتار، حالت‌ها و سلیقه‌ها در هر چیزی را در برمی‌گیرد و می‌تواند به علایق، نظرات، رفتارها و جهت‌گیری رفتاری یک فرد، گروه یا فرهنگ اشاره کند. سبک و روشی که افراد برای زندگی خود انتخاب می‌کنند، ارتباط عمیقی با موفقیت آنان در زندگی دارد و از آن جهت اهمیت می‌یابد که می‌تواند به طور مستقیم بر سلامت فرد تاثیر بگذارد.
با رعایت و بهره‌گیری از این روش‌ها سبک زندگی‌ خود را انتخاب کنید. سبک زندگی شما ممکن است در طی چند سال و با انتخاب‌های شما شکل گرفته ‌باشد. با تغییر عادات و رفتارهای خود می‌توانید سبک زندگی را نیز تغییر دهید. بهترین نوع سبک زندگی آن است که شما هم به سلامت روان و هم سلامت جسمانی خود اهیمت دهید و برای ارتقای آن‌ها تلاش کنید.


 سبک تاثیرگذار دکوراسیون برای سال ۲۰۲۰

سبک تاثیرگذار دکوراسیون برای سال 2020


هرسال با ترندی جدید آغاز می‌گردد که این تغییرات قطعا در دکوراسیون و طراحی داخلی، انتخاب رنگ‌ها و سبک‌های دکوراسیون نیز بی‌تاثیر نیست.
سال۲۰۲۰ هم از این قاعده مستثنی نبوده، اگر از این تغییرات و سبک‌های آوانگارد هنوز بی‌اطلاع هستید، در ادامه با سه مورد از سبک‌های تأثیرگذار امسال همراه باشید.

 سبک تاثیرگذار دکوراسیون برای سال ۲۰۲۰

دکوری با الهام از سبک آسیایی


دکور جاپندی یکی از بزرگترین ترندهای سال۲۰۲۰ است. در این سبک مدرنیته و سادگی دکوراسیون نوردیک با ظرافت و تزئینات سبک ژاپنی در هم آمیخته است.
این روند طراحی ترکیبی در درجه اول دارای مبلمان ساده، کاربردی و مینیمال با پیچیدگی‌های کم‌نظیر و معمول در دکور ژاپنی است که همراه با سادگی طراحی سبک نوردیک، احساس گرمی را منتقل کرده و جایی است که چوب و رنگ‌های خنثی حاکم است.

 سبک تاثیرگذار دکوراسیون برای سال ۲۰۲۰

خانه های هوشمند


نیازی به گفتن نیست، فناوری بخشی ذاتی از زندگی روزمره جوامع امروز است. در نتیجه، خانه‌ها از گذشته هوشمندتر شده‌اند و این توانایی را دارند که بسیاری از نیازهای اساسی کاربران را پاسخگو باشند. خانه‌های هوشمند با تکنولوژی بالا از مهم‌ترین ترندهای امسال برای طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می‌شوند. از لامپ‌هایی با بلندگوهای یکپارچه گرفته تا میزهایی با درگاه‌های شارژ، همه چیز برای آسان‌تر کردن زندگی انسان طراحی شده‌اند.
این ترند مربوط به دکوراسیونی آینده‌نگرانه یا تبدیل خانه‌ها به محیط‌های سرد و کنترل شده توسط ماشین‌ها نیست، بلکه در مورد فناوری پیشرفته است که زندگی روزمره را آسان‌تر کرده و به ما در صرفه‌جویی در وقت و هزینه کمک می‌کنند.

 سبک تاثیرگذار دکوراسیون برای سال ۲۰۲۰

دکور طبیعی


در طول چند سال گذشته، کاربران و طراحان داخلی علاقه زیادی به متریال‌های طبیعی موجود در طبیعت از قبیل چوب، الیاف گیاهی و سنگ پیدا کرده‌اند. این رویکرد به این معنی است که انسان‌ها در جستجوی متریال‌های پایدارتر به روش‌های مختلف کاهش زباله‌های پلاستیکی در خانه و داشتن دکوراسیونی طبیعی متناسب با محیط زیست فکر می‌کنند.
باور کنید یا نه، پر کردن خانه با رایحه‌های تازه و طبیعی فواید زیادی برای سلامتی روحی و جسمی دارد. ترند طبیعی شما را به عشق، احترام و قدردانی از محیط‌زیست تشویق می‌کند. علاوه بر آن، روش‌های بسیاری برای ادغام آن در خانه وجود دارد.

هر سه این سبک‌ها در دکوراسیون۲۰۲۰ زیبا و آوانگارد هستند.  شما کدام یک را بیشتر می‌پسندید؟ خالق زیبایی منزل خود باشید!

خالق زیبایی منزل خود باشید!


طراحان داخلی با دیدگاه گسترده و دانش کافی به رنگ و سبک‌ها حتی می‌توانند کوچکترین پروژه‌ها را برجسته و زیبا جلوه دهند.
اگر چه کمک گرفتن از کارشناسان ایده‌ای موثر برای تغییرات متناسب و متعادل برای شماست اما اگر چنین بودجه و یا امکانی را ندارید، می‌توانید هنگام برخورد با یک پروژه برای مثال خانه خود، با ترفندهایی مهارت‌های طراحی خود را ارتقا دهید و با تسلط بر فرآیند چیدمان و دکوراسیون داخلی خانه خود، می‌توانید از استخدام یک طراح صرف نظر و به نحوی هوشمندانه و مطابق با اصول تغییرات را شروع کنید.
آفرینش زیبایی و دکوراسیون فرمولی واحد برای اجرا ندارد و بسته به ابعاد، سبک، سلیقه و حتی سبک زندگی افراد می‌تواند راهکارهای متفاوتی را ارائه دهد. سرام پخش مراحل خلق زیبایی را به شما ارائه می‌دهد. با ما همراه باشید...

 خالق زیبایی منزل خود باشید!

هدف خود را مشخص کنید!


مدتی را صرف پاسخ دادن به سؤالات خود کنید. اگر می‌خواهید آشپزخانه خود را مجدداً بازسازی کنید، با طرح این سؤال شروع کنید که هدف کلی از نوسازی چیست؟ شاید شما می‌خواهید این فضا جذابیت بیشتری داشته باشد، یا شاید می‌خواهید مکانی روشن‌تر برای پخت و پز یا فضای کاری بزرگ‌تری داشته باشید.

با تعیین هدف نهایی خود می‌توانید شروع به برنامه‌ریزی فرآیند طراحی داخلی و تجسم خلق رویای خود کنید. انجام این کار شانس شما را برای همسو قراردادن کلیه اطلاعات و منابع الهام‌بخش مرتبط یاری می‌رساند و از سردرگمی و غرق شدن در دنیای نامحدود ایده‌ها، شما را نجات می‌دهد.

 خالق زیبایی منزل خود باشید!

استفاده از قانون۶۰-۳۰-۱۰ (شناخت رنگ‌ها)برای عدم زیاده‌روی در رنگ‌ها و یا انتخاب نامناسب ترکیب‌های رنگی، بهترین کار استفاده از قانون۶۰-۳۰-۱۰ می‌باشد. این قانون به این معنی است که در دکوراسیون بهتر است۶۰ درصد از رنگ‌های اصلی پالت یا رنگ انتخابی به عنوان رنگ اصلی۳۰ درصد از رنگ‌های فرعی و ۱۰ درصد از رنگ‌های تاکیدی برای ایجاد ریتم در فضا استفاده شود

برای دکوراسیون مناسب بین رنگ‌ها، بافت‌ها و سبک‌های به کار رفته بایستی انسجام وجود داشته باشد. طراحان حرفه‌ای با ترکیب نمودن بافت و سبک دلخواه، به این ترکیب به نحوی هوشمندانه از عدم سنخیت یا هرج و مرج در دکوراسیون پرهیز می‌کنند. فراموش نکنید برای استفاده از این قانون بایستی دایره رنگ را بشناسید و با رنگ‌های اصلی، فرعی و تاکیدی آشنا باشید. بعد از به کارگیری رنگ‌ها طبق مراحل گفته شده برای ایجاد تعادل در فضا می‌توانید از تکرار رنگ‌ها به طور مساوی در اتاق و در حداقل ۳ مکان استفاده کنید.

 خالق زیبایی منزل خود باشید!

سبک شخصی و هویت بخشی به منزل

برای اینکه خالق زیبایی منزل خود باشید، این موضوع را فراموش نکنید که طراحی دکوراسیون داخلی باید نشان از هویت و سبک زندگی شما باشد و در واقع درباره شما چیزی را به مخاطب انتقال دهد. برای تغییرات به سبک زندگی و علاقه‌مندی‌های خود یا افراد خانواده توجه کنید و یا از آن‌ها کمک بگیرید.

ممکن است به سفر علاقه داشته باشید و تمایل به نمایش یادگاری‌هایتان در خانه داشته باشید و یا حیوان خانگی شما سبک خاصی از دکوراسیون را برای‌تان محدود کند و یا صندلی کلاسیک که از گذشته از مادربزرگ به جای مانده به هویت بخشی فضای شما کمک نماید، در هرحال این عناصر معرف شما هستند و قطعا در گیرایی فضا برای دیگران و شناخت شما و همچنین تمایل به ماندن در فضا و ایجاد دلبستگی برای خود شما بسیار موثر هستند.


چند راهکار برای دکوراسیونی به رنگ سال 2020

چند راهکار برای دکوراسیونی به رنگ سال۲۰۲۰

از سال 2000 به بعد در انتهای هر سال میلادی، رسمی گنجانده شده که برای سال جدید، رنگ مخصوص آن را انتخاب می‌کنند. بر طبق رسم سال‌های اخیر چند روز مانده به سال جدید، رنگی که در سایت پنتون به عنوان رنگ سال انتخاب شده، سفید مرجانی یا آبی کلاسیک می‌باشد، که تقریبا معادل آبی پررنگ یا سرمه‌ای ملایم خودمان هست.

حالا که رنگ سال جدید انتخاب شده است، بسیاری از افراد تمایل دارند تا در رنگ مدل لباس خود یا دکوراسیون منزل‌شان از آن استفاده کنند. شما می‌توانید این رنگ را با فیروزه‌ای، بنفش یاسی، سبز فسفری، قهوه‌ای، خاکستری، لیمویی، نارنجی، سبز، قرمز و سفید برای ست کردن استفاده کنید.
بنابراین دغدغه‌ای از بابت ترکیب رنگی با آبی پر رنگ نخواهید داشت و براحتی می‌توانید سبک مورد نظرتان را بیابید. برای استفاده هر چه بهتر از رنگ سال 2020 در سبک زندگی خودتان حتما مطالب مربوط به راهنمای استفاده از این رنگ را از طریق بازار آنلاین سرام پخش دنبال کنید.

 چند راهکار برای دکوراسیونی به رنگ سال 2020

اکسسوری‌ها

حتما لازم نیست کل خانه را به رنگ آبی در آورید، رنگ را در دوزهای كوچك امتحان كنید تا به نحوی ظریف، آبی كلاسیك را در طرح رنگی موجود منزل خود بیامیزید.

می‌توانید از کوسن‌ها، قاب‌ها و تابلوهای هنری و اکسسوری‌های تزئینی مانند گلدان‌ها و اقلام کوچک‌تر شروع کنید؛ زیرا اگر متوجه شوید این رنگ برای شما مناسب نیست، می‌توانید به راحتی اکسسوری‌ها را تعویض کنید.

 چند راهکار برای دکوراسیونی به رنگ سال 2020

رنگ دیوار

اگر آماده هستید که همه فضا را به رنگ آبی در آورید، می‌توانید دیوار یک قسمت یا برخی دیوارهای منزل را رنگ کنید. این رنگ به اندازه کافی پر جنب‌وجوش است و بیانی جسورانه دارد و از آنجایی که رنگ آبی به طور مداوم یکی از محبوب‌ترین تناژهای رنگی است، نیازی نیست که نگران ترند سال بعد باشید.

اگر به دنبال رنگ‌های دیگر برای تقویت انرژی هستید، آن را با دیگر رنگ‌هایی مانند نارنجی روشن یا زرد ترکیب کنید تا ظاهری با کنتراست بالا داشته باشید.

 چند راهکار برای دکوراسیونی به رنگ سال 2020

کابینت‌های آشپزخانه

رنگ آبی همچنان در آشپزخانه‌ها یک رنگ برنده است و تناژهای این رنگ برای به روزرسانی کابینت‌ها با ظاهری نو بسیار مناسب است.
اگر نگران رنگ تیره هستید، فقط کابینت‌های پائینی خود را به رنگ آبی رنگ کنید و کابینت‌های بالایی را به رنگ سفید یا رنگ خنثی باقی بگذارید. ترکیب قفسه‌های باز و لامپ‌های روشن با تم فلزی براق نیز می‌تواند به ایجاد فضایی روشن و مطبوع کمک کند.

 چند راهکار برای دکوراسیونی به رنگ سال 2020

اتاق خواب

رنگ آبی به دلیل داشتن پتانسیل آرامش‌بخشی برای دکوراسیون اتاق خواب می‌تواند ایده‌آل باشد. این رنگ غنی فورا احساس دلپذیری ایجاد می‌کند که شما را به آرامش تشویق می‌کند و به آرامش خواب شما نیز کمک می‌کند.
همچنین می‌توانید در ملحفه،کاور تشک یا برای روبالشی و فرش زیرپایی کنار تخت خود از ان استفاده کنید.

 چند راهکار برای دکوراسیونی به رنگ سال 2020

کاشی

کاشی انتخابی جسورانه و مطابق با ترندهای روز طراحی محسوب می‌شود. در ضمن روشی عالی برای افزودن رنگ به کاشی‌ها یا الگوی هندسی چشم‌نواز آن‌ها می‌باشد. می‌توانید کاشی‌ها را با عناصر خنثی و متریال‌ها به نحوی ترکیب کنید که اجازه دهید الگوی رنگی به عنوان نقطه کانونی و مرکز توجه بدرخشد.

 چند راهکار برای دکوراسیونی به رنگ سال 2020


بافت‌ها و پترن‌ها

استفاده از این رنگ به دلیل آرامش‌بخشی در مناطقی که می‌خواهید راحتی بیشتری داشته باشید، منطقی‌تر است. فضای اتاق نشیمن، اتاق خواب یا اتاق ناهارخوری خود را با مبلمان و وسایل اثاثیه یا لوازم داخلی با بافت‌های نرم با این رنگ ترکیب کنید.
این رنگ غنی به خصوص در پارچه‌های مخمل خواب‌دار ظرافت بسیار خوبی ایجاد می‌کند.


خانه خود را روشن کنید؛ تاثیر کاشی و سرامیک در نور فضااگر خانه‌ی پر نور و روشن برای شما جذاب است و یا مایل به کنترل نور در دکوراسیون داخلی خود هستید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.
نور یکی از عوامل اصلی جذابیت و چشمگیرتر شدن هر دکوراسیونی می‌باشد. قطعا شما هم تمایل به زندگی در یک خانه تاریک و کم نور را ندارید، نور باعث ایجاد سرزندگی و نشاط در محیط زندگی شما می‌شود، بنابراین اگر شما هم تمایل دارید در یک فضای سرزنده و روشن زندگی کنید با ما همراه شوید تا در اینجا شما را راهنمایی کنیم.
اولین راه‌حل برای روشن‌تر کردن خانه‌های تاریک، انتخاب رنگ سفید و روشن برای دیوارها در فضاهای داخلی می‌باشد. انتخاب رنگ سفید می‌تواند به بزرگ‌تر نشان‌دادن فضا و همچنین روشن‌تر شدن فضا کمک شایانی کند. بهترین محصول برای اینکه نور بهتری در فضا داشته باشیم می‌تواند انتخاب کاشی و سرامیک باشد. تنوع بالای محصولات کاشی و سرامیک چه در طرح و رنگ و ابعاد و چه در نوع لعاب از طرفی انتخاب را برای ما خیلی وسیع و متنوع کرده است ولی از طرف دیگر همین تنوع بالا باعث شده است که در زمان انتخاب سرامیک کمی گیج و سردرگم شویم.

با سرام پخش همراه شوید تا بهترین انتخاب را انجام دهید. کاشی و سرامیک به خوبی نور را منعکس می‌کند و فضای داخلی ما را روشن‌تر می‌کند بنابراین بهتر است برای خانه‌ی تاریک خود کاشی و سرامیک را جایگزین پارکت‌های تیره کنید.

انتخاب سرامیک کف و دیوار در دکوراسیون داخلی خانه ارتباط مستقیمی با نور خانه دارد. داشتن نور طبیعی در طول روز علاوه بر اینکه باعث کاهش مصرف انرژی می‌شود و اثرات مخرب زیست محیطی را کاهش می‌دهد، تاثیرات مثبت زیادی هم روی ساکنین خانه دارد. وقتی می‌گوییم ساکنین منظور ما تنها انسان‌ها نیستند. گیاهانی که در کنار ما زندگی می‌کنند و حیوانات خانگی ما هم جز موجودات زنده و تاثیر پذیر از نور روزانه‌اند. حتی ساعت خواب و بیدار شدن افراد خانه نیز می‌تواند رابطه مستقیمی با نور ورودی داشته باشد.

نکته مهم دیگر اینکه انتخاب کفپوش مناسب هم در پر نور یا کم نور به نظر رسیدن خانه هم نقش به‌سزایی دارد. کفپوش‌‌هایی با رنگ‌ها و رگه‌های روشن می‌توانند بازتاب دهنده خوبی برای نور باشند و باعث روشن‌تر دیده شدن فضای خانه شوند. فرم کشیده تایل‌‌های به کار رفته در کف نیز از نظر هندسی فضا را بزرگ‌تر و عمیق‌تر نشان می‌دهد. انتخاب فرم و رنگ مناسب کاشی کف از عوامل مهم و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی به شمار می‌رود.

در آشپزخانه هم کاشی کف با رنگ زمینه روشن علاوه بر پر نورتر نشان‌دادن فضا باعث می‌شود آلودگی‌ها بیشتر به چشم بیایند و بهداشت فضای غذاخوری بهتر رعایت شود. نکته مهم دیگر در انتخاب سرامیک آشپزخانه سر نبودن آن است. جنس کاشی و سرامیک باید به نحوی باشد که امکان لیز خوردن را به حداقل برساند. به علاوه راحت تمیز شود و در برابر شستشو با مواد شوینده مقاومت قابل قبولی داشته باشد. علاوه برکفپوش استفاده از رنگ روشن برای دیوارها و کابینت‌ها نیز می‌تواند نقش بسزایی در بازتاب نور و روشن شدن خانه داشته باشند.

کفپوش‌‌هایی با رگه‌های طبیعی چوب و رنگ‌های برگرفته از طبیعت علاوه بر زیبایی، دست طراحان داخلی و معماران را برای چیدمان خلاقانه باز می‌گذارد. این خطوط و گره‌های چوب به سادگی با اکثر رنگ‌ها هماهنگ می‌شوند و از این بابت محدودیتی در انتخاب وسایل و مبلمان ایجاد نمی‌کنند.

روانشناسی نور و دکوراسیون داخلی

از تاثیرات روانشناسی نور بر خلق‌وخو و روحیات انسان هم نمی‌توان غافل شد. تمام وسایل و رنگ‌های به کار رفته در منزل در روشنایی دیده می‌شوند. به عنوان مثال تیره و روشن بودن یک رنگ سبز در همه خانه‌ها یکسان نیست. اگر شدت نور ورودی زیاد باشد طبیعتا اجازه استفاده از رنگ‌های تیره در دکوراسیون خانه هم داریم. پس بی‌اغراق نور جز تعیین‌کننده‌ترین عوامل انتخاب چیدمان و دکوراسیون داخلی به شمار می‌رود.
راه‌های ورود نور به خانه به جهت جغرافیایی، محل در و پنجره‌ها و ارتفاع سقف بستگی دارد. این‌ها عواملی هستند که در مراحل اولیه طراحی معماری مورد بررسی قرار می‌گیرند. اما می‌توانیم در هر مکانی که زندگی می‌کنیم استفاده از نور را با چند ترفند ساده بهبود ببخشیم و تلاش کنیم مانعی برای روشنایی طبیعی فضاهای خانه ایجاد نکنیم.
زمانی که نور طبیعی وارد خانه می‌شود باید به درون فضا‌های داخلی خانه هدایت شود تا عمق نفوذ بیشتری داشته باشد. اگر در فضای پذیرایی پنجره‌ای داریم بهتر است که با گذاشتن مبلمان و وسایل منزل سد راهش نشویم. اجازه دهیم روشنایی وارد شود و تا حد امکان در فضا پیشروی کند.


زیبایی خانه با چیدمان گیاهان

زیبایی خانه با چیدمان گیاهان در کنار طرح و رنگ کاشی

برای زیباسازی محیط زندگی‌مان، چه داخلی و چه خارجی، انواع گلدان‌ها کمک بسیار بزرگی هستند و جزو لوازم تزیینی محسوب می‌شوند که همیشه جذاب بوده و کاربرد دارند. در استفاده از انواع گلدان باید کمی احتیاط کنید و به چیدمان و دکوراسیون خود توجه داشته باشید. گلدان‌ها قادرند محیط ما را زیبا و شاد سازند و رنگ و طراوت در خانه ایجاد کنند و به‌طور طبیعی هر فضایی را با رنگ و بافت خود بپوشانند. این عناصر دکوری می‌توانند حس و حال طبیعت را به خانه بازگردانند.
قبل از انتخاب هر گلدانی هدف خود را از انتخاب آن در دکوراسیون خود مشخص کرده و اگر از گلدان‌هایی با گیاهان طبیعی قرار است استفاده کنید، نحوه نگهداری آن‌ها را بیاموزید تا بتوانید به نحو احسنت از آن‌ها نگهداری کرده و زیبایی فضای داخلی خانه را چند برابر کنید.

زیبایی خانه با چیدمان گیاهان

گل‌ها و گیاهان در دکوراسیون داخلی سبب افزایش زیبایی خانه می‌شوند. چه این گل‌ها مصنوعی باشند و چه طبیعی، اضافه کردن گیاهان به جذابیت خانه اضافه می‌کند. توجه داشته باشید که حتما نباید از گیاهان سبز برای زیبایی استفاده کنید و به کار بردن هر گل با هر رنگی به خانه شما جذابیتی خاص خواهد داد.
گلدان‌ها با طرح یا حتی رنگ‌های متفاوتی تولید شده‌اند که شما می‌توانید با توجه به سبک و رنگ‌بندی دکوراسیون خانه‌تان بهترین مدل و رنگ گلدان را انتخاب کنید و با سلیقه خودتان آن‌ها را در خانه بچینید.
همیشه نباید گلدان را روی زمین قرار دهید و بهتر است بدانید با قرار دادن گلدان‌ها در ارتفاعات نه تنها سبب جلب توجه می‌شوید بلکه گیاهان می‌توانند انرژی مثبت و فضای شادی را برای شما به وجود می‌آورند. گلدان‌ها در ابعاد بلند، متوسط و کوچک، تولید می‌شوند که انتخاب و حتی چیدمان آن‌ها برای شما راحت‌تر خواهد شد و با استفاده از آن‌ها می‌توانید به فضاهای بزرگ‌تر عمق بخشید. گلدان شفاف و شیشه‌ای یا رنگ‌آمیزی شده، اگر ظاهر زیبا و دل‌نشینی داشته باشد، به‌ تنهایی می‌تواند فضای خوبی در خانه به وجود آورد.

 زیبایی خانه با چیدمان گیاهان

امروزه افراد کمی می‌توانند حیاطی پر از گیاهان مختلف داشته باشند و از انرژی آنها بهره‌مند شوند. با وارد کردن انواع گل و گیاه در خانه می‌توانید این روحیه و انرژی را به خانه کوچک خود منتقل کنید. رنگ سبز گیاهان و گلدان‌های شما دکوراسیون آرام‌بخش و شیکی را به شما هدیه خواهد داد.
گلدان‌های بزرگ نیز جذابیت خاص خود را دارند و اگر خانه بزرگی دارید بهتر است از گلدان‌هایی با سایز بزرگ استفاده کنید. زیرا قرار دادن این گونه گلدان‌ها بر روی زمین در حالی که سقف بلندی دارید بسیار چشم‌گیر و زیبا خواهد شد. گلدان‌های بزرگ چه خالی یا پر باشند، می‌توانند در گوشه‌ها یا در مناطقی با سقف بلند در روی میز چشمگیر شوند.
گلدان‌های کوچک نیز این قابلیت را دارند تا بتوانید برای هر مکان یا تزیینی از آن‌ها استفاده کنید و به راحتی با قرار دادن آنها در هر نوع قفسه یا بر روی میز غذاخوری و دکور خانه در کنار مجسمه‌های کوچک و قاب عکس‌ها فضای زیبایی را به وجود آورید. با قرار دادن گل‌های طبیعی یا مصنوعی در گلدان‌ها می‌توانید محیط شادابی را بارنگ و لعابی تازه در خانه خود به وجود آورید. در یک گلدان آویزان استفاده از گل‌هایی مانند کاج در زمستان و گل‌های نیلوفر در بهار و … راه خوبی برای شادابی و به‌روز کردن دکوراسیون گلدان شما در فصل‌های مختلف است.
گلدان‌ها علاوه بر اینکه مکانی برای قرار دادن انواع گل‌ها اعم از طبیعی و غیر طبیعی هستند، صرفاً می‌توانند جهت تزیین نیز استفاده شوند و به دکوراسیون داخلی خانه‌تان جان تازه‌ای دهند. گلدان‌های در اصطلاح دکوراتیو را می‌توانید بر روی شومینه، کنار مبلمان، روی کنسول، روی میز وسط مبل، میز ناهار خوری و … قرار دهید. اگر سعی کنید که رنگ گیاهان با دکوراسیون خود به طور مثال با میز نهارخوری‌تان هماهنگ انتخاب کنید، هماهنگی زیبایی در هارمونی رنگ دکوراسیون‌تان خواهید داشت.بازی با رنگ‌ها: زیبایی را خودت خلق کن!

همیشه برای هر کار یک راه‌حلی وجود دارد و در دکوراسیون منزل یا محیط کار نیز بر خلاف تصور خیلی از مردم، می‌توان با کمترین هزینه‌ها و خلاقیت زیبایی را حس کرد. تغییر کاشی‌های قدیمی نیز یکی از همین تغییرات است. گاهی اوقات به دلیل قدیمی و ناسالم بودن مجبور به تغییر کاشی و سرامیک در آشپزخانه یا سرویس بهداشتی و ... هستیم و گاهی اوقات نیز برای تغییر دکوراسیون و ایجاد تنوع.در این‌جا می‌خواهیم با رنگ‌ها بر روی کاشی تغییراتی زیبا را خلق کنیم و آموزش مرحله به مرحله رنگ‌آمیزی کاشی را به شما آموزش دهیم.

همه آن چه نیاز دارید :

• رنگ لاتکس
• پرایمر رنگ
• پلی اورتان بر پایه روغن
• نوار چسب
• چاقوی
• قلم مو نرم 1.5 سانتی متری

گام اول: تمیزکردن کاشی

برای شروع، ابتدا کاشی را با صابون و آب و اسفنج تمیز کرده و با استفاده از یک دستمال آن را خشک نمایید. مهم است که قبل از رنگ‌آمیزی مطمئن باشید هیچ کثیفی و یا پرز دستمال روی دیوار باقی نمانده باشد. سپس یک طرح هندسی که به آن علاقه‌مند هستید یا فکر می‌کنید برای کاشی‌های شما مناسب است را انتخاب نمایید. در این نمونه، از طرح مثلث به دلیل ایجاد هماهنگی بیش‌تر با کاشی‌های قدیمی استفاده شده است.

گام دوم: ایجاد طرح هندسی

زمانی که الگوی مورد نظر خود را پیدا کردید، با استفاده از نوار چسب آن را روی کاشی‌ها پیاده کنید. باید مطمئن باشید که گوشه‌ها مرتب و دقیق چسبانده شوند تا طرح‌تان کامل و واضح به نظر برسد.

گام سوم: رنگ اول

در این مرحله، بعد از ایجاد طرح نوبت به رنگ‌آمیزی می‌رسد. بهتر است در ابتدا از پرایمر رنگ استفاده نمایید. این کار تفاوت زیادی را در رنگ‌آمیزی شما ایجاد خواهد کرد و همچنین کیفیت رنگ اصلی را بهبود می‌بخشد. البته خشک شدن پرایمر نزدیک به چهل دقیقه طول خواهد کشید.

گام چهارم: رنگ اصلی

هنگامی که پرایمر خشک شد، کاشی‌های شما آماده رنگ‌آمیزی اصلی هستند. برای این مرحله از یک قلم کوچک استفاده کنید تا تسلط کافی را داشته باشید. البته بهتر است اندازه و مدل قلم‌مو با توجه به پیچیدگی الگوی شما مشخص شود. اما در حالت کلی برای گوشه‌ها و قسمت‌های ظریف باید از قلم موهای کوچک استفاده نمایید. نسبت به رنگ کاشی‌های قدیمی ممکن است نیاز داشته باشید که از چند لایه رنگ استفاده کنید.

گام پنجم: پایان رنگ

هنگامی که پرایمر خشک شد، کاشی‌های شما آماده رنگ‌آمیزی اصلی هستند. برای این مرحله از یک قلم کوچک استفاده کنید تا تسلط کافی را داشته باشید. البته بهتر است اندازه و مدل قلم‌مو با توجه به پیچیدگی الگوی شما مشخص شود. اما در حالت کلی برای گوشه‌ها و قسمت‌های ظریف باید از قلم موهای کوچک استفاده نمایید. نسبت به رنگ کاشی‌های قدیمی ممکن است نیاز داشته باشید که از چند لایه رنگ استفاده کنید.
ایده‌هایی برای استفاده از کاشی هفت رنگ در دکوراسیون


آیا می‌دانید که استفاده از کاشی هفت رنگ در دکوراسیون می‌تواند چه تاثیری بر روی زیباتر نشان دادن فضا و محیط داشته باشد؟
استفاده از کاشی‌های هفت رنگ در دکوراسیون می‌تواند بسیار خلاقانه باشد به عنوان مثال؛ شما می‌توانید از کاشی‌های هفت رنگ در دکوراسیون برای پله‌ها و حتی از انها به عنوان میز و سایر موارد ساده و معمولی برای زیباترکردن دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. استفاده از کاشی هفت رنگ در دکوراسیون علی‌الخصوص در آشپزخانه‌های امروزی، حمام و دستشویی و حتی برخی کافه‌ها رواج یافته است.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید استفاده از کاشی هفت رنگ در دکوراسیون  می‌تواند باعث آرامش و همچنین به وجود آمدن یک فضای الهام‌بخش شود. علاوه بر این‌ها می‌تواند یک فضای کاملا شیک برای شما به وجود بیاورد.


رنگ‌های پر جنب‌وجوش و طرح‌های شگفت‌انگیز از ویژگی‌های بارز این کاشی‌های هفت رنگ و تزئینی امروزی است، شما با توجه به سبک و سیاق و علاقه خود در هر قسمت از دکوراسیون منزل می‌توانید از آن استفاده کنید.

اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که برای استفاده از کاشی رنگی در دکوراسیون باید به چه نکاتی توجه کرد؟

مهم‌ترین نکات و اصولی که هنگام استفاده از کاشی هفت رنگ در دکوراسیون باید در نظر داشته باشید؛ نور آن فضا است، توجه داشته باشید که شما باید به الگوهای نوری موجود در محیط دقت کنید زیرا؛ نور محیط می‌تواند بر روی طرح کاشی‌های رنگی تاثیر بگذارد. اگر نور محیط بیشتر باشد قطعاً می‌تواند با برخورد به کاشی‌های رنگی  باعث بزرگ‌تر نشان دادن محیط شود، اما اگر نور محیط کمتر باشد و شما در آن محیط از کاشی رنگی استفاده کنید، باعث می‌شود که فضای شما بسیار کوچک‌تر نشان داده شود.

 فضای گرافیکی خلاق با کاشی هفت رنگ

برای استفاده از کاشی هفت رنگ در دکوراسیون در ابتدا باید بودجه خود و همچنین انتخاب نهایی خود را در نظر داشته باشید؛ زیرا این دو مورد یکی از مهم‌ترین اصول در ابتدای کار هستند. ممکن است شما تصمیم داشته باشید که یک قسمت بزرگ را با استفاده از کاشی‌های رنگی بپوشانید و یا این که یک بک گراند گرافیکی که ترکیبی از رنگ‌های سیاه و سفید است را در آشپزخانه استفاده کنید، به همین دلیل است که در ابتدا باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید از کاشی‌های تزئینی و هفت رنگ در کدام قسمت استفاده کنید.
در واقع استفاده از کاشی‌های هفت رنگ به عنوان کفپوش یک گزینه بسیار عالی و فوق‌العاده می‌باشد. کاشی‌های هفت رنگ علاوه بر زیبایی چشمگیر دارای دوام بسیار خوبی نیز هستند. همچنین باعث تمیزتر نشان داده‌شدن فضا می‌شود و تمیزکردن آن بسیار راحت می‌باشد. اما مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده از کاشی هفت رنگ به عنوان کفپوش این است فضایی گرم و صمیمی را برای شما به وجود می‌آورد. درست است که استفاده از کاشی های رنگی در پله‌های ورودی یک سبک قدیمی است، اما جزو آن دسته از سبک‌های قدیمی به شمار می‌آید که ماندگار شده و در دنیای دکوراسیون مدرن امروز نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شما می‌توانید با استفاده از کاشی هفت رنگ در دکوراسیون تغییر بسیار زیادی در دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید. برای مشاهده و خرید این نوع کاشی ها کلیک کنید.
 اخرین مطالب حوزه کاشی و سرامیک