پرسش و پاسخ
ما در آپارات

آموزش ساخت جزیره آشپزخانه

آموزش ساخت جزیره آشپزخانه

آموزش ساخت جزیره آشپزخانه

جزیره نمونه ای از المان های مدرن می باشد امروزه در طراحی بیش تر آشپزخانه ها از جزیره استفاده می شود. جزیره نمونه ای از المان های کاربردی شناخته می شود. برای مثال می تواند فضای اضافه برای انجام کارهای روزانه را فراهم کند. هم چنین می توان از آن برای صرف غذا و هم نشینی با خانواده و دوستان نیز استفاده کرد. از آن جایی که عموما جزیره ها در مرکز آشپزخانه قرار می گیرند، می توان آن ها را به نقطه کانونی در آشپزخانه تبدیل کرد. از  این رو توجه به طراحی آن نیز از نکات مهمی است ک باید در نظر داشته باشید. نمونه های پیش ساخته متنوعی از جزیره ها وجود دارد. اما آیا تا به حال به ساخت آن فکر کرده اید؟ آن چه که برای انجام این کار نیاز است، آشنایی با چگونگی استفاده از ابزار می باشد.

استفاده از قفسه چوبی کتاب

برای ساخت جزیره نیاز به استفاده از دو عدد قفسه کتاب چوبی دارید. توجه داشته باشید که طول این قفسه ها باید با طول کانتر برابر باشد. هم چنین این قفسه ها باید از عمق مناسبی نیز برخوردار باشند. این امکان برای شما وجود دارد که قبل از استفاده از آن ها، از رنگ دلخواه خود برای رنگ آمیزی آن ها استفاده نمایید.

آموزش ساخت جزیره آشپزخانه

در مرحله بعد نیاز به اندازه گیری ابعاد دو قفسه در کنار یکدیگر می باشد. به یاد داشته باشید که در هنگام اندازه گیری، اندازه طول و عرض را کمی بیش تر از سطح در نظر بگیرید. در این صورت فضای کافی برای قرار دادن کانتر بر روی آن نیز در اختیار خواهید داشت.

آموزش ساخت جزیره آشپزخانه

در قدم بعدی نوبت به خرید یا ساخت کانتر برای استفاده بر روی جزیره می رسد. زمانی که مرحله اندازه گیری به پایان رسید، با توجه به اندازه های به دست آمده نسبت به خرید یا ساخت کانتر اقدام نمایید. اگر در نظر دارید خودتان نسبت به ساخت کانتر اقدام کنید، بهترین متریالی که می توانید مورد استفاده قرار دهید، ام دی اف می باشد. گرانیت نیز می تواند از جمله متریال مناسب برای ساخت کانتر در نظر گرفته شود. اما از آن جایی که از وزن زیادی برخوردار است، باید از مقاومت قفسه های کتاب برای تحمل وزن آن اطمینان حاصل نمایید. در صورت استفاده از ام دی اف می توانید آن را به رنگ دلخواه خود رنگ آمیزی کرده و یا از کاشی های تزئینی برای طراحی سطح آن استفاده نمایید.

آموزش ساخت جزیره آشپزخانه

در مرحله بعد نوبت به نصب کانتر بر روی قفسه های کتاب می رسد. برای انجام این کار می توانید از براکت و پیچ استفاده کرده و آن را به لبه شلف و درجایی که چوب ضخامت کم تری دارد، نصب کنید. توجه داشته باشید که از پیچ های بلندی که به سطح می رسد استفاده نکنید. اگر تمایل به استفاده از گرانیت به عنوان کانتر دارید، توجه داشته باشید که پیچ به راحتی از آن عبور نمی کند.

آموزش ساخت جزیره آشپزخانه

بعد از نصب کانتر بر روی قفسه های کتاب، نوبت به اجرای ایده های تزئینی آن می رسد. برای مثال این امکان برای شما وجود دارد که از رنگ آمیزی برای طراحی آن استفاده کرده و یا از کاشی های تزئینی بر روی آن استفاده نمایید.

آموزش ساخت جزیره آشپزخانه

اگر به دنبال اجرای ایده های کاربردی در طراحی جزیره هستید، پیشنهاد ما استفاده از فضای زیر آن برای ساخت کابینت می باشد. این کار می تواند فضای مناسب برای نگهداری از وسایل برای شما ایجاد نماید.

آموزش ساخت جزیره آشپزخانه

استفاده از میز برای ساخت جزیره

آن چه که در ابتدای کار باید انجام دهید، انتخاب یک میز مناسب برای انجام این کار می باشد. آن چه که در تصویر مشاهده می نمایید، نمونه ای از بهترین میزی است که می توانید به این منظور مورد استفاده قراردهید. بعد از پیدا کردن میز مناسب از همان مراحلی که در بالا به آن ها اشاره شد، برای ساخت جزیره استفاده نمایید.

آموزش ساخت جزیره آشپزخانه

در مرحله بعد نوبت به طراحی آن می رسد. برای مثال می توانید از فضای زیر آن برای نصبکابینت یا شلف استفاده نمایید. در این صورت جزیره علاوه بر المانی تزئینی به المانی کاربردی نیز تبدیل می شود. نکته ای که باید به یاد داشته باشید اطمینان از عمق مناسب آن برای قرار دادن وسایل می باشد.

آموزش ساخت جزیره آشپزخانه

اگر قصد دارید از کابینت های از پیش ساخته در زیر جزیره استفاده نمایید، به وسیله پیچ مناسب آن را به بدنه میز متصل کنید. به یاد داشته باشید برای انجام این کار از پیچ مناسب استفاده نمایید.

آموزش ساخت جزیره آشپزخانه

در مرحله پایانی نیز نوبت به رنگ آمیزی یا انجام هر گونه ایده تزئینی بر روی آن می رسد.

آموزش ساخت جزیره آشپزخانه

استفاده از میز کشو دار

از جمله المان های دیگری که می توانید برای ساخت جزیره مورد استفاده قرار دهید، میزهای کشو دار می باشد.

آموزش ساخت جزیره آشپزخانه

از جمله ایده هایی که می توانید برای ساخت جزیره با استفاده از این المان به کار ببرید، استفاده از چرخ در زیر آن می باشد. این کار می تواند جزیره ای متحرک در اختیار شما قرار دهد.آموزش ساخت جزیره آشپزخانه

اگر قسمت پشتی میزی که در نظر دارید از آن برای ساخت جزیره استفاده نمایید، دچار آسیب دیدگی شده است، می توانید آن را بریده و به جای آن از ام دی اف هم رنگ با میز استفاده نمایید. هم چنین می توانید با استفاده از تکنیک رنگ آمیزی نمایی زیبا به آن ببخشید.

آموزش ساخت جزیره آشپزخانه

استفاده از یک کانتر مناسب بر روی آن نکته دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید. انتخاب کانتر بستگی به سلیقه و نوع کاربرد آن دارد. استفاده از یک کانتر چوبی می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد.


#کاشی # سرامیک #سرام پخش

منبع:ساختمانچی

[flm_button link_address=”http://cerampakhsh.com/mag” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”گردآوری شده توسط: پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش” font_family=”Shabnam” button_size=”XS” button_color=”Light” button_style=”Border” button_hover=”HoverB-Dark” rounded_corners=”3″]

[flm_button link_address=”https://instagram.com/cerampakhsh” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”اینستاگرام ما را دنبال کنید” font_family=”Shabnam” font_size=”15px” button_size=”XS” button_color=”White” text_color=”Purple” button_hover=”HoverF-Purple” rounded_corners=”3″ custom_border_color=”9f5de2″ animate_icon=”Grow” icon=”fa-instagram”]

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments