پرسش و پاسخ
ما در آپارات

الگوهای کاشی

الگوهای کاشی

الگوهای کاشی

الگوهای کاشی: کدام الگوی کاشی کف مناسب برای خانه شما مناسب است؟

الگو سنگفرشی
الگو سنگفرشی

مشابه با الگوی کاشی گره ای، الگوی سنگفرشی در حال حاضر نقش مهمی در زیبایی کفپوش ها دارد و به یکی از سبک های پرطرفدار دکوراسیون تبدیل گشته است. اجرای این الگو با استفاده از کاشی های مستطیلی شکل انجام می گیرد. توجه داشته باشید که قبل از پروژه از کیفیت بالای کاشی ها  مطمئن شوید تا کاشیکاری به زیباترین شکل ممکن انجام شود.

طرح کاشی سنگفرشی براساس ردیفی از کاشی های موازی با هم شکل می گیرد که هر ردیف در جهت مخالف ردیف کناری خود قرار دارد و شکل V و یا ۷ مانند را ایجاد می کند. شیوه نصب این کاشی ها باید به صورتی در کنار هم قرار بگیرند که یک خط مرکزی و صاف که در وسط V به وجود بیاید، و این الگوی بافت برای تمام کاشی ها به همین شکل انجام می شود تا در نهایت یک الگوی کاشی بی نهایت زیبا، ظریف و فوق العاده شیک حاصل شود. استفاده از رنگ های متضاد هم یا از طرح های متفاوت، یک خلاقیت جالب و نو در این الگو به حساب می آید.

الگوی حصیری

الگو حصیری

الگوی حصیری به ظاهر یک الگوی بسیار قدیمی است. اما می توانید با اجرای تغییرات جزئی در الگو، طرح های منحصر به فردی ایجاد کنید. همانند الگوی سنگفرشی، الگوی حصیری نیز از کاشی های مستطیلی شکل استفاده می کند که دو به دو با یکدیگر موازی و افقی هستند و در اطرافش کاشی ها به صورت عمودی قرار گرفته است. این الگو حسی طرح بافته شده را تداعی می کند و اجرای آن ساده و آسان است.

الگوهای کاشی

نسخه پیچیده تر و به روزترِ این چیدمان از کاشی های مستطیلی و مربعی استفاده می کند. در این الگو کاشی های مستطیلی شکل در همپوشانی با کاشی های مربعی قرار دارند و طوری به نظر می رسد از کاشی های مربعی شکل برای پُر کردن فضاهای خالی استفاده شده است. با توجه به نحوه چینش کاشی ها، یکپارچگی و هماهنگی در کفپوش بیشتر احساس می شود.

اجرای این الگو به مراتب سخت تر و پیچیده تر از الگوی اصلیست اما در بعضی از طرح های موزاییکی، همه ی کاشی ها به صورت آماده شده، به وسیله یک مِش توری در کنارِ هم قرار گرفته اند تا نصب آن راحتتر شود.

الگوهای کاشی

الگوی آسیاب بادی

الگوهای کاشی

اگر شما دکوراسیون کلاسیک را به ترندهای امروزی ترجیح می دهید، این الگو برای شما بسیار مناسب است. این الگو از کاشی های مربعی و مستطیلی شکلی تشکیل می شود که کاشی های مستطیلی مانند قاب در اطراف کاشی مربعی و مرکزی قرار می گیرند. اجرای این الگوریتم نسبتا کار سخت و وقتگیری است اما اگر کاشی ها قبلا بر روی مِش قرار گرفته باشند، راحتتر انجام می شود.

الگوهای کاشی

همانطور که ذکر شد، این الگوی کاشی به خوبی در محیط های کلاسیک کار می کند و زیبایی این الگو را می توان با استفاده از کاشی های سنتی و کاشی های تراکوتا در اطراف آن، دو چندان کرد. همچنین استفاده از کاشی های کوچک تر و موزاییکی در این الگو، حس طرح بافته شده و متمرکز را تداعی می کند.

الگوهای کاشی

الگوی چرخ دنده ای

الگوهای کاشی

الگوی چرخ دنده ای به عنوان الگوی فرفره ای نیز یاد می شود، طرح این الگو بسیار شبیه به الگوی قبلی است با این تفاوت که فقط از کاشی های مربعی استفاده می کنید. بنابراین هر کاشی کوچکتر توسط کاشی های مربع بزرگتر احاطه شده اند. همچنین می توان کاشی های موزاییکی را جایگزین کاشی های مربعی کوچک کرد. همانطور که در تصویر زیر دیده می شود.

الگوهای کاشی

اثر کلی این الگو به تضاد بین کاشی ها با یکدیگر بستگی دارد، هر چقدر طرح ها و رنگ ها متفاوت تر باشند در نتیجه الگو هم بیشتر نمایان می شود. در هر صورت انتخاب این الگو یک انتخاب هوشمندانه است چراکه با بسیاری از سبک های طراحی داخلی و دکوراسیون هماهنگ می شود.

الگوی شش وجهی

این الگوی سبکِ شرقی، یک اثر هنری و فوق العاده را در فضای شما ایجاد می کند. برای اجرای این سبک شما باید مساحت اتاق خود را اندازه گیری کنید تا بتوانید نقطه مرکزی و محل اصلی اولین کاشی را پیدا کنید. در مراحل بعدی این الگو گسترده شده و تا لبه ی دیوارهای اتاق ادامه پیدا می کند. این الگو یک از چیدمان های تازه و خیره کننده است که کاشی های شش ضلعی ساده را به یک اثر هنری تمام عیار تبدیل می کند.


گردآوری شده توسط پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش

[flm_button link_address=”https://instagram.com/cerampakhsh” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”اینستاگرام ما را دنبال کنید” font_family=”Shabnam” font_size=”15px” button_size=”XS” button_color=”White” text_color=”Purple” button_hover=”HoverF-Purple” rounded_corners=”3″ box_shadow=”3″ custom_border_color=”9f5de2″ animate_icon=”Grow” icon=”fa-instagram”]

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments