پرسش و پاسخ
ما در آپارات

تعمیر کاشی و سرامیک آسیب دیده در منزل

تعمير كاشی آسيب ديده در منزل

راهنمای تعمیر کاشی و سرامیک آسیب دیده :

کاشی یکی از متریالی است که در اکثر اماکن عمومی و خصوصی به کار رفته است. بنابراین آشنایی با کاشی، انواع کاشی، نحوه نصب آن و تعمیر کاشی و سرامیک آسیب دیده می‌تواند برای ما مفید باشد. کاشی هایی که در کف به کار می روند به مرور زمان و بر اثر حوادث ممکن است دچار آسیب ترک خوردگی شکستگی یا لب پر شدن شوند. گاه آسیب وارده جدی است و نیاز است تا کاشی حتماً تعویض گردد.

برای این کار نیاز است تا در این زمینه آشنایی و مهارت داشته باشید. در این صورت به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از یک متخصص در این کار کمک بگیرید. چرا که کندن کاشی‌های آسیب دیده و چسباندن کاشی های جدید کاری است که دشواری‌های خاص خودش را دارد و اگر با آن آشنایی نداشته باشید برای شما کاری سخت خواهد بود.

تعمیر کاشی آسیب دیده در منزل

 ترمیم آسیب های جزئی کاشی و سرامیک :

اما گاهی ممکن است آسیب های وارده به کاشی خیلی زیاد نباشد. یک ترک خوردگی یا لب پرشدگی جزئی که گرچه در استفاده از کاشی مشکلی ایجاد نمی‌کند اما زیبایی فضا را تحت تأثیر قرار داده و جلوه‌ای ناخوشایند و ناهمگون به آن قسمت می بخشد.

ناگفته نماند که اگر کاشی دچار شکستگی شده باشد می تواند خطر آفرین نیز باشد. به هر حال در هر دو این شرایط، چه به دلیل زیبایی و چه ایمنی، شما قصد این را دارید که کاشی و سرامیک آسیب دیده را تعمیر کنید. در حالتی که کاشی و سرامیک نیاز به تعمیر اساسی داشته باشد، پیشنهاد ما استفاده از متخصصین این کار است. اما برای آسیب های جزئی تر راهکارهای وجود دارد که در ادامه به چند نمونه از آنها می‌پردازیم.

تعمیر کاشی آسیب دیده در منزل

راهکارهای تعمیر و ترمیم کاشی آسیب دیده در منزل :

۱• رنگ آمیزی :

این کار در صورتی جواب می‌دهد که فقط رنگ قسمتهایی از کاشی به مرور زمان و در اثر استفاده از شوینده ها و یا دلایل دیگر رفته و یا کمرنگ شده باشد. در این صورت شما می توانید با استفاده از رنگهای مخصوص و قلم های نازک و ظریف با هنرمندی و ظرافت این کار را انجام دهید.

با مجله سرام پخش همراه شوید تا مقاله رنگ کردن کاشی و سرامیک های قدیمی و همچنین مقاله آموزش رنگ آمیزی کاشی کف را  مطالعه کنید.

۲• لعاب کاری :

در حالتی که کاشی حسابی ترک خورده و یا شکسته باشد از این روش می توانید بهره ببرید. قبل از لعاب کاری با ماده مخصوص و یا دوغاب در نظر داشته باشید که باید سطح کاشی کاملاً تمیز باشد. بعد از تمیز کردن کاشی می توانید سطوح ترک برداشته یا شکسته را با لعاب پر کنید.

۳• استفاده از چسب اپوکسی : 

برای پر کردن جای ترک خوردگی بعد از به هم زدن چسب اپوکسی مقداری از آن را با استفاده از وسیله ای مثل کاردک برداشته و قسمت ترک خورده را با استفاده از آن پر کنید. می‌توانید مقداری از رنگ مورد نظر را با چسب مخلوط کرده و سپس این کار را انجام دهید و یا بعد از اتمام کار و خشک شدن چسب آن محل را رنگ کنید.

تعمیر کاشی آسیب دیده در منزل
۴• استفاده از درزگیر های سیلیکونی :

استفاده از درزگیر های سیلیکونی یک روش راحت برای پر کردن درز ها و فضای خالی بین کاشی ها میباشد. درزگیر های سیلیکونی رنگ های متفاوتی دارند که نسبت به رنگ کاشی خود می توانید از درزگیر با رنگ مورد نظر خود استفاده کنید. سیلیکون موجود در این درزگیرها برای پر کردن فضاهای خالی بسیار مناسب است. کار با این درزگیرها بسیار راحت بوده و تنها کافی است تا بعد از اتمام کار با یک دستمال سطح کار را تمیز کنید و تا قبل از خشک شدن آن محل را از تماس با آب دور نگه دارید.

۵• استفاده از پودر بندکشی :

ممکن است خالی شدن فضای بین کاشی ها، زیبایی را از فضای کاشی‌کاری شده سلب کرده باشد. پودرهای بندکشی را می توانید بر اساس رنگ مورد نظرتان و بعد از تمیز کردن سطح کاشی ها، با استفاده از دستورالعمل مربوط به پودرهای بندکشی استفاده نمایید.

پیشنهاد سرام پخش :

انواع تجهیزات و ابزار نصب کاشی و سرامیک با توجه به کاربری ­های مختلف و نوع سرامیک مورد استفاده در ساختمان، در فروشگاه اینترنتی سرام پخش عرضه می‌شوند.

انواع کاربری­ های مختلف و قیمت پودر بندکشی، ملات بنایی و چسب را از فروشگاه سرام پخش مشاهده کرده و به صورت آنلاین خریداری نمایید.

۰

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *