پرسش و پاسخ
ما در آپارات

تعمیر سریع بندکشی های ترک خورده

تعمیر سریع بندکشی های ترک خورده

تعمیر سریع بندکشی های ترک خورده

سوال: سرامیک های کف اشپزخانه و سرویس بهداشتی دچار خرابی در بند کشی و تخلیه بند ها شده است ایا راه حلی برای بهبود و اصلاح آن دارید؟

یا سرامیک کف آشپزخانه یا دستشویی ترک خورده یا کاملا از بین رفته است؟ چند دلیل احتمالی برای بروز چنین مشکلی وجود دارد. باید بدانید که بعد از تخریب بندکشی ها، احتمال ترک خوردگی یا شکسته شدن کاشی های کف زیاد می شود. پس دست به کار شوید و خیلی سریع بندکشی را تعمیر کنید.

نگران نباشید!

ترمیم یا تعمیر بندکشی های کاشی کاری ساده و ارزان است و می تواند زیبایی و ظاهری تازه و جدید به آشپزخانه یا کاشی حمام شما بدهد.

تعمیر سریع بندکشی های ترک خورده

قبل از هر کاری، رنگ بندکشی های خود را هماهنگ کنید

در حالی که تعمیر بندکشی های کاشی پیچیده نیست، هماهنگی رنگ بندکشی های جدید و قدیم می تواند دردسرساز شود. مخصوصا زمانی که بندکشی های قدیمی رنگی به جز سفید باشند. در این شرایط، اگر رنگ بندکشی های قبلی، کم رنگ تر از بندکشی های جدید باشد، با افزودن آب بیشتری هنگام آماده سازی ملات جدید، رنگ آن را کم رنگ تر کنید. اگر رنگ بندکشی های قبلی تیره تر بود، از آب کمتری استفاده کنید.

ابزار مورد نیاز برای تعمیر سریع بندکشی های ترک خورده:

• دستگاه فرز حکاکی یا دستگاه برش دستی
• ملات
• عینک ایمنی
• کاردک مخصوص پخش ملات
• سطح پلاستیکی

چرا بندکشی های کف ساختمان ترک می خورند؟

علل ایجاد بندکشی های ترک خورده یا تخریب شده می تواند از ترکیب نامناسب ملات با آب یا حتی عدم اختصاص فضای مناسب برای حرکت انبساطی کاشی (کم یا زیاد بودن ضخامت بندکشی ها) باشد.  اگر بندکشی های ترک خورده فقط در یک ناحیه از کف متمرکز شود، احتمالا این ترک خوردگی ناشی از نصب نادرست و حرکت کاشی های آن ناحیه باشد. اگر چه برای تعمیر اساسی شما باید کف ساختمان را دوباره تقویت کنید.اما راه حل های ساده تری برای این مشکل وجود دارد که نیاز به هزینه و زمان کمتری دارد و خودتان به راحتی می توانید آن را در خانه امتحان کنید.

تعمیر سریع بندکشی های ترک خورده

راه حل نهایی: بندکشی قدیمی را برداشته و دوباره بندکشی کنید

توجه همیشه هنگام کندن بندکشی های قبلی از عینک های محافظ چشم استفاده کنید.

با استفاده از کاردک های فلزی، دستگاه فرز حکاکی یا دستی، همه ی ملات های ترک خورده را بدون آسیب به کاشی، بردارید و بندکشی ها را کاملا خالی کنید. سپس ملات را با دست خیس، کاردک پلاستیکی روی بندکشی ها بریزید و سطح آن را صاف کنید.

بعد از مدتی که ملات شروع به سفت شدن کردن، باقی مانده ملات را از روی سطح کاشی پاک کنید و حداقل ۴۸ ساعت به ملات اجازه دهید تا سطح کاملا خشک شود.

در بیشتر مغازه های کاشی فروشی و همین طور سایت سرام پخش، می توانید یک ملات های مناسب برای بندکشی را به همراه ابزارآلات موردنیاز تهیه کنید یا سفارش دهید. داشتن ابزار مورد نیاز برای تعمیر سریع بندکشی های ترک خورده و یا شکسته شده باعث صرفه جویی در هزینه و زمان شما خواهد شد و همینطور ظاهر نهایی کار را تمیز و زیبا جلوه خواهد داد.

 

 

تهیه و ترجمه توسط تیم تولید محتوا سرام پخش  


اینستاگرام ما را دنبال کنید

 

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments