پرسش و پاسخ
ما در آپارات

سرامیک اسلب چطور اسلب شد؟ (بخش دوم)

سرامیک اسلب چطور اسلب شد؟ (بخش دوم)

سرامیک اسلب یا سایز بزرگ چیست؟

با کمک ابعاد وسیع و فناوری چاپ فوق پیشرفته هم اکنون سرامیک سایز بزرگ یا سرامیک اسلب به یکی از تازه ترین و مطرح ترین محصولات کاشی و سرامیک جهان تبدیل شده است. فرآیند تولید سرامیک اسلب تفاوت چندانی با تولید کاشی معمولی ندارد و همانند آنها، این سرامیک نیز از مواد کاملا طبیعی ساخته شده اما با توجه به مصنوعی بودن سرامیک اسلب، هنوز هم بسیاری از مردم در جنس و کیفیت و دوام آن شک دارند و احساس می کنند که سنگ اسلب محصولی قابل اطمینان تر است.

در “سرامیک اسلب چطور اسلب شد؟ (بخش اول)” از مزایای طلایی که تولید سرامیک اسلب به تولیدکنندگان می دهد، اشاره کردیم.

در ادامه با سرام پخش همراه شوید تا به تفاوت های اصلی بین سرامیک اسلب با کاشی معمولی، مسائل زیست محیطی و نحوه نصب سرامیک اسلب پی ببرید.

سرامیک اسلب چطور اسلب شد؟ (بخش دوم)
دکوراسیون سرامیک پرسلان گریت بژ ۶۰*۱۲۰ کاشی روکاسرام

تفاوت های تولید سرامیک اسلب با سرامیک معمولی

روند تولید سرامیک اسلب نازک همانند سرامیک معمولی است با این تفاوت‌ که به جای استفاده از سیستم پرس برای شکل‌دهی بدنه، مواد اولیه، تحت فشار بسیار بالایی بر روی یک تسمه دوار و توسط یک سیلندر تولید می‌شوند و پس از شکل‌دهی بدنه و دکور، آن را به داخل کوره‌ای برده ، در داخل کوره مواد در دمای حدود ۱۲۰۰ درجه‌ی سانتی‌گراد حرارت می‌بینند.

این روش، انعطاف‌پذیری فوق‌العاده‌ای به سرامیک برای استفاده در پنل‌ها و دیوارهای مختلف در اندازه‌های بزرگ و متفاوت را برای معماران و ساختمان‌ساز‌ها می دهد. با توجه به خصوصیات مکانیکی بالای این نوع کاشی‌ها، استفاده از آنها میتواند مزایای زیادی برای ساختمان داشته باشد. به عنوان مثال یک کاشی نازک با ضخامت ۳ میلیمتر، میتواند مقدار نیرویی معادل ۹۰ نیوتن بر میلیمتر مربع را طبق استاندارد ۴ ـ ۱۰۵۴۵ ISO تحمل کند.

سرامیک اسلب چطور اسلب شد؟ (بخش دوم)
طرح دکوراسیون بنزما طوسی ۶۰*۱۲۰ روکاسرام | طرح دکوراسیون سبلان۳۰*۳۰طلا سرام-کالیبره مات
تولید سرامیک اسلب و چالش های محیط زیستی

علاوه بر مزایای سایز و ابعاد و کاهش وزن در تولید سرامیک اسلب، مزایای دیگری برای محیط زیست نیز در این سیستم وجود دارد. به دلیل وزن مواد کمتر مصرفی در تولید کاشی اسلب، شاهد هستیم که صدمات زیست محیطی کمتری ایجاد میگردد، همچنین فرایند پخت این نوع از محصولات دی اکسید کربن کمتری را به محیط زیست وارد میکند و در نتیجه سرامیک سایز بزرگ نازک جزو محصولات دوست‌دار محیط زیست و سبز محسوب می‌شوند.

همچنین میزان مصرف انرژی برای پخت کاشی اسلب نیز نسبت به کاشی‌های معمول تا ۵۰ درصد پایین‌تر است. در مجموع میتوان با توجه به مزایای زیاد استفاده از این نوع کاشی‌ها، این نسل‌ از کاشی‌ها را نسل جدید و مورد توجه بازار معرفی کرد.

سرامیک اسلب چطور اسلب شد؟ (بخش دوم)
استراکچر قابی حمل اسلب Beverli
چه فناوری هایی در پس نصب سرامیک اسلب قرار دارد؟

در هیچ صنعتی دیده نشده که بدون معرفی سیستم و ابزار مورد نیاز برای استفاده از یک محصول بشود آن را به بازار معرفی کرد: هنگامی که سرامیک پرسلان سایز بزرگ تولید شدند، نیاز به برندی برای نصب و ابزار مورد نیاز برای برش، جابه‌جایی این محصول احساس میشد. به همین خاطر شرکت R & D) Raimondi Dept) برای اولین بار اقدام به طراحی و تولید ابزارهای مخصوصی را برای بریدن و نصب سرامیک پرسلانی سایز بزرگ کرد.

هم اکنون انواع ابزار و مصالح مورد نیاز برای نصب اسلب در بخش تجهیزات نصب فروشگاه سرام پخش موجود می باشد.

به عنوان مثال برای جابجا کردن و انتقال تخته‌ها و پنل‌های مختلف سرامیک، مکنده و بغل گیر (استراکچر خطی) در سرام پخش عرضه شده که جابه‌جایی سرامیک اسلب را در بسیاری از موارد آسان‌تر کرده است. کاشی بر برقی اِسمرالدا اِل ۲۰۰ که با دیسکی از جنس الماس، برای برش طراحی شده است، برای برش انواع کاشی سرامیک سایز بزرگ مناسب است.

منبع: مجله سرامیک ساختمان

۰
منبع :
برچسب ها :

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *