پرسش و پاسخ
ما در آپارات
hello

سرامیک پرسلان وچند سوال متداول

سرامیک پرسلان وچند سوال متداول

سرامیک پرسلان وچند سوال متداول

سرامیک پرسلان وچند سوال متداول در مورد کاشی و سرامیک پرسلان

سرامیک پرسلان وچند سوال متداول | وجود کاشی‌های متنوع در بازار، کار را برای صاحب‌خانه‌ها سخت کرده است. اگر قرار باشد بین پرسلان و کاشی و سرامیک، یکی را انتخاب کنید؛ این سختی دوچندان می‌شود زیرا نمایی مشابه دارند و هر دو حاصل پروسه پختن خاک رس در کوره هستند. اگر تصمیمتان را گرفته‌اید؛ پاسخ سؤال‌های زیر را چک کنید زیرا ممکن است سؤال شما هم باشند.

سرامیک پرسلان و ۵ سوال متداول در مورد کاشی پرسلان و سرامیک پرسلان

 

۱- از پرسلان می‌توانیم در فضاهای خارجی استفاده کنیم؟

در گذشته، استفاده از سرامیک پرسلان در فضاهای بیرونی توصیه نمی‌شد؛ حتی زمانی که محبوب تمدن‌های اخیر بود. بعضی از سرامیک‌ها، صدها سال ماندگاری دارند اما همچنان این احساس وجود دارد که نباید از کاشی و سرامیک پرسلان در نواحی خارجی استفاده کنیم. امروزه، انتخاب‌های بهتری پیش روی شماست و پرسلان گزینه خارق‌العاده‌ای است اگر هزینه آن را تقبل کنید. اما باز هم کاربرد سرامیک در مصارف بیرونی با هشدار همراه است. سرامیک موردنظر باید دارای حداقل ضریب جذب آب باشد و در برابر چرخه‌های یخ‌زدگی و آب‌شدگی تاب بیاورد؛ این اطلاعات را می‌توانید از طریق دفترچه مشخصات محصول به دست بیاورید.

سرامیک پرسلان و ۵ سوال متداول در مورد کاشی پرسلان و سرامیک پرسلان

۲-تفاوت در نحوه ساخت

کاشی پرسلان از گرد خاک ریز ساخته شده است و این بدان معناست که از سرامیک متراکم تر است. این امر باعث می¬شود تا کاشی چینی گزینه مناسب تری برای استفاده در فضای باز در تمامی شرایط آب و هوایی باشد. کاشی چینی و همچنین کاشی پرسلان هر دو در کوره پخته می¬شوند و ظاهری شبیه ظاهر چوب، سنگ و…. به خود می¬گیرند.

سرامیک پرسلان و ۵ سوال متداول در مورد کاشی پرسلان و سرامیک پرسلان

۳- کاشی لعاب‌دار با کاشی بدون لعاب چه فرقی می‌کند؟

پروسه تولید کاشی‌های لعاب‌دار و بدون لعاب مشابه است؛ فقط پخت کاشی لعاب‌دار  در کوره، یک مرحله اضافه دارد؛ در واقع یک لایه شیشه مایع روی سطح خاک رس کشیده و می‌پزند. لعاب در کنار خلق رنگی ماندگار و طرح‌های متنوع، از کاشی در برابر لکه و رطوبت هم محافظت می‌کند. مواظب لغزندگی سطح کاشی لعاب‌دار باشید. در قسمت‌هایی از خانه مانند اتاق لباسشویی و آشپزخانه که ممکن است خیس شوند؛ بهتر است از کاشی بدون لعاب استفاده کنید.

سرامیک پرسلان و ۵ سوال متداول در مورد کاشی پرسلان و سرامیک پرسلان

 

۴- آیا کاشی یا سرامیک پرسلان به یک لایه درزگیر نیاز دارد؟

سرامیک پرسلان وچند سوال متداول | پاسخ این سؤال به نوع کاشی یا سرامیک بستگی دارد. کاشی‌های لعاب‌دار، خود دارای یک لایه شیشه محافظ هستند. بنابراین در طول پروسه تولید،  این نوع کاشی در برابر لک و رطوبت حفظ می‌شود. کاشی‌های بدون لعاب، درزگیر ندارند و روزنه‌های زیادی روی سطح آن‌ها وجود دارد. برای کاشی‌های بدون لعاب به آستری یا درزگیر نیاز دارید و در اطراف آن‌ها نیز باید از دوغاب استفاده کنید.

سرامیک پرسلان و ۵ سوال متداول در مورد کاشی پرسلان و سرامیک پرسلان

۵- بر اساس معیار درجه‌بندی PEL، از کاشی‌ها در چه جاهایی می‌توانیم استفاده کنیم؟

معیار PEL که به درجه لعاب پرسلان اشاره می‌کند به ما می‌گوید که از کدام کاشی در کدام ناحیه استفاده کنیم. این سیستم از صفر تا پنج درجه‌بندی شده و از نصب ایمن در مکان موردنظر خبر می‌دهد. درجه صفر به معنای این است که روی کاشی اصلاً نباید راه رفت یعنی برای دیوار مناسب است. سطح یک نشان می‌دهد که کاشی باید در فضایی نصب شود که رفت‌وآمد خیلی کم است مانند سرویس بهداشتی. درجه دو در نواحی کمی پرترافیک‌تر مناسب است و سطح سه برای نواحی متوسط مانند آشپزخانه. درجه چهار و پنج به دوام خارق‌العاده‌ای اشاره می‌کنند به طوریکه در فضاهای خیلی شلوغ هم دوام می‌آورند.

 


اینستاگرام ما را دنبال کنید

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments