پرسش و پاسخ
ما در آپارات

با شیرآلات توکار بیشتر آشنا شوید!

آشنایی-با-شیرآلات-توکار

با شیرآلات توکار بیشتر آشنا شوید!

فهرست مطالب

با شیرآلات توکار بیشتر آشنا شوید! امروزه متراژ خانه‌های جدید نسبت به خانه‌های قدیمی کمتر شده اما شاهد ظاهری شیک‌تر و زیباتر خانه‌های جدید نسبت به قدیمی‌تر‌ها هستیم و علت این امر استفاده از وسایل به روزتر با طراحی‌های شیک‌تر است.

 نکته‌ای که در خرید وسایل مربوط به منازل مورد توجه قرار می گیرد  هزینه خرید آن کالا، میزان فضایی که آن محصول اشغال می‌کند و ظاهر شیرآلات توکار است که تحولی جدید در زمینه انواع شیرآلات محسوب می‌شوند.

نصب شیر مرکزی توکار چگونه است؟

در مورد شیر مرکزی توکار می‌توان گفت که نصب آن نسبت به شیرآلات روکار تخصصی تر بوده و باید از نیروی متخصص این کار استفاده کرد.

 نصب این شیرآلات به غیر از خانه‌های نوساز در خانه‌های قدیمی نیز قابل اجراست. اما نکته حائز اهمیت این است که برای نصب شیرآلات توکار در خانه‌های قدیمی نیاز به تخریب بخشی از دیوار است که این کار با توجه به هزینه‌های بالای تعمیرات بعد از آن زیاد مورد استقبال قرار نمی‌گیرد‌.

انواع-شیرالات-توکار

در شیرآلات توکار همانطور که از اسم آن پیداست، تمامی تجهیزات آن شامل لوله‌ها و اتصالات، دایورتر، کارتریج و غیره در داخل دیوار قرار گرفته و تنها قاب روی مغزی و دسته شیرآلات روی دیوار قابل مشاهده است.

توجه داشته باشید که هنگام خرید تمامی اقلام شیرآلات توکار را از یک نوع برند تهیه کنید تا در نصب آنها دچار مغایرت و عدم همخوانی این جزئیات با یکدیگر نشوید.

گاهی به دلیل مشکلاتی مانند رسوب گرفتگی یا نشتی در شیر آلات توکار ممکن است که مجبور به تخریب بخشی از دیوار شوید که این مسئله نیز توسط برخی از برندها در بعضی از مدل‌های شیرآلات تولیدی رفع شده است. 

بدین صورت که با باز کردن چند مهره تجهیزات از داخل دیوار قابل بیرون آمدن و تعمیر هستند. بهره‌مند شوید.

نکات مهم در خرید شیرآلات توکار

در خرید شیرآلات توکار باید به کیفیت مغزی آن توجه بسیار داشته باشید؛ چرا که در صورتی که مغزی از کیفیت بالایی برخوردار نباشد و به دلیل عدم کیفیت مغزی نشتی صورت بگیرد، هزینه‌های تعمیر آن بالا خواهد بود‌. 

البته در بعضی از مدل‌ها شاهد تعبیه صفحات فلزی نگهدارنده و دیافراگم جهت جلوگیری از نفوذ آب به دیوار هستیم.

امکان شکستگی به دلیل رسوب گرفتگی در شیرآلات توکاری که از دایورتر به جای سوپاپ جهت انتقال آب به سر دوش استفاده شده است کمتر است.

صفحه محافظی که در شیرآلات توکار به کار رفته است عمر آن را نسبت به شیرآلات روکار بیشتر کرده است. نکته‌ای که حائز اهمیت است ضخامت دیواری است که قصد نصب شیرآلات توکار را بر روی آن دارید که ضخامت آن باید زیاد باشد و این شیرآلات مناسب نصب روی دیوار‌های با ضخامت کم نیستند.

مشاهده و خرید آنلاین انواع شیرآلات توکار

متنوع ترین برندها،بهترین قیمت ها

مزایای شیرآلات توکار

عمر بالاتر شیرآلات توکار نسبت به همتایان روکار خود، زیبایی و ظاهر جذاب و مدرن و مصرف کمتر آب توسط این شیرآلات، شیرآلات تو کار را به گزینه جذابی برای خرید و استفاده در خانه‌های جدید و با دکوراسیون امروزی تبدیل کرده است.

شیرآلات توکار دارای مزایای فنی و کیفی فراوانی نسبت به شیرآلات معمولی هستند. به‌طوری‌که به واسطه قرارگرفتن در داخل دیوار از یک محافظ امن و مطمئن برخوردار شده و از آسیب‌های احتمالی به دور هستند.

این شیرها با کارآیی بیشتر نسبت به شیرآلات نسل کلاسیک اهرمی رضایت مندی بهتری به کاربر می‌دهند و در ضمن با توجه به خصوصیات ذاتی این محصول نسبت به شیرآلات کلاسیک اهرمی فضایی بسیار زیبا و متفاوت را در سرویس‌های بهداشتی حمام و  ایجاد می‌کند.ید.

شیرآلات-توکار
علم دوش توکار شودر مدل رومر ABS(تیپ۴)
شیر حمام توکار بهفر پلیت x
شیر حمام توکار بهفر پلیت x
شیر حمام توکار بهفر پلیت b
شیر حمام توکار بهفر پلیت b

در کلیه شیرهای توکار موجود در بازار چنانچه خرابی ویا نشتی آب مشاهده شود، مصرف کننده به جهت رفع نقص، باید شیر داخل دیوار را بیرون بیاورد. 

بدیهی است برای تعویض مخلوط کن یا مغزی شیر لازم است دیوار خراب شود که این امر موجب می شود مکانیزم داخلی به جهت ضربات ناشی از کنده کاری آسیب ببیند و مصرف کننده علاوه بر هزینه‌های خرابی دیوار، بنائی و کاشی کاری، مجبور است شیرآسیب دیده را نیز تعویض کند.

 به همین جهت توصیه می‌شود در انتخاب این شیرآلات دقت بسیار زیادی شود تا تنها با یک بار هزینه برای مدت طولانی بتوانید با آسایش از شیرآلات توکار خود لذت ببرید.

شیرآلات-مناسب-برای-دکوراسیون-آشپزخانه

شیرآلات توکار با کارآیی بیشتر نسبت به شیرآلات نسل کلاسیک اهرمی رضایت مندی بهتری به کاربر می‌دهند و در ضمن با توجه به خصوصیات ذاتی این محصول نسبت به شیرآلات کلاسیک اهرمی فضایی بسیار زیبا و متفاوت را در سرویس‌های بهداشتی حمام و غیره ایجاد می‌کند.

معایب شیرآلات توکار

در کلیه شیرهای توکار موجود در بازار چنانچه خرابی ویا نشتی آب مشاهده شود، مصرف کننده به جهت رفع نقص، باید شیر داخل دیوار را بیرن بیاورد.

 بدیهی است برای تعویض مغزی شیرآلات لازم است دیوار خراب شود که این امر موجب می‌شود مکانیزم داخلی به جهت ضربات ناشی از کنده کاری آسیب ببیند و مصرف کننده علاوه بر هزینه‌های خرابی دیوار، بنائی و کاشی کاری، مجبور است شیرآسیب دیده را نیز تعویض کند.

البته اخیراً مدل‌هایی از شیرآلات توکار طراحی و روانه بازار شده‌اند که بدون هیچگونه خرابی دیوار و تنها با باز کردن ۴  مهره، از دیوار خارج شده و پس از رفع عیب بدون هیچ هزینه ای مجددا  قابل نصب خواهند بود.

به جهت جلوگیری از نفوذ آب به داخل دیوار در برخی مدل‌های شیر توکار، لاستیک دیافراگم و صفحه فلزی نگهدارنده تعبیه شده که از نفوذ آب به داخل دیوار و ایجاد خرابی‌های ناشی از آن جلوگیری می‌کند که این قطعات در بسیار از نمونه‌های داخلی یا خارجی بازار ممکن است وجود نداشته باشد.

قاب پلاک استیل یا کاور برخی مدل‌های شیرآلات توکار نیز به جای استفاده از پین‌های ارتجاعی با استفاده از پیچ نصب و باعث می شوند کاور شیرآلات کاملا به دیوار بچسبد و ازنفوذ آب به داخل مخلوط کن جلوگیری شود.

 لذا اگر در نمونه‌های مورد نظر شما در بازار، قاب پلاک از سطح دیوار فاصله داشته باشد، از معایب آن محصول به شمار می‌رود.

در بسیاری از شیرالات توکار موجود در بازار، معمولا با استفاده از قطعه جهت دهنده (سوپاپ یا دایورتور ) برای انتقال آب به سردوش استفاده می گردد.

با توجه به اینکه آب در سیستم لوله کشی ساختمان همراه رسوب‌های مخرب باعث گرفتگی در سوپاپ و ایجاد مشکلاتی از قبیل  کاهش فشار آب، مسدود شدن خروجی‌ها و یا شکستن سوپاپ در روی تنه  میگردد، در برخی از مدل‌های شیرهای توکار با حذف سوپاپ این مشکل حل شده به‌طوری‌که  جهت دهنده یا دایورتور در کاتریج اصلی تعبیه  شده تا از بروز مشکل به دلیل رسوبات آّب جلوگیری گردد.

شیرآلات-توکار

سخن آخر

شیرآلات توکار مانند همه محصولات موجود در بازار مزایا و معایب خاص خود را دارند و باید هنگام خرید با استفاده از نکات گفته شده در این مقاله، دقت لازم را به خرج داد. برای دیدن مدل‌های بیشتری از شیرآلات توکار به فروشگاه سرام پخش مراجعه کنید و درصورت داشتن هرگونه سوالی درباره شیرتوکار با کارشناسان پشتیبانی ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان آن‌ها بهره‌مند شوید

برای مطالعه بروز ترین و جامع ترین مطالب در حوزه مصالح ساختمانی، اخبار ساختمان و دکوراسیون داخلی به مجله سرام پخش مراجعه کنید

نظرات ۲

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments