پرسش و پاسخ
ما در آپارات

علت لق شدن سرامیک کف

علت لق شدن سرامیک کف

علت لق شدن سرامیک کف

علت لق شدن سرامیک کف | در بعضی از مکان ها وقتی در حال حرکت کردن هستیم صدای لق بودن سرامیک های کف را می توانیم بشنویم . اگر بخواهیم علت لق شدن سرامیک کف را بدانیم در درجه اول باید به شرایط نصب آن توجه کنیم.

علت لق شدن سرامیک کف بیشتر به کاشی کارها مرتبط است تا خود کاشی و سرامیک :

۱- استفاده از ملات خشک هنگام نصب

ملات مورد استفاده از زیر کاشی و سرامیک که می‌خواهیم نصب کنیم سفت تر و خشک تر باشد احتمال کنده شدن کاشی و بالا آمدن آن بالاتر می‌رود .

۲- جابجایی و تردد بیش از حد

هنگامی که کاشی و سرامیک نصب می گردد ، در مکان مورد نظر هرچه تردد بیشتر باشد و ملات زیر آن نامناسب تر باشد( به خصوص در کاشی‌های سایز بزرگ) احتمال کنده شدن و بالا آمدن آن بیشتر می باشد.

۳-بدون بند بودن کاشی و سرامیک

اگر کاشی و سرامیک در محلی که نصب می شود کاملا بدون بند باشد و بندکشی نشود، به علت اینکه در لبه ها کاشی و سرامیک به هم نمی چسبند و جفت نمیشوند احتمال کنده شدن بالا می رود.

۴- تردد در محل کاشی شده کمتر از ۲۴ ساعت بعد از نصب

در محلی که استاد کار کاشی و سرامیک را نصب می‌کند در کمتر از ۲۴ ساعت از نصب اگر ترددی صورت بگیرد، احتمال کنده شدن کاشی بالا می رو د و بعدها احساس خالی بودن زیرکار احساس می شود.

۵- عدم استفاده از چسب کاشی

استفاده از چسب کاشی در نصب، مخصوصاً کاشی پرسلانی و کاشی وسرامیک فول بادی که جذب آب آن پایین می باشد و کاشی های سایز بزرگ حتماً بایداز چسباستفاده شود. به این صورت که اگر چسب استفاده نشود به علت جذب آب پایین کاشی به طور کامل با ملات نمیچسبد و احتمال کنده شدن بالا میرود .

۶- انبساط و انقباض دمایی

همان طور که می دانید درجه انبساط و انقباض بین ملات بتن و کاشی متفاوت می باشد و در این صورت اگر بطور کامل و خوب بهم نچسبیده باشند و بندکشی نداشته باشد، احتمال کنده شدن بالا میرود.

۷- ضخامت کم ملات زیر کار

اگر ملات زیر کار که کاشی روی آن نصب می شود از ضخامت کمتری استفاده شده باشد مخصوصاً در قسمت های لوله کشی و فاضلاب ،احتمال کنده شدن کاشی بالا میرود.

نکته : باید بدانید که در صورت استفاده از برق کشی در هنگام نصب کاشی و سرامیک احتمال کنده شدن آن بسیار پایین تر می آید.

علت لق شدن سرامیک کف

برای درست کردن سرامیک لق شده چه کار کنیم؟

حال که علت لق شدن سرامیک کف را دانستید ،برای درست کردن محل مورد نظر باید ۶ مرحله کار انجام‌شود.

این کاربهتر است توسط استادکار ماهر کاشی و سرامیک انجام شود تا مشکلی پیش نیاید.

۱- خالی کردن بند کاشی های موجود

در مرحله اول باید بندهای موجود در محل کنده شدن و بلند شدن کاشی به طور کامل خالی شود تا بتواند کاشی را از جای خود درآورد.

۲- درآوردن کاشی و سرامیک مورد نظر

برای درآوردن کاشی و سرامیک مورد نظر می توان از فرز برای خالی کردن کامل دور کاشی استفاده کرد و با استفاده از مکش را بلند کرده و در محلی گذاشته تا شکسته نشود.

۳- تمیز کردن محل و خالی کردن قسمتی از زیر کار برای چسبیدن بهتر

بعد از اینکه کاشی و سرامیک به طور کاملاز محل درآورده شد، باید محل زیر آن به طور کامل تمیز شود و قسمتی از زیرکار آن برداشته شود تا بتوان از ملات مناسب و چسب برای آن استفاده کرد.

۴- استفاده از ملات ترکیبی چسب کاشی چسب بتن و سیمان

برای چسباندن کاشی باید این ملات را در محل ریخته و قبل از آن زیرکار را خیس کرد تا چسبیدن بهتر انجام شود و این ملات را در محل مورد نظر ریخته در مرحله بعد کاشی را در آن بگذاریم.

۵- انداختن کاشی و ضربه زدن با چکش پلاستیکی

محل کاشی مورد نظر که قبلا گوشه های آن تمیز شده را خیس کرده تا بهتر چسبد. قسمتی از ملات را در پشت کاشی چسبانده و سپس آن را در محل مورد نظر قرار داده و با چکش پلاستیکی روی آن ضربه میزنیم تا به طور کامل با ملات بچسبدو همتراز با کاشی های قبل گردد.

علت لق شدن سرامیک کف

۶- بند کشی و تمیز کردن محیط

در مرحله آخر بعد از چسبیدن کاشی مورد نظر را بهتر است با گونی و دستمال خشک و نخی تمیز کرده و پس از چند ساعت می توان با استفاده از ملات های موجود در بازار و ملات سیمان سفید وپودر سنگ بندکشی کرد و بعد از ۲۴ ساعت در محل تردد کنید.


اینستاگرام ما را دنبال کنید

منبع :
برچسب ها :

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments