پرسش و پاسخ
ما در آپارات

مونت مورلونیت

مونت مورلونيت

مونت مورلونیت

ساختار لایه ای این گروه از رس ها بر خلاف کائولینیت ها، سه ورقه ای می باشد و اتصال بین لایه ها یا پیوند ضعیف واندوالس برقرار می شود.

وجود چنین پیوند ضعیفی بین لایه ها، باعث می شود که آب به راحتی در بین لایه ها تفوذ کند. جذب آب در بین لایه ها، باعث تغییر شدید در رفتار دوغاب حاوی چنین رس هایی خواهد شد و کنترل رفتار دوغاب را بسیار دشوار می کند. اما پلاستیسیته بالای این رس ها به افزایش استحکام بدنه خام و خشک کمک خواهد کرد تا در انواع بدته های کاشی قابل استفاده باشند. اما استفاده از آنها می بایست کنترل شده باشد تا تغییر شدیدی در رفتار دوغاب بوجود نیاید.

خاک بنتونیت (Bentonite) در میان مواد اولیه رسی نیز بسیار معروف است و معمولا در بردارنده مقداری مونت مورلونیت است.

این خاک در دمای °C180 آب لایه ای و در °C 650-450 نیز آب ساختاری خود را از دست خواهد داد. پلاستیسیته بسیار بالایی دارد و بر رفتار جریانی دوغاب تاثیر منفی میگذارد. زیرا آب زیادی را جذب کرده و ژل کلوئیدی تشکیل می دهد.به عنوان تعلیق کننده لعاب نیز مصرف می شود ، اما مقدار آن نباید بیش از ۵% باشد.


#کاشی #سرامیک #سرام_پخش

[flm_button link_address=”http://cerampakhsh.com/mag” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”گردآوری شده توسط: پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش” font_family=”Shabnam” button_size=”XS” button_color=”Light” button_style=”Border” button_hover=”HoverB-Dark” rounded_corners=”3″]

[flm_button link_address=”https://instagram.com/cerampakhsh” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”اینستاگرام ما را دنبال کنید” font_family=”Shabnam” font_size=”15px” button_size=”XS” button_color=”White” text_color=”Purple” button_hover=”HoverF-Purple” rounded_corners=”3″ custom_border_color=”9f5de2″ animate_icon=”Grow” icon=”fa-instagram”]

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments