پرسش و پاسخ
ما در آپارات

نکات برتر در انتخاب کاشی های حمام

نکات برتر در انتخاب کاشی های حمام

نکات برتر در انتخاب کاشی های حمام

عوامل بسیاری در انتخاب کاشی های حمام (و اغلب طراحی دوش) درگیر خواهد شد. نوع کاشی که می تواند و یا باید مورد استفاده قرار گیرد، یکی مهمترین عواملی است که در طراحی دکوراسیون حمام یا کاشیکاری حمام باید در نظر گرفته شود.

به عنوان مثال، اگر شما می خواهید یک فضا برای نشستن در حمام طراحی کنید، باید از یک کاشی کوچکتر استفاده کنید. این انتخاب ممکن است یک کار راحت به نظر برسد، اما به یاد داشته باشید، حمام نیاز به کاشی دارد که مناسب برای استفاده در کف و دیوار مرطوب آن باشد و این کاشی ها باید با مکانهای مرطوب سازگاری کامل داشته باشند. بنابراین وقتی این کاشی ها نصب شوند، بیش از ۹۵ درصد از قسمت پشت کاشی، باید با چسب کاشی در تماس باشد و همه کاشی ها – مانند بسیاری از کاشی های موزاییکی – نمی توانند به ۹۵ درصد سطح تماس با چسب برسند. دانستن این نکته برای کاشیکاری صحیحِ حمام ضروری است.

با این تفاسیر، استفاده از یک کاشی سایز بزرگ عالی برای طراحی حمام بسیار کاربردی به نظر می رسد. اما آیا این کاشی کاملا مناسب است؟ کاشی های کوچکتر، درصد تخلخل بیشتر و در عین حال مقاومت در برابر لغزش بیشتری هم دارند، بنابراین اگر شما می خواهید از کاشی های سایز بزرگ استفاده کنید، درجه مقاومت در برابر لغزش (اسطکاک) را هم بررسی کنید. کاشی با امتیازهای بالاتر، بسیار ایمن تر از یک کاشی امتیازهای متوسط در حمام هستند.

واقعیت این است که کف حمام شما تقریبا همیشه خیس و مرطوب است و اگر شما قصد استفاده از کاشی های لعابی یا هر کاشی موزاییکی را دارید، تولید کننده یا فروشنده می تواند به شما بگوید که آیا کاشی مورد نظرتان برای استفاده در مکان های مرطوب یا استفاده در استخر قابل قبول است یا خیر. همچنین عرضه کننده این کاشی ها، مسئول مشخص کردن ویژگی هاییست که شما برای کاشیکاری حمامتان به آن ها نیاز دارید.

استفاده از کاشی های کوچک برای نیمکت های دارای انحنا

بسته به طراحی دکوراسیونِ حمام ممکن است شما نیاز به نصب کاشی های کوچکتر برای استفاده در نیمکت های دارای انحنا داشته باشید. کاشی های کوچک، منحنی ها را بسیار بهتر نمایان می کنند. استفاده از کاشی های سایز بزرگتر در دیواره های حمام، زاویه منحنی و قوس طبیعی راحتتر می تواند مشخص شود.

در مورد چگونگی ایجاد فضای نشستن در حمام خلاقیب به خرج دهید!

برای فضاهای محدود، استفاده از یک تخته چوب (البته ضد آب) بهتر است از تعبیه فضایی برای نشستن به نظر می رسد. همچنین با لولایی کردن اتصالات، می توانید فضای اشغال شده توسط تخته را کاهش بدهید. برای طراحی این فضا می توانید از اسلب ها و یا یک کاشی لبه دار استفاده کنید.

هنگام انتخاب کاشی موزاییک مراقب باشید.

کاشی موزاییک را انتخاب کنید که حداقل تا ۹۵ درصد با چسب کاشی خود تماس پیدا می کند. در محیط های همیشه مرطوب، این یک مسئله واقعا مهم است. شما نیاز به ایجاد سطح تماس بینِ دیوار و کاشی دارید. در نتیجه نمی توانید تنها به چسب روی ورقه های کاشی موزاییک اعتماد کنید.

کار با کاشی های کوچک شیشه ای راحتتر از کاشی های شیشه ای بزرگتر است.

کارکردن با کاشی شیشه ای دشوار است. حتی رطوبت از برخی کاشی های شیشه ای نازک می توانند عبور کند و پس از گذشت زمانِ کمی از استفاده، مشکلات زیادی را برای حمام ایجاد کند. اگر شما قصد انتخاب کاشی های شیشه ای را در حمام دارید، باید بدانید که نصب کاشی های شیشه ای کوچکتر و ضخیم تر بهتر است. همچنین با استفاده از این کاشی ها می توان طرح های جذاب و متنوع را خلق نمود. بسیاری از کاشی های شیشه ای دارای فلش های جهت دار برای راحتی در نصب هستند، بنابراین همه این کاشی ها با توجه به جهت های راهنما می توانند به سادگی نصب شوند.

 

از انتخاب کاشی دوم برای ایجاد یک دیوار متفاوت استفاده کنید.

اضافه کردن دو کاشی با طرح ها و رنگ های متفاوت، یک محیط کاملا خاص را ایجاد می کند. همچنین این طراحی یکی از سبک های تازه و با ظاهر عالیست که این روزها بیشتر شاهد آن هستیم.

اگر در این سبک قصد استفاده از کاشی های سنگی کوچک را دارید، مراقب باشید و قبل از آن مطمئن شوید که آب از طریق ترک ها و شیار های کاشی به دیوار نشت نخواهد کرد.

از کاشی کوچکتر برای یک سقف شیب دار استفاده کنید!

ساخت یک سقف شیبدار و در عین حال جذاب، یکی از نیازهای بسیاری از سالن های ماساژ است. استفاده از کاشی های کوچکتر، شیب های ظریف و با انحنای بیشتر را خلق می کند.

سبک های جهانی را در نظر بگیرید.

 اگر شما قصد دارید دکوراسیون خانه خود را مدرن کنید، کاشی های سایز بزرگ یک راه حل ساده برای این کار است. همچنین این کاشی ها فضاهای کوچک را به خوبی بزرگتر نشان می دهند.

همین طور اگر از تمیز کردن مداوم حمام خسته شدید، این اسلب های بزرگ کار شما را راحتتر خواهند کرد. چراکه تمیز کردن این پانل های بزرگ بسیار راحتتر از نظافت کاشی های موزاییکی هستند.

کاشی دوم را متناسب با کاشی اصلی انتخاب کنید

اگر کاشی اصلی که خودتان انتخاب کردید، مقاومت لازم در برابر لغزش را ندارد و قابل استفاده برای کفپوش حمام نیست، شما می توانید از همان کاشی منتهی در سایز کوچکتر برای کف استفاده کنید و کاشی اصلی را به عنوان کاشی دیواری بکار ببرید.


جمع آوری شده توسط پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش

[flm_button link_address=”https://instagram.com/cerampakhsh” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”اینستاگرام ما را دنبال کنید” font_family=”Shabnam” font_size=”15px” button_size=”XS” button_color=”White” text_color=”Purple” button_hover=”HoverF-Purple” rounded_corners=”3″ box_shadow=”3″ custom_border_color=”9f5de2″ animate_icon=”Grow” icon=”fa-instagram”]

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments