پرسش و پاسخ
ما در آپارات

چرا فریزر من یخ نمی زند؟

چرا فریزر من یخ نمی زند؟

چرا فریزر من یخ نمی زند؟

نکات تعمیر یخچال

تصور کنید در یک روز سخت می خواهید از یخچال خود استفاده کنید. استفاده از یخچال و فریزر همواره مورد بررسی خانواده ها هستند. برای مثال توجه کنید که موتور یخچال موضوع بسیار مهمی است.

در پاسخ به این سوال که چرا فریزر من یخ نمی زند؟ در این مواقع مهم ترین کار این است که کار را به یک متخصص بسیار حرفه ای سپرد. در این مقاله قصد داریم به بررسی نکات مهمی درباره تعمیر یخچال بپردازیم.

ترموستات خراب است

یکی از مواردی که در اولین فرصت برای این سوال که چرا فریزر من یخ نمی زند تنظیم شده است و باید به آن توجه کنیم خرابی ترموستات است. چنانچه ترموستات خراب باشد در واقع کنترلی بر روی دمای داخل یخچال و مجموعه ی رفتار های خود یخچال نخواهیم داشت. ترموستات بهتر به صورت استاندارد تنظیم شود.

گاز یخچال کم شده است

اگر گاز موجود در یخچال یا همان مبرد بسیار کم شده بود به  فکر خرید و شارژ گاز باشید. در این حالت حتما یک متخصص با تجربه را در این حوزه را جذب کنید.

دور درب یخچال را چک کنید

دور درب یخچال یکی از قسمت های مهم یخچال ماست. زمانی که درب یخچال به خوبی بسته نشود عملکرد یخچال دچار اختلال میشد. توجه به این نکته ضورری است که اگر این لایه های پلاستیکی دچار خرابی شوند میان درب یخچال جریان هوا انتقال خواهد یافت . این جریان قطعا با خود آلودگی های زیستی را نیز خواهد داشت و باعث آلودگی غذاهای داخل یخچال خواهد شد.

 خرابی فن

یکی از قسمت های مهم یخچال فن موتور است در قسمت بررسی  یخ نزدن فریزر،  توجه به خراب نبودن فن بسیار ضروری است. چنانچه فن موتور خراب باشد به تدریج دمای کار موتور افزایش یافته و یا عملیات سردسازی با اختلال مواجه می شود.

پیش از شروع تعمیرات حتما عملکرد فن مورد بررسی قرار گیرد. اینکه چرا فریزر من یخ نمی زند. این موضوع بسیار ساده است احتمال زیاد متوجه شده ایم که فن بخش مهمی در کنترل دمای داخل مجموعه یخچال دارد. خرابی فن باعث خواهد شد که محتویات داخل یخچال گرم بمانند.

زمانی که فن اواپراتور کار میکند

عملکرد اواپراتور به شدت بستگی به تمیز بودن سطح لوله های آن ها است. زمانی که فن اواپرتور کار میکند یعنی عملکرد به صورت کامل در حال انجام است. سعی کنید به طور مداوم اقدام به تمیز کاری کنید. در این حالت زمانی که فن اواپراتور بسیار برفک زد اقدام به آب کردن آن ها می کنیم.

عمل نکردن دیفراست

دیفراست یکی از قسمت های مهم یخچال است زمانی که شما در روند کلی یخچال اختلاف دیدید در اسرع وقت به سراغ عمل نکردن دیفراست بروید و علت را مورد بررسی قرار دهید. قطعا چیش از تعمیر موتور یخچال از این حرفه استفاده کن.

در پایان توجه کردن به برخی نکات و اطلاعات می تواند باعث ایجاد بستری برای کاهش هزینه های تعمیرات شود. علاقمندانی که به حوزه ی تعمیرات علاقه دارند پیشنهاد میکنم حتما این مقاله و مقاله های آینده را دنبال کنید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و سرام پخش در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع :
برچسب ها :

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments