پرسش و پاسخ
ما در آپارات

کفپوش مناسب برای پشت بام

کفپوش مناسب برای پشت بام

آیا امکان دارد سطح پشت بام را کاشی کنم؟

با خواندن این سوال ممکن است حتی تعجب کنید که چرا حتی به کفپوش برای سطح پشت بام نیاز دارید. آیا امکان دارد سطح پشت بام را سرامیک کنم؟ آیا این یک هزینه اضافی نیست؟
به هیچ وجه! در واقع، کفپوش پشت بام برای هرگونه فعالیتی در پشت بام کاملاً ضروری است و بدون آن، سقف خانه ممکن است به شدت آسیب ببیند. در اینجا چند نکته مثبت برای نصب کفپوش پشت بام وجود دارد:

جذاب:

واقعیت این است که نصب کفپوش در پشت بام باعث می شود که سقف شما به مکانی جذاب و سرگرم کننده تبدیل شود. با نصب کفپوش مناسب در پشت بام، کاملا فراموش شده را تبدیل به مکانی جذاب برای فعالیت کودکان و همینطور وقتگذرانی تبدیل کنید.

و همچنین برای تبدیل کردن پشت بام خود به یک رووف گاردن زیبا و جذاب ، حتما نیاز به نصب کفپوش سرامیکی دارید.

کفپوش مناسب برای پشت بام

از پشت بام شما محافظت می کند:

اگر بخواهید روی پشت بام،روف گاردن ایجاد کنید؛ باید بدانید که با قرار دادن وسایل به صورت مستقیم روی سطح پشت بام و ایزوگام، به آن آسیب جدی وارد خواهید کرد. پشت بام نیز مانند هر سطح دیگری در ساختمان نیاز به نصب کفپوش دارد و بدون نصب کفپوش ممکن است به صورت داثمی آسیب ببیند و باعث نشت آب شود.

اضافه کردن یک فضای کاملا کاربردی به خانه

اکثر خانواده های ایرانی از فضای پشت بام به راحتی صرف نظر کردند اما با شیوع ویروس کرونا و قرنطینه، متوجه شدیم که فضای پشت بام می تواند به یک فضای کاملا کاربردی و امن تبدیل شود. وجود پشت بام یک امکانات اضافی برای برگزاری مهمانی ها، بازی کودکان و وقت گذارنی خارج از خانه به شما می دهد که با اندکی تغییر در ظاهر پشت بام می توانید از همه ی آن ها به نحوه احسنت استفاده کنید.
نصب آسان: کاشی های پشت بام به راحتی نصب می شوند، بنابراین نیازی به استخدام حرفه ای برای این پروژه نیست!

هزینه:

نصب کفپوش پشت بام می تواند هزینه بَر باشد. اگر قصد استفاده از فضای پشت بامتان را ندارید این هزینه اصلا منطقی نیست.

مشاهده این مطلب
سرامیک های طرح پارکتی

سؤالات متداول درباره نصب کفپوش های مناسب برای پشت بام

سوال: با تابش نور خورشید آیا کفپوش پشت بام من داغ خواهد شد؟
همه ی کفپوش ها با قرار گرفتن در معرض کامل آفتاب داغ می شود، پس این امکان وجود ندارد که در وسط تابستان بخواهید بدون هیچ پوششی روی کفپوش قدم بزنید. برای کم کردن حرارت ناشی از تابش خورشید روی کفپوش می توانید:

• پشت بام را با آب بشویید.
• از رنگهای روشن تر برای کفپوش استفاده کنید.
• برای مناطق خیلی گرم، از سایبام های پارچه ای یا فلزی استفاده کنید.

کفپوش مناسب برای پشت بام

سوال: آیا رنگ کفپوش پشت بام محو می شود؟
برای ماندگاری رنگ کفپوش، پیشنهاد می کنیم کفپوش پشت بام را کاشی سرامیک، پرسلان، آجر یا سیمان انتخاب کنید. تغییر رنگ در این کفپوش ها بسیار کم است و به راحتی محو نمی شود.

سوال: چگونه کفپوش پشت بام را تمیز کنم؟

کفپوش پشت بام را می توان با جارو دستی یا برقی، آب و کارواش های خانگی تمیز کرد.

سوال: آیا امکان دارد که آب در زیر کفپوش پشت بام جمع شود؟
تجمع آب در زیر کفپوش بسته به کفپوشی که انتخاب می کنید و همینطور نوع نصب کفپوش دارد. توجه داشته باشید که کفپوش های غیر متخلخل نظیر کاشی سرامیک، پرسلان در برابر آب عملا نفوذناپذیر می باشد. همینطور نصب کاشی ها باید استاندارد باشد تا امکان تجمع آب را در زیر کفپوش از بین ببرد.

سوال: آیا کفپوش های مناسب برای پشت بام برای کودکان ایمن هستند؟
کفپوش های مناسب برای پشت بام به صورت اختصاصی ضد لغزش هستند. همچنین می توانید برای ایمنی بیشتر از ورود کودکانتان بدون کفش جلوگیری کنید.

کفپوش های مناسب برای نصب در پشت بام

سرام پخش در ادامه مطلب یک سری محصولات را برای کفپوش پشت بام پیشنهاد می کنیم. همه این محصولات دارای روش های استاندارد نصب هستند که باعث می شود کارآیی آنها به عنوان کفپوش مناسب برای نصب در پشت بام تضمین شود.

کاشی سرامیک های مناسب برای نصب در بالکن و پشت بام

کاشی هایی که در این رده بندی ساخته می شوند، تمامی قابلیت های مناسب برای نصب در پشت بام را دارند. کاشی های سرامیکی در رنگ و طرح های گوناگون و متنوع تولید می شود و دامنه انتخاب شما برای کاشی های سرامیکی بسیار گسترده است.
کاشی سرامیک های مناسب برای نصب در پشت بام در برابر آب و هوا مقاوم هستند و از رشد کپک و قارچ جلوگیری خواهند کرد. با نصب صحیح این کاشی ها امکان تخلیه آب حاصل از باران یا برف وجود دارد و در برابر رطوبت نفوذ ناپذیر می باشد.

مشاهده این مطلب
مقایسه سنگ و سرامیک کف

کفپوش مناسب برای پشت بام

موزاییک پشت بامی

موزاییک های پشت بامی در مقایسه با موزاییک های معمولی دارای ویژگی هایی مثل وزن کمتر، مقاومت بیشتر در برابر آب و هوا و رطوبت و فشار می باشد. همچنین این نوع موزاییک ها لیز نمی باشند.

کفپوش لاستیکی

کفپوش های لاستیکی از ترکیب لاستیک با چسب های مخصوص ساخته می شود. کفپوش گرانول و کفپوش باشگاه دیگر نام های کفپوش های لاستیکی هستند. برخلاف آنچه که تصور می شود کفپوش های لاستیکی گزینه ای کاملا مناسب برای نصب در کفپوش پشت بام و دیگر فضاهای باز هستند.
این نوع کفپوش برای بازی کردن کودکان و جلوگیری از سر و صداهای زیاد به طبقه پایینی بسیار مناسب می باشد. از دیگر خاصیت های این نوع کفپوش می توان به وزن کم و مقاومت بالا در برابر لغزش اشاره کرد. با این حال کفپوش های لاستیکی ماندگاری چندانی ندارند و در شرایط آب و هوایی نامناسب به سختی تاب می آورند.

از کجا می توانم کاشی سرامیک های مناسب برای نصب در بالکن و پشت بام را تهیه کنم؟
برای خرید کاشی سرامیک های مناسب برای نصب در بالکن و پشت بام می توانید به فروشگاه اینترنتی سرام پخش مراجعه کنید. با انتخاب “کاشی و سرامیک” یا “پرسلان” به دسته بندی های مختلف محصولات وارد می شوید. سپس انتخاب “خرید با کاربری” و در نهایت “راه پله و بالکن“، کاشی سرامیک یا پرسلان های مناسب برای نصب در بالکن و پشت بام را مشاهده خواهید کرد.

 

تهیه و تنظیم توسط تیم تولید محتوا سرام پخش


اینستاگرام ما را دنبال کنید

۱+

نظرات ۱

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *