پرسش و پاسخ
ما در آپارات

۱۱ ایده برای طراحی دکوراسیون حمام های کوچک

محصول کاشی ، سرامیک و سنگ پرسپولیس

۱۱ ایده برای طراحی دکوراسیون حمام های کوچک

دکوراسیون خانه

طراحی دکوراسیون حمام برای خانه های کوچک

بدون شک چالش برانگیزترین پروژه های طراحی داخلی، طراحی دکوراسیون برای یک حمام کوچک مستطیلی شکل است. اما بدون شک این طراحی غیر ممکن نیست. ایده هایی که در زیر مطرح می شوند، نشان می دهد که می توانید با کمی تفکر و خلاقیت، عملکرد و کاربرد محیط های کوچک را افزایش دهید.

وقتی حمام در گوشه قرار می گیرد

این اثر از طراحی های دیزاینر مشهور به نام Tiny Heirloom است. همانطور که مشاهده می کنید می توان از قسمت های پَرت و به ظاهر بیهوده در خانه استفاده نمود و یک دوش بسیار کوچک را در آن محل قرار داد.

درب شیشه ای برای جداسازی ناحیه حمام از سرویس بهداشتی

در بسیاری از آپارتمان های کوچک محیط حمام و سرویس بهداشتی با هم مشترک هستند. استفاده از یک درب شیشه ای باعث جدا شدن محیط حمام از سرویس بهداشتی می شود. همچنین برای شخصی سازی بهتر و بیشتر محیط حمام از سرویس بهداشتی، از کاشی ها، رنگ ها و سبک های متفاوتی برای حمام بکار گرفته شده است.

همانطور که مشاهده می کنید در دکوراسیون حمام کاشی های طراح سنگ و کفپوش موزاییکی با طرح سنگ بهره برده اند؛ در صورتی که دکوراسیون سرویس بهداشتی کاملا متفاوت از حمام طراحی شده است.

ساده سازی هرچه بیشتر فضا

در محیط های بسیار کوچک، بهترین راه حل، طراحی و اجرای یک حمام بسیار ساده و در عین حال استاندارد می باشد. عکسی که در بالا مشاهده می کنید، از همین اصل الهام گرفته است. انتخاب کاشی های حیاطی سفید رنگ و استفاده از طرح چوب به عنوان مکمل آن، به ساده سازی حمام کمک کرده است. همچنین با استفاده از یک درب شیشه ای ناحیه حمام را از سایر مناطق جدا شده و کاملا مجزا گردیده است. شکل منحصر به فرد این حمام اجازه می دهد تا درب شیشه ای به طور کامل باز شود.

یک حمام کوچک و در عین حال شیک

اجازه ندهید که محدودیت در فضا باعث محدودیت در طراحی هایتان شود. شما در حمام های کوچک نیز می توانید محیطی شیک و کاملا منحصر به فرد را ایجاد کنید. برای این رسیدن به این هدف، اکسسوری های جذاب به کمک شما می آیند. از سَر دوش ها و شیرآلات شیک استفاده کنید. همچین می توانید با به کارگیری یک قفسه فلزی به فضای حمام را بهبود ببخشید.

کاشی های سایز بزرگ

استفاده از کاشی های سایز بزرگ در محیط های کوچک باعث می شوند تا محیط کمی بزرگتر از آنچه که هست، نشان داده شود. البته باید توجه کنید که در هر موردی نمی توان از این قاعده استفاده نمود. همانطور که در شکل بالا می بینید، برای حمام با طول زیاد و عرض کم، کاشی های سایز بزرگ گزینه خوبی محسوب می شود.

فضاهای خیلی کوچک

جداسازی فضای حمام از سرویس بهداشتی همیشه توصیه می شود اما اگر مساحت محیط ما به زحمت به ۱.۵ متر مربع برسد، عملاً جدا سازی حمام کار غیرممکنی به نظر می رسد.

بهترین راهکار برای چنین محیط کوچکی، استفاده حداکثری از فضاست. همانطور که در عکس بالا ملاحظه می کنید، قفسه ها در بالای سر دوش تعبیه شده اند و برای صرفه جوئی هر چه بیشتر یک سینک کوچک در پشت سرویس بهداشتی قرار داده شده است.

حمام های اسکاتلندی

اگر فضای کمی در دسترستان هست ولی عاشق وان هم هستید، از حمام های اسکاتلندی الهام بگیرید. با توجه به مدلی که این حمام ها دارند، شما می توانید در یک فضای کوچک هم وان و هم دوش داشته باشید.

استفاده از شیرآلات مسی

شیرآلات مسی در کنار کاشی های حیاطی سفید رنگ به خوبی یک فضای زیبا و مدرن را ایجاد می کند.

دوش های انحنادار

در نگاه اول این حمام بسیار بزرگ به نظر می رسد؛ اما در حقیقت مساحت حمام کمتر از ۱۸ متر است!

استفاده از رنگ سفید و کاشی های حیاطی و دوشی که در گوشه قرار گرفته است در نهایت منجر به توهم فضای بزرگ می انجامد.

حمام های خانوادگی

خانه هایی که برای خانواده های پرجمعیت طراحی می شوند، نیاز به وسایل بیشتری در یک حمام کوچک دارند. مانند این حمامِ کوچک و زیبا که درون آن کمد و آینه تعبیه شده است. مانند اکثر حمام های کوچک، این حمام نیز با کاشی های سفید رنگ تزئین شده است.


#کاشی #سرامیک #سرام_پخش

[flm_button link_address=”http://cerampakhsh.com/mag” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”گردآوری شده توسط: پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش” font_family=”Shabnam” button_size=”XS” button_color=”Light” button_style=”Border” button_hover=”HoverB-Dark” rounded_corners=”3″]

[flm_button link_address=”https://instagram.com/cerampakhsh” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”اینستاگرام ما را دنبال کنید” font_family=”Shabnam” font_size=”15px” button_size=”XS” button_color=”White” text_color=”Purple” button_hover=”HoverF-Purple” rounded_corners=”3″ custom_border_color=”9f5de2″ animate_icon=”Grow” icon=”fa-instagram”]

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments