پرسش و پاسخ
ما در آپارات

افزایش فروش مغازه کاشی سرامیک (بخش۳)

افزایش فروش مغازه کاشی سرامیک (بخش3)

افزایش فروش مغازه کاشی سرامیک (بخش سوم)

مغازه کاشی و سرامیک دارید؟ این مطلب را از دست ندهید!

بازار کاشی، سرامیک و پرسلان یکی از جذاب ترین بازارهای مصالح ساختمانی هستند. جذابیت و کاربرد گسترده این محصولات و همچنین تاثیری که فضای بصری و عملکرد ساختمان می گذارد، راه را برای فروش هر چه بیشتر این محصول باز کرده است.

در مقابل، با افزایش تولیدکنندگان، متنوع شده سبد محصولات و تمایل زیاد افراد برای استفاده از کاشی، سرامیک و پرسلان،  تعداد خرده فروشی ها یا مغازه های کاشی سرامیک نیز دوچندان گشته و رقابت در این عرصه دشوارتر شده است. سرام پخش در بخش اول و بخش دوم این مقاله، مطالب مفید و کاربردی جهت افزایش فروش مغازه کاشی سرامیک  ارائه کرده است.

قبل از هرچیزی، سرام پخش پیشنهاد می کند که حتما مقاله های ” با برنامه ریزی بهتر و بیشتر بفروشید و مهمترین اصل موفقیت در فروش آنلاین را بخوانید و به راهکارهای ارائه شده در این مقالات توجه داشته باشید. در این بخش ۳ استراتژی اساسی برای افزایش فروش مغازه کاشی و سرامیک را معرفی می کنیم که هر فروشنده کاشی سرامیک باید آن را رعایت کند و در ادامه با استراتژی های بیشتری آشنا خواهید شد.

 

برای افزایش فروش مغازه کاشی سرامیک، چه استراتژی هایی باید داشته باشیم؟

استراتژی اول: ارتباط با تامین کنندگان کاشی و سرامیک

توسعه ارتباطات محکم و قوی باتامین کنندگان کاشی، سرامیک و پرسلان شرایطی به وجود می آورد که مغازه های کاشی سرامیک با افزایش ارتقاء فعالیت های اختصاصی خود قادر باشند که فروش فروشگاه خود را بهبود ببخشند. مهمترین و عمده ترین این فعالیت ها عبارتند از :

مشاهده این مطلب
طرح های پر طرفدار کاشی

۱. فروش بعضی از کالاهای انحصاری در منطقه (طرح های خاص و لوکس کاشی، سرامیک و پرسلان)
۲. خرید کاشی، سرامیک و پرسلان با قیمتی پایین تر و یا در شرایطی بهتر نسبت به رقبایی که ارتباطات ضعیف تری دارند
۳.دریافت و تحویل این محصولات در زمان کوتاه تر

افزایش فروش مغازه کاشی سرامیک (بخش3)

به یاد داشته باشید که…

در بازار کاشی سرامیک و پرسلان، ایجاد و حفظ ارتباط با تولیدکنندگان کاشی سرامیک مشابه ارتباط با مشتریان می باشد و این ویژگی یک مزیت رقابتی فوق العاده نسبت به دیگر رقبا به شمار می رود که می تواند در دراز مدت عملکرد مالی مغازه کاشی سرامیک را توسعه بدهد و از طرفی این مزیت برای رقبا به سادگی قابل دسترس و جبران نخواهد بود.

استراتژی دوم:  کارکنان و پرسنل متعهد و موثر

فعالیت فروشگاهی فعالیتی است که ارتباط عمیق و غیر قابل انکاری میان کارکنان و پرسنل فروشگاه ایجاد می نماید که هم سو با چنین فعالیتی، شاغلین فروشگاه نقش موثری در ارائه خدمات به مشتری  و ایجاد وفاداری در آنها نسبت به فروشگاه ایفا می نمایند.(برای درک اهمیت کارکنان و راهکارهای افزایش بهره وری کارکنان مطلب “تقویت برندینگ صنعت کاشی سرامیک ایران ” را از دست ندهید!)

همچنین دانش و آگاهی پرسنل و مهارت آنها برای دستیابی به اهداف فروشگاه موثر است و به عنوان یکی از عوامل حیاتی موقعیت در صنعت فروشگاهی محسوب می شود.

افزایش فروش مغازه کاشی سرامیک (بخش3)

استراتژی سوم: هزینه های عملیاتی و اجرایی پایین

در چنین بازاری، کلیه مغازه های کاشی سرامیک معمولا نسبت به وضعیت هزینه ای خود نگران هستند. هزینه ها در فعالیت های فروشگاهی و خرده فروشی حتی برای فروشگاه هایی که درآمد بسیار بالایی دارند نیز بسیار مهم و حیاتی است.

مشاهده این مطلب
کارخانجات کاشی و سرامیک داخلی

مغازه کاشی سرامیک یا هر فروشگاه دیگری، همواره تلاش می کنند تا با پایین آوردن هزینه های عملیاتی سود خالص را افزایش داده و از این طریق با افزایش سود آوری، میزان سرمایه گذاری برروی جاذبه های فروشگاهی و ارائه خدمات مطلوب به مشتریان را ارتقاء بخشیده و در نهایت موجبات افزایش فروش را فراهم آورند.

به طور مثال فروشگاه های Wal-mart (بزرگترین خرده فروشی جهان) به منظور کاهش هزینه های توزیع کالا در نزدیکی تعدادی از فروشگاه ها انبارهایی احداث نموده است.

بخش پایانی  “ افزایش فروش مغازه کاشی سرامیکبه انواع ارتباطات مهم بین مشتری و فروشنده در مغازه های کاشی سرامیک اختصاص دارد.

 

تهیه و تنظیم توسط تیم تولید محتوا مجله کاشی و سرامیک سرام پخش


اینستاگرام ما را دنبال کنید

نظرات ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *