پرسش و پاسخ
ما در آپارات

انجمن صنفی: کاشی سرامیک چه روندی را طی می کند؟

انجمن صنفی: کاشی سرامیک چه روندی را طی می کند؟

انجمن صنفی: کاشی سرامیک چه روندی را طی می کند؟

روند کاشی به طور مداوم در حال تکامل است. هر چند که این روند لزوما سال به سال تغییر نمی کند اما همیشه طرح های جدیدی ارائه می شوند و این چرخه همچنان تکرار می شود. با این وجود، هر زمان که به یک نمایشگاه دیگر یا رویداد سفر می کنید نمی توانید محصول جدیدی پیدا کنید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترندهایی که در سال ۲۰۱۸ شایع است، ما با یک گروه از متخصصان صنعت  صحبت کردیم. متخصصان شامل Vance Hunsucker، مدیر فروش ملی کاشی سرامیکی/سنگی برایShaw Floors؛ Feras Irikat، مدیر طراحی و بازاریابی برای Tile Bay Lunada؛ جفری جانسون، صاحب  شرکت طراحی Jeffrey Design؛ اسکات جونز، مدیر مدیریت تولید در Crossville؛ مت کارلین، رئیس و مدیر عامل شرکت Nemo Tile & Stone؛ آرتور متی، مدیر ارشد خدمات فنی Laticrete؛ آندریا مورتون، معمار اصلی شرکت طراحی aMorton؛ و Toni Sabatino، صاحب شرکت Toni Sabatino. این مقاله شامل گفت و گویی با آنها راجب آخرین ترند های سال ۲۰۱۸ می باشد.

کاشی: سه تا از مهمترین ترندهای کاشی که شما در سال ۲۰۱۸ مشاهده کرده اید، چیست؟

Sabatino: به نظر من استفاده از رنگ سفید یخی که نور را بازتاب می کند، یکی از ترند های امسال بود. سفید یک رنگ کلاسیک و ثابت است، اما با این حال اضافه کردن بافت های تازه به رنگ سفید یک محصول نوین و جدیدی ست. ترند دوم، کاشی های با چاپ دیجیتالی طرح سنگ مرمر هستند که یک محصول لوکس با نگهداری کم را ایجاد کرده است. همچنین کاشی با طرح دیجیتالی چوب نیز چاپ شده است. در نهایت، الگوهای آرت دکو، اشکال هندسی و کاشی های دیواری سه بعدی جزئی از ترند های امسال بودند.

جانسون: کاشی های سیمانی با الگوهای جذاب خود از داغ ترین ترند ها هست و نقش فوق العاده ای را در هر فضا ایجاد می کند. در رتبه دوم، من می توانم از کاشی های سه بُعدی، چیدمان های موربی، کاشی های دستساز صدفی شکل نام ببرم. به صورت کلی، هر نوع تغییری در اندازه های مختلف کاشی و ایجاد الگوهای زاویه ای برای کف و کاشی های بین کابینتی یک ترند محبوب به شمار می آید. بدین علت که امروزه افراد بیشتر از همیشه ریسک می کنند. این مسئله به لطف طراحانیست که شخصیت مشتری خود را در طراحی خانه اش تحقق می بخشد و نگران این نیستند که دیگران چه فکری راجب به طراحی خانه می کنند. در نهایت، من می گویم کاشی های فلزی بسیار قوی امسال است، آنها یک ظاهر بسیار درخشان و تمیز را در محیط ایجاد می کنند و استفاده از آنها یک راه بسیار عالی برای عنصر طراحی تمرکز  یک راه برای تمرکز اولیه یک عنصر طراحی است.

مورتون: متالیک و چاپ سفارشی. آنچه که ما در سلیقه مشتریان می بینیم علاقه شدید به بافت های جدید دارند. این کاشی ها در حال حاضر از نظر مواد اولیه، نحوه تولید، چاپ و رنگ بسیار متفاوت هستند که مشتریان آنها را برای آشپزخانه، حمام و سالن ها استفاده می کنند.

کارلین: در حال حاضر، بزرگترین گرایش هایی که ما شاهد آن هستیم، کاشی های بزرگ، جایگزین های ارزان قیمت پرسلانی و رنگ های سفید و خاکستری هستند، به ویژه در مکان های عمومی مانند ایستگاه های مترو. با افزایش روند جایگزین کردن کاشی پرسلانی و سرامیکی، همراه با پیشرفت چاپ دیجیتال بافت های آلی و ایجاد ظاهری با کیفیت، مصرف کنندگان کاشی می توانند تقریبا هر نوع کاشی را متناسب با بودجه خود پیدا کنند. کاشی های سایز بزرگ و کاشی های با طرح دیجیتالی سنگ با نگهداری و نصب آسان و مقرون به صرفه بسیار کاربردی هستند زیرا استفاده از آنها شرایطی را فراهم می کند که با استفاده از کاشی های کمتری منجر به کاهش بسیار زیاد هزینه های پروژه شود.

Mintie: تمایل مصرف کنندگان به سمت کاشی های براق و ایجاد یک اثر هنری زیبا در فضاهای تجاری و مسکونی همچنان ادامه دارد. ارائه و توضیح خصوصیات، نصب و راه اندازی و ابزارآلات مورد نیاز نصبِ کاشی های سایز بزرگ، کاشی های پرسلانی –و نازک- سایز بزرگ از نیازهای اصلی مشتریان هستند. همچنین کاشی های سایز بزرگ برای آشپزخانه های جزیره ای –که هم اکنون آنها نیز جزء ترند های بازار هستند- بسیار ایده آل است و به یکپارچه سازی فضاهای داخلی و بازِ آشپزخانه و پاسیو کمک می کنند. علاوه بر این، کاشی هایی با این اندازه، نیاز به ملات کمتر و نازک تری دارند و بنابراین کار نگهداری و مراقب از این ملات ها کمتر خواهد شد. کاشی و پانل های پرسلانی نازک، تنها نیمی از ضخامت و وزن کاشی های معمولی را دارند، و برای حمل و نقل و نصب و راه اندازی آنها نسبت به کاشی سرامیک های سایز بزرگ، راحتتر و سبک تر هستند.

جونز: ما در این سال شاهد چندین گرایش متمرکز هستیم که در صنعت رشد پیدا کردند. اول، مجموعه هایی ست که از زیبایی مواد طبیعی الهام گرفته شده و آن طرح ها را بازسازی می کند. یکی دیگر از ترند ها نیز استفاده از کاشی هایی است که در سطوح وسیعی است. این مسئله به طور مستقیم با اولویت بندی توسعه رو به رشد صنعت کاشی در حجم کلان و همچنین افزایش محبوبیت و مهارت در نصب و راه اندازی در دسترس برای این نوع کاشی ارتباط دارد. البته کاشی های سایز بزرگ همیشه یک انتخاب عالی برای کف و دیوارها است، اما ما مشاهده می کنیم که بیشتر به عنوان کاشی دیواری و برای زیباسازی محیط استفاده می شوند.

اشکال و اندازه کاشی ها همچنان رشد می کنند و طرح های آن متنوع تر می شوند و این تغییرات بسیار سریع اتفاق افتاده است. ما در تحقیقات بازاریابی شاهد ظهور ابعاد و اشکال منحصر به فرد در طراحی کاشی و ایجاد سبک های متنوع بودیم (مانند کاشی های شش ضلعی و کاشی های حیاطی کشیده شده). همچنین سایز های ۱۲ و ۲۴ سانتی متری کاشی های کف بین مشتریان بسیار محبوب هستند. اما پیش بینی می کنیم که با رایج شدن استفاده از کاشی های سایز بزرگ و مهارت بیشتر کاشی کاران حرفه ای در نصب این نمونه از کاشی ها، به زودی فروش این محصول بیشتر می شود.

Hunsucker: سه ترند کاشی کاری که ما در ۲۰۱۸ می بینیم، فرمت های کاشی های حیاطی بزرگتر با لعاب بیشتر، کاشی های دیواری سه بعدی و یا دارای رگه های رنگی از جمله این ترند ها هستند. کاشی های دیواری و سفید رنگ ۳۰ در ۶۰ و یا ۱۵ در ۶۰ سانتی متر بسیار پر متقاضی بودند. همچنین کاشی های کوچک با اشکال هندسی در سایز های ۲۵ در ۲۵ سانتی متر و ۱۵ در ۱۵ سانتی متر هم فروش بسیار خوبی داشتند.

Irikat: ما شاهد این مسئله هستیم که کاشی های با الگوهای هندسی نسبت به گذشته بسیار محبوب تر شدند و این روند در مورد مواد دیگر مثل شیشه، سرامیک و بتن نیز دیده می شود.  همچنین الگو های چیدمان موربی با زاویه ۴۵ درجه و زیگزاگی را به عنوان الگوهای پیشرو  در چیدمان کاشی ها هستند. این علاقه به الگوی در حال گسترش است  زیرا طرح های چیدمان مربعی و مستطیلی بسیار قدیمی و خسته کننده شدند. همچنین کاشی های مربعی شکل  نسبت به مستطیلی شکل ها از اهمیت کمتری برخوردار هستند و به نظر می رسد خلاقیت و نوآوری در ابعاد، اشکال و اندازه های کاشی ها در آینده پیشرفت کند.


[flm_button link_address=”http://cerampakhsh.com/mag/%d8%a7%d9%86%d8%ac%d9%85%d9%86-%d8%b5%d9%86%d9%81%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b4%db%8c-%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d9%85%db%8c%da%a9-%da%86%d9%87-%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%af%db%8c-%d8%b1%d8%a7-%d8%b7%db%8c-%d9%85/” icon_placement=”Right” small_placement=”Left” button_text=”قسمت” button_small=”اول” font_family=”Shabnam” button_size=”MD” button_color=”Dark” button_style=”Flat” button_style_icon=”Mask-Right” rounded_corners=”3″ animate_button=”Flip-LR” icon=”fa-arrow-right”]

[flm_button link_address=”http://cerampakhsh.com/mag/%d8%a7%d9%86%d8%ac%d9%85%d9%86-%d8%b5%d9%86%d9%81%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b4%db%8c-%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d9%85%db%8c%da%a9-%da%86%d9%87-%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%af%db%8c-%d8%b1%d8%a7-%d8%b7%db%8c-%d9%85-2/” icon_placement=”Right” small_placement=”Left” button_text=”قسمت” button_small=”دوم” font_family=”Shabnam” button_size=”MD” button_color=”Dark” button_style=”Flat” button_style_icon=”Mask-Right” rounded_corners=”3″ animate_button=”Flip-LR” icon=”fa-arrow-right”]


منبع: مجله IN TILE

گردآوری شده توسط پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش

[flm_button link_address=”https://instagram.com/cerampakhsh” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”اینستاگرام ما را دنبال کنید” font_family=”Shabnam” font_size=”15px” button_size=”XS” button_color=”White” text_color=”Purple” button_hover=”HoverF-Purple” rounded_corners=”3″ box_shadow=”3″ custom_border_color=”9f5de2″ animate_icon=”Grow” icon=”fa-instagram”]

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments