پرسش و پاسخ
ما در آپارات

بهترین راه حل تمیز کردن کاشی کف

بهترین راه حل تمیز کردن کاشی کف

بهترین راه حل برای تمیز کردن کاشی کف

با چه وسیله ی کاشی و سرامیک حمام و اشپزخانه را نظافت کنیم تا عمر بیشتری بکند ؟

بهترین، آسان ترین و همچنین مقرون به صرفه ترین راه حل برای تمیز کردن کاشی کف مخلوط کردن آب مقطر با سرکه سفید به نسب یک به یک می باشد!

و استفاده آسان و همچنین مقرون به صرفه است. مخلوط ۵۰-۵۰ از سرکه و آب مقطر سفید، به همراه دو ماده دیگر برای تکمیل فرمول، راه حل خوبی برای تمیز کردن کاشی های کف پوش و دیوار پوش محسوب می شود.

بهترین راه حل تمیز کردن کاشی کف

مواد لازم برای تهیه شوینده خانگی و نسبت آن

بهترین راه حل تمیز کردن کاشی کف | سرکه را داخل یک بطری اسپری بریزید و در صورت لزوم از یک قیف آشپزخانه استفاده کنید. هنگامی که بطری اسپری کمی کمتر از نصف آن پر شد، به آرامی به آن آب اضافه کنید. حتما مقداری فضا برای مواد احتمالی دیگر بگذارید. اگر سطح کاشی چرب شده، اضافه کردن چند قطره مایع ظرفشویی توصیه می شود. همچنین افزودن چند قطره مرکباتی مانند پرتقال و لیمو ترش، بوی محلول شوینده را بهتر خواهد کرد. بعد از افزودن تمامی مواد، درب بطری را محکم بسته و آن را چند بار تکان دهید تا مواد خوب با یکدیگر مخلوط شوند.

به یاد داشته باشید قبل از نظافت و تمیز کردن کاشی ها، گرد و غبار روی سطح را با جاروبرقی یا دستمال بگیرید.   

برای لکه های قوی تر روی کاشی، از مخلوط جوش شیرین و آب غلیظ استفاده کنید.

مشاهده این مطلب
کاشی بین کابینتی و نصب آن

این خمیر را روی لکه بمالید، بگذارید ۱۲ الی ۲۴ ساعت روی سطح باقی بماند بنشیند و سپس با یک برس نرم آن را از روی سطح پاک کنید. هنگام شستشوی کاشی سرامیک از برس فلزی استفاده نکنید زیرا برس های فلزی سطح کاشی را خراش می دهند.

همین طور استفاده از سفید کننده برای تمیز کردن کاشی پیشنهاد نمی شود.

بهترین راه حل تمیز کردن کاشی کف

بهترین راه حل تمیز کردن بندکشی کفپوش

یکی از مهمترین موارد در شناخت بهترین راه حل تمیز کردن کاشی کف، تمیز کردن بندکشی هاست. بندکشی های کثیف تاثیر زیادی روی تمیزی سطح دارند. ملات ها متخلخل هستند و به راحتی گرد و غبار، روغن و سایر آلودگی های دیگر را به خود جذب می کنند. بندکشی ها را می توان با پاک کننده های تجاری کاشی سرامیک تمیز کرد و یا در مواردی که لکه ها خیلی عمیق هستند، از محلول های سفید کننده استفاده کنید.

بهترین راه حل تمیز کردن کاشی کف

با استفاده از مسواک یا برس کوچک می توانید سفید کننده را تنها بروی بندکشی ها بزنید و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا شوینده کاملا اثر کند. بعضی مواقع به دلیل متخلخل بودن ملات، بندکشی ها دچار قارچ یا کپک شده و تیره می شوند. برای از بین بردن کپک یا قارچ از روی بندکشی ها، نحوه شناسایی و حذف کپک و قارچ از حمام و دیوارهای آشپزخانه مطلب بخوانید.

 

تهیه و تنظیم توسط تیم تولید محتوا سرام پخش


اینستاگرام ما را دنبال کنید

 

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *