پرسش و پاسخ
ما در آپارات

راهکارهای انتخاب بهترین شیرآلات سرویس بهداشتی و حمام

راهکارهای انتخاب بهترین شیرآلات سرویس بهداشتی و حمام

راهکارهای انتخاب بهترین شیرآلات سرویس بهداشتی و حمام

فهرست مطالب

راهکار های انتخاب بهترین شیرآلات سرویس بهداشتی  و حمام ، شاید بر این باور باشید به این علت که فضای سرویس‌های بهداشتی و حمام نسبت به سایر فضای ساختمان کم تر در دید هستند و همچنین دارای متراژ و فضای محدودترند، تغییر در طراحی سرویس‌های بهداشتی از اهمیت و توجه کمتری برخورد باشد.

این در حالی است که معماران طراحی دکوراسیون داخلی بر این باورند که ریز کاری‌های معماری و طراحی و البته استفاده از متریال مناسب در سرویس‌های بهداشتی و حمام، می‌تواند اعمال گر تغییرات بزرگی در کل دیزاین ساختمان و سوئیت مورد نظر باشد. 

فضای محدود سرویس بهداشتی و حمام موجب شده طراحی دکوراسیون در این قسمت‌های ساختمان دشوارتر انجام گیرد.

شیرآلات-سرویس-بهداشتی-حمام

در واقع در اغلب موارد این متراژ محدود موجب می‌شود که طراحان تنها به فکر اجرای متریال اصلی مورد نیاز مانند اجرای کاشی و سرامیک، سرویس روشویی، توالت ایرانی و فرنگی و شیرآلات مربوط به آنها باشند. همین موضوع موجب شده در این مقاله به بررسی معرفی روش‌های انتخاب شیرآلات سرویس بهداشتی و حمام بپردازیم.

در طراحی دکوراسیون فضای سرویس‌های بهداشتی و حمام عواملی نظیر متراژ محیط، نوع دکوراسیون و تنوع رنگ متریال تأثیرگذار است. در ادامه به معرفی چند نوع از شیرآلات مورد استفاده در سرویس‌های بهداشتی و حمام می‌پردازیم.

انواع-روشویی-یکپارچه
روشویی سرویس بهداشتی
توالت ایرانی و فرنگی
شیرالات بهداشتی
شیرآلات

استفاده از شیرآلات کروم؛ متناسب با هر سلیقه و هر محیط

اگر به دنبال انتخابی با معیارهای تنوع قیمت و رنگ، دوام و طول عمر بالا و تناسب ظاهر با هر دیزاین و طراحی و اجرای شیرآلات سرویس بهداشتی و حمام مدنظر خود هستید بی شک اولین انتخاب شما استفاده از شیرآلات کروم خواهد بود.

این دسته از شیرآلات محبوب ترین و رایج ترین خرید ممکن در بازار شیرآلات سرویس‌ بهداشتی و حمام هستند. مکانیزم ساخت بدنه شیرآلات کروم که با ترکیب نیکل کروم بر روی بدنه ای برنجی آبکاری و دارای پوشش شده است، موجب شده تا شیرآلات کروم دارای طول عمر و دوام بالاتر بوده و انتخابی مناسب برای استفاده در تمامی طراحی‌ها و اجرای شیرآلات سرویس‌ بهداشتی و حمام باشد.

استفاده از شیرآلات طلائی؛ برای سلایق خاص و متفاوت

پیش از این استفاده از رنگ طلائی شیرآلات سرویس‌ بهداشتی و حمام، تنها مختص به طراحی‌ها و اجراهای لوکس و گران قیمت بود. امروزه اما با توسعه ساخت این نوع از رنگ‌ها و البته گسترش علم دیزاین داخلی، استفاده از رنگ طلائی در شیرآلات سرویس‌ بهداشتی و حمام نیز توسعه پیدا کرده است.

استفاده-از-شیر-آلات-طلایی

ویژگی بارز ظاهری شیرآلات طلائی، سبب می‌شود تا فضای دکوراسیون سرویس‌های بهداشتی و حمام، از لحاظ بعد بصری و رنگ بندی جلوه ای ویژه به خود بگیرد و به واقع تمرکز بصری شخص را به خود معطوف کند.

الگوی ساخت بدنه شیرآلات طلائی ساختمانی با آبکاری به وسیله تکنولوژی PVD صورت میگیرد و جز در مواقعی که در معرض برخورد مستقیم با اسید قرار بگیرد، دارای دوام و طول عمر بالایی خواهد بود.

این رنگ از شیرآلات سرویس بهداشتی و حمام، گران قیمت تر بوده و به طبع حفظ و نگهداری شیرآلات طلائی نیاز به سلیقه و توجه بیشتری نیز دارد.

شیر روشویی پایه بلند نوبل مدل کاوالی
شیر روشویی پایه بلند نوبل مدل کاوالی
شیر روشویی پایه بلند نوبل مدل آپولو
شیر روشویی پایه بلند نوبل مدل آپولو

استفاده از شیرآلات رنگی؛ فرصتی برای ایجاد هارمونی در دکوراسیون

استفاده از شیرهای رنگی در طراحی دکوراسیون سرویس‌های بهداشتی و حمام با توسعه تکنولوژی‌های نوین، به خصوص در ۵ سال گذشته بیش از همیشه رواج پیدا کرد.

شیرآلات رنگی معمولاً در رنگ‌هایی مثل مشکی، سفید، سبز، قرمز، زرد و سایر رنگ‌های متنوع دیگر تولید می‌شوند و نکته جالب توجه این است که برخی تولیدکنندگان این امکان را برای خریدار فراهم می‌کنند که رنگ دلخواه آنها را به طور اختصاصی تولید و به خریدار ارائه می‌کنند.

شیرآلات رنگی دارای بدنه ای با پوشش پودری و کوره ای بوده و در برابر لک شدن مقاومت بالایی دارند و همچنین دوام و طول عمر بالایی دارند و بهترین انتخاب برای ایجاد ست و هارمونی در طراحی و اجرای شیرآلات سرویس‌ بهداشتی و حمام هستند.

شیر روشویی نوبل مدل فونیکس
شیر روشویی نوبل مدل فونیکس
شیر روشویی کی دبلیو سی مدل متیس
شیر روشویی کی دبلیو سی مدل متیس

استفاده از شیرآلات توکار؛ تجربه انتخابی تازه

پیش از این اشاره کردیم محدودیت متراژ فضای سرویس‌های بهداشتی و حمام یکی از معضلات در مسیر طراحی دکوراسیون و اجرای متریال مورد نیاز این قسمت‌ها از ساختمان هستند.

یکی از بهترین گزینه‌ها در کمک به رفع این معضل، اجرا و استفاده از شیرآلات توکار است. این نوع از شیرآلات علاوه بر حجم فضای اشغالی کم تر موجب می‌شود طراحی مدنظرتان دارای تنوع و تفاوت با طراحی‌های عام و یکنواخت متداول باشد.

امروزه شیرآلات توکار در اقسام و مدل‌های مختلف اعم از شیرآلات توکار حمام و دستشویی، ست شیرآلات توکار سرویس‌های بهداشتی و حمام، شیرآلات توکار روشویی و همچنین شیرآلات یونیکا توکار و در طرح‌ها و رنگ بندی‌های متنوع تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

دکوراسیون شیرآلات توکار

مکانیزم نصب شیرآلات توکار از طریق نصب تأسیسات و قطعات داخلی و به صورت خاص یک قطعه دایورتور در داخل دیوار است. قاب و اهرم روی قاب تنها قطعاتی هستند که روی دیوار نصب می‌شوند.

به علت وجود تأسیسات و لوله‌های شیرآلات توکار در داخل دیوار، این نوع از شیرآلات در خطر کم تری از لحاظ رسوب گیری و سایر خرابی‌های مربوط به شیرآلات روکار هستند و این موضوع یکی دیگر از معیارهای مهم در استفاده از شیرآلات توکار در طراحی و اجرای شیرآلات سرویس بهداشتی و حمام خواهد بود.

ست شیر توالت توکار کی دبلیو سی مدل آوا
ست شیر حمام توکار سفید کی دبلیو سی مدل آوا

بررسی چند برند تولید کننده شیرآلات

همانطور که می‌دانید و هر روز با تبلیغات مختلف از تولیدکنندگان متفاوت روبه رو هستید، پی به وجود تنوع در برندهای تولیدی شیرآلات آب اعم از سرویس‌های بهداشتی و حمام و ظرفشویی و روشویی برده اید.

تنوع در نیاز و سلایق موجب شده بر سیل تولیدکنندگان شیرآلات نیز همچنان افزوده شود.عوامل مختلفی چون قیمت، کیفیت ساخت، طراحی، تنوع ساخت، ابداع و نوآوری و خدمات پس از فروش از مهم ترین معیارهای انتخاب شیرآلات یک برند هستند.

گران ترین برند کدام است؟

اگر بخواهیم گران ترین برند در عرصه بازار شیرآلات را معرفی کنیم قطعاً اولین انتخاب برند کی دبلیو سی KWC خواهد بود.

 طراحی‌های لوکس و تنوع و کیفیت در ساخت بر اساس به روزترین تکنولوژی‌ها، از جمله خصوصیات این برند سوئیسی است. سابقه حضور این برند در بازار کشور به یک دهه برمی‌گردد. تولیدات برند KWC تحت لیسانس کشور سوئیس در ایران صورت میگیرد و به بازار عرضه می شود.

شیرآلات-آشپزخانه

ارزان ترین برند کدام است؟

ارزان ترین برند شیرآلات موجود در بازار، در حال حاضر مربوط به شیرآلات برند شایان است. این برند دارای سابقه ای بالا در تولید شیرآلات ساختمان بوده و عرضه کننده شیرآلاتی متنوع با کیفیتی مناسب و در حد و همچنین قیمتی ارزان در مدل‌های روکار، توکار و شیرآلات هوشمند و در رنگ بندی‌های متنوع به بازار شیرآلات است.

پرفروش ترین برند کدام است؟

و اما پرفروش ترین برند در عرصه بازار شیرآلات ایران. در حال حاضر این عنوان متعلق به شیرآلات قهرمان است. یک برند بسیار محبوب و البته معتبر در بازار شیرآلات کشور که تقریباً معرف حضور تمامی خریداران شیرآلات است.

معیاری که موجب این سطح از فروش و محبوبیت این برند ایرانی شده و این برند را در رتبه اول فروش شیرآلات قرار داده، کیفیت محصولات تولیدی این برند است.

برند قهرمان با توسعه تنوع در تولیدات متناسب با متودها و طراحی‌های روز و همچنین نیازهای خریداران، خصوصاً در سال‌های اخیر توانسته با تولید شیرآلاتی در طرح‌ها و کاربری‌های متفاوت و همچنین رنگ بندی‌های متنوع، ضعف‌های پیشین در تنوع خط تولید خود را به طور کامل پوشش دهد و پس از وقفه ای دوره ای در فروش، مجدداً به بازار رقابتی قدم گذاشته و بیش از هر برندی در سبد خرید خریداران قرار گیرد.

برای مطالعه بروز ترین و جامع ترین مطالب در حوزه مصالح ساختمانی، اخبار ساختمان و دکوراسیون داخلی به مجله سرام پخش مراجعه کنید

نظرات ۰

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments