پرسش و پاسخ
ما در آپارات

خواص سنگ مرمر

خواص-سنگ-مرمر

خواص سنگ مرمر

خواص سنگ مرمر | چند روز قبل که برای بازدید از ساختمان در حال ساخت رفته بودم ، صاحبخانه به من گفت که برای کف یکی از اتاق خواب ها می خواد سنگ مرمر کار کند .

این سوال باعث شد من به این فکر فرو بروم که سنگ مرمر چه خاصیت هایی دارد یا به عبارتی خواص سنگ مرمر چیست؟

از دیرباز سنگ های مرمر در ساختمان های بسیار مجلل مورد استفاده قرار می گرفته است به گونه‌ای که اگر نگاهی به کاخ های سعادت آباد و کاخ های ساخته شده توسط رضاخان بیندازید به کاربرد زیاد این سنگ در ساختمان پی خواهیم برد.

خواص-سنگ-مرمر

ظاهر متفاوت

یکی از خصوصیات سنگ مرمر ظاهر متفاوت آن می باشد ، به گونه‌ای که به راحتی قابل تشخیص میباشد .اگر نگاهی به نمونه های کاشی طرح مرمر بیندازید به راحتی متوجه تفاوت آن با سنگ مرمر خواهید شد . در نقطه مقابل کاشی های طرح مرمریتی و گرانیتی به راحتی با نمونه سنگی قابل تشخیص نیستند.

یکی که از خاصیت های سنگ مرمر قابلیت تشخیص از فاصله دور می باشد چون این خصوصیت قابل کپی کاری نمی باشد.

خواص درمانی

اگر به ساختمان بناهای زیارتی دقت کرده باشید و کاربرد زیاد سنگ مرمر را در آن دیده باشید ، شاید برایتان جالب باشد که خواص سنگ مرمر چیست که در این ساختمان ها استفاده می شود ؟مهمترین خواص درمانی که این سنگ ها در ساختمانهای زیارتی استفاده می شود عبارتند از:

• درمان استرس

• درمان میگرن

• بهبود گردش خون

این عوامل را عوامل اصلی درمانی خواص سنگ مرمر می‌دانیم. این امر به نوبه خود باعث استفاده درمانی از سنگ های مرمر شده است.

 انرژی درمانی

در علوم پایه ثابت شده که سنگ مرمر انرژی های منفی محیط را جذب میکند و باعث یک افزایش انرژی مثبت محیط می شود. خاصیت سنگ مرمر در این خصوص شبیه سنگ نمک می باشد.

استحکام

درجه سختی سنگ های مرمر بین ۳ تا ۴ می باشد که به نسبت سنگ های معمولی داره سختی به نسبت بالاتری دارد و بیشتر جنس آن از کربنات کلسیم تشکیل شده است.

خواص-سنگ-مرمر

تمرکز

از جمله خواص سنگ مرمر میتوان به خاصیت فیزکی خاص آن اشاره کرد که باعث افزایش تمرکز می شود. به گونه ای که اگر در محیطی قرار بگیریم که سنگ مرمر به کار رفته باشد تمرکز ما دوچندان خواهد شد.

نتیجه گیری

در مورد خواص سنگ مرمر و خاص بودن آن هرچه بگوئیم کم است. سنگ مرمر یکی از بهترین سنگ های تزئینی محصوب می شوند و به دلیل استقبال زیاد و محدودیت معادن قیمت بالایی دارند. پیشنهاد نویسنده این است که در صورت توان حداقل یکی از اتاق هایتان را با سنگ مرمر تزئین کنید تا به متفاوت بودن آن اشراف پیدا کنید.

 


اینستاگرام ما را دنبال کنید

نظرات ۱

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments