پرسش و پاسخ
ما در آپارات

روش دوغاب ریختن سرویس بهداشتی به همراه فیلم

روش-دوغاب-ریختن-سرویس-بهداشتی

روش دوغاب ریختن سرویس بهداشتی به همراه فیلم

فهرست مطالب

روش دوغاب ریختن سرویس بهداشتی | دوغاب محصولی مختلط است که برای پر کردن فضاهای غیر قابل دسترسی و آب‌بندی‌ نقاط مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این فیلم میتوانید به صورت تصویری روش دوغاب ریختن را مشاهده نمایید:

دوغاب اغلب در پر کردن درز لای کاشی‌های حمام و دستشویی و سرامیک‌ها کاربرد دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با روش دوغاب ریختن سرویس بهداشتی بیشتر آشنا کنیم.

بسیاری از فروشگاه های ابزار یراق و عمده فروشی‌ها نیز انواع مختلفی از دوغاب‌ها و همه محصولاتی که لازم دارید را می فروشند.

پس با مراجعه به آن‌ها یا جستجو در سایت ما می‌توانید ابزارهای لازم برای دوغاب ریزی را تهیه کنید.

ابزارهای لازم برای دوغاب ریزی

• یک لگنچه دوغاب
• تی
• سطل و اسفنج
• دستمال

انواع مختلف دوغاب کدامند؟

روش دوغاب ریختن سرویس بهداشتی

 

چهار نوع اصلی دوغاب وجود دارد:

دوغاب سیمانی

این ماده اغلب برای پروژه های کاشی کاری که افراد خودشان در خانه انجام می دهند استفاده می شود. از دوغاب چسبی ضعیف تر بوده اما کار کردن با آن آسان تر است.

دوغاب چسبی

کمی از انواع دیگر گران تر است اما برای کاشی هایی که باید مثل کاشی سرویس بهداشتی در مقابل آب مقاوم باشند موثرتر است.

دوغاب سیمانی-ماسه ای لاتکس

این ماده شبیه به سیمان است. اما کمی در برابر آب مقاوم تر است و ویژگی های چسبندگی ای دارد که برای سرویس بهداشتی و روی کابینت و اوپن بسیار مناسبش می کند.

چسب ماستیک یا چسب آکواریوم

این ماده را با همان لوله و یا تفنگ چسب می زنند و برای پر کردن گوشه هایی که توی دید هستند عالی می باشد.

خرید ابزار کاشی سرامیک

خرید اقساطی انواع تجهیزات و ابزار نصب کاشی و سرامیک

در فروشگاه سرام پخش انواع تجهیزات و ابزار نصب کاشی و سرامیک را به راحتی مشاهده و بطور اقساطی خرید کنید.

مراحل ریختن دوغاب

دوغاب قدیمی را پاک‌کنید

سعی نکنید که دوغاب قدیمی را با هر چیزی به‌جز اره دوغاب پاک‌کنید زیرا شما به‌طور غریزی هزینه می‌کنید تا از روش‌های دیگر استفاده کنید.

یک اره دوغاب می‌تواند از یک مغازه ابزارفروشی محلی با کمتر از ۴۰ یا ۵۰ هزار تومان خریداری شود.

از اره دوغاب برای “تراشیدن” دوغاب قدیمی از کاشی استفاده کنید. اره تیغه کوچکی با یک لبه کاربیدی دارد که دوغاب را به پودر تبدیل می‌کند.

اره را در خط دوغاب قرار دهید و به عقب و جلو اره کنید. شما باید حس کنید که به چه مقدار فشار جهت استفاده نیاز است.

به‌آرامی شروع کنید. شما نمی‌خواهید که لبه کاشی را با اره بتراشید. این زمانی رخ می‌دهد که آن را به حالت معلق بگیرید بنابراین این فرآیند را با فشار انجام ندهید.

مطمئن شوید که دوغاب را تا حد ممکن حداقل دوسوم پاک کردید زیرا می‌خواهید مطمئن شوید که لبه کاشی کافی برای چسبیدن دوغاب جدید وجود دارد. هنگام اتمام پاک کردن دوغاب قدیمی، هر گرد دوغابی که باقیمانده را جمع کنید یا با جاروبرقی تمیز کنید.

 دوغاب را آماده کنید

اگر از دوغاب پودری استفاده می کنید، کمی آب در یک سطل بریزید سپس دوغاب را اضافه کنید. با یک چوب به هم زده و کم کم پودر دوغاب را اضافه کنید تا مثل بستنی هم زده غلیظ شود.

 دوغاب کاری کنید.

با استفاده از قیف یا تفنگ یا تی دوغاب را به محل مورد نظر بزنید. کمی از دوغاب را بردارید و بین کاشی ها بفشارید. این کار باعث می شود در زوایای ۴۵ درجه خوب فرو رود.

نکته: در مناطق کوچک و قسمت قسمت پیش بروید تا اگر لازم شد قبل از خشک شدن تمیزش کنید.

 دوغاب را به شکاف ها بفرستید.

وقتی دوغاب را پخش کنید، خشک می شود، پس تا زمانی که میشود جابجایش کرد با استفاده از یک ابزار به فواصل خالی بفرستیدش. حواستان به زمان خشک شدن که روی جعبه نوشته شده است باشد و باقیمانده های اضافی را با یک اسفنج خیس بردارید. ۱۰ دقیقه صبر کنید و دوباره با اسفنج خیس بکشید.

نکته: هیچوقت برای اینکه دوغاب راحت تر پخش شود، با آب رقیقش نکنید چون اثربخشی اش را کم می کند.

 دوغاب را مهر و موم کنید.

باید گوش ها و شکاف ها را مهر و موم کنید تا ضد آب شوند. مطمئن شوید که دارید از دوغاب مناسب برای نوع کارتان استفاده می کنید. همیشه قبل از شروع کار دستورالعمل ها را بخوانید. شیارها را در دو مرحله مهر و موم کنید. حتما هر نوع لکه را از روی کاشی پاک کنید چون ممکن است بعضی کاشی ها به این ماده حساس باشند.

 بگذارید دوغاب خشک شود.

ابتدا صبر کنید دوغاب به مدت زمان توصیه شده روی بسته بماند و خشک شود. وقتی خشک شد، با یک دستمال پولیش کنید.

روش-دوغاب-ریختن-سرویس-بهداشتی

چگونه دوغاب را ترمیم کنیم؟

دوغاب سفید و دوست داشتنی پس از مدت کوتاهی کثیف و جرم گرفته می شود. یک آخر هفته را وقت بگذارید تا دوغاب کاشی هایتان را عوض کنید. حالا که دارید این کار را می کنید، چرا یک رنگ دیگر را امتحان نکنید؟

ترمیم دوغاب کاشی ها از آنچه فکر می کنید ساده تر است. خودتان می توانید این کار را با یکی از این محصولاتی که در مغازه ها پیدا نمی شود انجام دهید.

 

روش دوغاب ریختن سرویس بهداشتی

راهنمای کامل آموزش دوغاب ریزی کاشی

دوغاب ریزی کاشی بین کاشی یکی از خدماتی است که علاوه بر درخواست از متخصص کاشی کاری برای انجام آن، خودتان نیز می‌توانید با تهیه دوغاب آماده و انتخاب بهترین روش دوغاب کاشی، به انجام آن بپردازید.

• محوطه را حفظ کنید

زمین را با یک پارچه بپوشانید تا تمیزکاری آسان تر و سریع تر انجام شود و اگر دارید در حمام کار می کنید، راه آب را ببندید تا دوغاب مسیر لوله را مسدود نکند.

درها و پنجره ها را باز بگذارید تا هوا گردش کند چون کلی گرد و خاک در هوا پخش خواهد شد. اگر امکانش نیست، ماسک بزنید. عینک محافظ بگذارید تا تکه های دوغاب خشکی که می کنید تو چشمتان نرود.

• دوغاب قبلی را بکنید

می توانید با میخ دوغاب قبلی را بکنید اما خرابکاری و بریده بریده می شود. بهتر است سمباده دوغاب تهیه کنید،

از آن بهتر اگر می توانید دوغاب شکن برقی اجاره کنید. زحمتش هم کمتر است، بخصوص اگر دارید دیوارهای یک اتاق کامل را ترمیم می کنید، نه فقط دیوار پشت گاز یا سینک.

میخ یا رنده یا سمباده را سر جایش محکم کنید و از وسط یک کاشی شروع کنید. کمی فشار وارد کرده و در یک خط پیش بروید و میزان فشار را کنترل کنید.

اگر از ابزار برقی استفاده می کنید، لازم نیست هیچ فشاری وارد کنید. اما مطمئن شوید از مته سایز مناسب استفاده می کنید و مواظب باشید به گوشه های کاشی آسیب نزنید.

ابتدا خط های عمودی را انجام دهید، بعد افقی ها. روی کاشی ها را با دستمال بکشید تا خاک ها برداشته شوند.

• دوغاب جدید را ترکیب کرده و روی کاشی ها بکشید

اگر دارید از دوغاب پودری استفاده می کنید، به اندازه ای ترکیب کنید که بتوانید در ۲۰ دقیقه کار با آن را تمام کنید (وگرنه سفت می شود). با استفاده از هر ابزاری که انتخاب کرده اید، دوغاب را در شکاف بین کاشی ها بکشید، و باقیمانده مواد را تمیز کنید.

• همه چیز را تمیز کنید و بگذارید خشک شود

با استفاده از یک اسفنج نمدار که خیس کرده و فشارش داده اید، باقی مانده دوغاب را پاک کنید. اگر مقداری از دوغاب حین کار چکه کرد یا بیرون زد،

با انگشت کمی فشار داده و برگردانید سرجایش. نیم ساعت صبر کنید تا کاملا خشک شود سپس از روکش پخش کن دوغاب (تی) استفاده کنید تا همه خطوط تمیز و مرتب و پر شده باشند  کافی است تی را با حرکات دورانی روی سطح کار بکشید.

 

دوغاب ریختن کاشی

بگذارید چند ساعتی بماند تا خشک شود، سپس با یک دستمال تمیز، باقی مانده ها که اکنون خشک و پودری شده اند را پاک کنید.حالا سرویس بهداشتی تان مثل روز اول نو شده است  و به خاطر این نوسازی ورشکسته هم نشده اید.


اینستاگرام ما را دنبال کنید

نظرات ۱۳

اشتراک در
اطلاع از
guest
13 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments