پرسش و پاسخ
ما در آپارات

روش محاسبه کاشی کف

روش محاسبه کاشی کف

روش محاسبه کاشی کف

روش محاسبه کاشی کف | مشخصات کاشی های کف کاذب ۸۰۰ * ۸۰۰ میلی متر، ۶۰۰ * ۶۰۰ میلی متر، ۵۰۰ * ۵۰۰ میلی متر، ۴۰۰ * ۴۰۰ میلی متر و ۳۰۰ * ۳۰۰ میلی متر می باشد. یک روش محاسبه دقیق مساحت زمین از مساحت کف * ۱.۱ = (طول کف آجر اتاق) * (طول آجری عرض اتاق) = یک اتاق با طول ۳.۶ متر و عرض ۳.۳ متر با تعدادی از آجر، به عنوان مثال یک کاشی کف با طول ۳.۶ متر، طول ۰.۳ متر = ۱۲ بلوک، یک اتاق گسترده ای ۳.۳ متر عرض آجر ۰.۳ متر = ۱۱ بلوک

۱۲ بلوک طول * ۱۱ بلوک = ۱۳۲ بلوک کاشی

توجه: هنگام محاسبه کاشی های کف، از دست دادن برش و تلفات حمل و نقل می تواند در نظر گرفته شود، به علاوه حدود ۳٪ از دست دادن. هنگامی که کاشی های کف قرار می گیرند، سیمان و شن و ماسه مورد نیاز برای هر متر مربع باید با توجه به شرایط زمین اصلی تعیین شود. معمولا لایه ملات سیمان بر روی زمین گذاشته شده و سیمان معمولی آن ۱۲.۵ کیلوگرم به ازای هر متر مربع و ۳۴ کیلوگرم شن و ماسه متوسط است.

روش محاسبه کاشی کف

 

کاشی دیوار

برای دیوارهای پیچیده و دیوارهای دیواری، باید براساس سطح گسترش آن محاسبه شود. پس از محاسبه کل مساحت هر یک از مشخصات، اندازه هر یک از مشخصات را می توان با جدا کردن مشخصات و اندازه ها به دست آورد. در نهایت، حدود ۱.۲٪ از تلفات را اضافه کنید. انواع مختلف و مشخصات کاشی های سرامیکی وجود دارد. در محاسبه، ابتدا باید روکش روکش انواع قطعات چینی از طرح های ساختمانی را بیابیم و سپس محدوده کاشی های پرسلن را در هر موقعیت محاسبه کنیم. سپس منطقه چینی را با مشخصات و ابعاد مشابه اضافه کنید و سطح کل قطعات قطعه چینی را بدست آورید و در نهایت ۳ درصد از تلفات را اضافه کنید. دیوار کلی با تکنولوژی عادی برای پوشاندن انواع قطعه های پرسلن پوشیده شده است. هر متر مربع نیاز به سیمان معمولی ۱۱kg، متوسط شن و ماسه ۳۳kg و آهک خمیری ۲kg. انواع کاشی های پرسلن در سیلندر باید با ۱۳ کیلوگرم معمولی، ۲۷ کیلوگرم شن و ماسه متوسط و ۳ کیلوگرم گچ سیمانی باشد.

مشاهده این مطلب
بازدید فرماندار یزد از غرفه سرام پخش

هنگامی که دیوارها با ورق های چینی قرار می گیرند، ۱۰۷ چسب اغلب به سیمان اضافه می شود. به این ترتیب، برای هر متر مربع سیمان معمولی ۱۲ کیلوگرم، شن و ماسه متوسط ۱۳ کیلوگرم و ۱۰۷ کیلوگرم ۰.۴ کیلوگرم مورد نیاز است. اگر این روش برای سیلندر استفاده شود، سیمان معمولی ۱۴ کیلوگرم، شن و ماسه متوسط ۱۵ کیلوگرم و ۱۰۷ کیلوگرم ۰.۴ کیلوگرم در متر مربع مورد نیاز است. چنین

این نشان می دهد که سیمان سفید که پس از قرار دادن باید حدود ۰.۵ کیلوگرم به ازای هر متر مربع باشد. مقدار ابریشم پنبه ای که برای تمیز کردن سطح پرسلن استفاده می شود حدود ۱ کیلوگرم در هر ۱۰۰ متر مربع است.

 

#کاشی # سرامیک #سرام پخش

نظرات ۰

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments