پرسش و پاسخ
ما در آپارات

مدیریت رنگ در کاشی و سرامیک ها

مدیریت رنگ در کاشی و سرامیک ها

مدیریت رنگ در کاشی و سرامیک ها | ورود چاپ دیجیتال و دکور کردن کاشی و سرامیک با این تکنولوژی طی سالهای اخیر انقلابی در این صنعت ایجاد کرده است. این سیستم جدید بسیاری از مسائل و مشکلات تولیدات با روشهای سنتی مثل چاپ های تخت و روتاری رو حل کرده گرچه میبایست شرایط جدیدی رو برای تولید محصولات با این تکنولوژی در نظر گرفت.

شرکت اسپانیایی Digit-S با بهره گیری از متخصصین خود با  تجربه ای طولانی در صنعت سرامیک و دانشی فوق العاده در زمینه فرایند دیجیتال تصمیم بر ارائه سیستم خاص و منحصر به فرد و بهبود فرایند مدیریت رنگ در تولیدات با تکنولوژی دیجیتال کرده است و در این راستا موفق به دریافت جوایز ارزنده ای از انجمن تولید کنندگان کاشی و سرامیک اسپانیا شده اند.

در نتیجه این تلاش ها و تجارب، شرکت Digit-S تصمیم به توسعه و گسترش نرم افزار تخصصی Krome Ceramic گرفت که به عنوان یک نرم افزار مدیریت رنگ به منظور کنترل تمامی فرایند چاپ دیجیتال معرفی شده که به طور چشمگیری باعث افزایش کیفیت محصول و کاهش قابل ملاحظه هزینه تمام شده با کم کردن مصرف جوهر چاپ میشود.

هم اکنون این نرم افزار در تعدادی از شرکتهای معتبر تولید کاشی و سرامیک ایران نیز مورد استفاده قرار گرفته که نتایج چشمگیر آن موجب تحسین مدیران و متخصصان این صنعت شده است.

کاهش بیش از ۱۵ درصدی مصرف جوهر چاپ با استفاده از Krome Ceramic

Krome Ceramic، یک نرم افزار مدیریت رنگ می باشد که به صورت تخصصی و ویژه صرفا برای صنعت سرامیک توسعه یافته که باعث حل یکی از مهمترین مسائل در تمامی سیستم های چاپ در صنایع مختلی که تکنولوژی چاپ دیجیتال بهره می برند شده است و آن مشکلات کنترل و ثبات رنگ است.

مشاهده این مطلب
راهنمای انتخاب کاشی و سرامیک برای حمام

مدیریت رنگ در کاشی و سرامیک ها

این معضل کنترل رنگ به واسطه مشخصه های خاص در فرایند تولید کاشی سرامیک بیشتر خواهد بود. این تغییرات که عموما در فرآیندهای مکانیکی در زمان چاپ و همچنین در فرایند های شیمیایی که در زمان پخت محصول ایجاد میشوند به وجود می آیند، همچنین ترکیبات لعاب و بدنه که در شرایط تولید ناگزیر به تغییر آنها هستیم بر روی رنگ و تغییرات آن نیز اثر گذار میباشد.

این نرم افزار با استفاده از ابزار های مختلف به راحتی میتواند مسئله تغییرات رنگ در تولید مجدد و یا تولیدات جدید با در نظر گرفتن نوع بدنه، لعاب، ترکیب رنگ دستگاه چاپ و همچنین شرایط پخت را کنترل می کند. استفاده از این سیستم آخرین و بهترین راه حل برای کنترل تعییرات رنگی در فرایند تولید می باشد.

یکی از اصلی ترین و مهمترین پارامترهای این نرم افزار، کاهش مصرف جوهر چاپ دیجیتال است. در این سیستم نرم افزار با الگوریتمی ریاضی به محاسبه مجدد تمامی ترکیبات رنگی قابل دسترس پرداخته و کمترین میزان مصرف را با همان رنگ مدنظر ارائه می دهد و کاهش به صورت میانگین بیش از ۱۵ ٪ برای تولیدات دیجیتال قابل دسترس خواهد بود.

مدیریت رنگ در کاشی و سرامیک ها

بحث کاهش مصرف رنگ نه تنها باعث کاهش هزینه های رنگ مصرفی می شود بلکه در طی زمان با توجه به عدم پاشش رنگ اضافه باعث افزایش طول عمر هد چاپ و کاهش میزان نازل گرفتگی میشود که خود تاثیر مستقیم بر روی کیفیت سطحی محصول دارد.

استفاده از نرم افزار Krome Ceramic در فرایند چاپ دیجیتال مزایایی زیر را به همراه خواهد داشت :

مشاهده این مطلب
دو فاکتور مهم در انتخاب و خرید سرامیک

• بهینه سازی مصرف رنگ و کاهش چشمگیر هزینه خرید رنگ
• شروع سریع و آسان تولید طرح بواسطه پروفایل های ساخته شده توسط Krome Ceramic
• همگون سازی محصول بین دستگاههای چاپ به منظوره تولید محصول یکسان بر روی دو خط با شرایط متفاوت
• دستیابی به تنالیته رنگی یکسان در طول زمان تولید بواسطه مطابقت با توجه به متغییرهای جدید
• امکان یکسان سازی مونیتور ، کاغذ پلات و کاشی و سرامیک

و این سیستمی است که میتواند باعث کاهش هزینه شود، انعطاف پذیری در فرایند تولید، تسریع در رسیدن از طرح اولیه به نمونه اصلی و همچنین بهبود کیفیت محصول را ایجاد می کند.


اینستاگرام ما را دنبال کنید

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *