پرسش و پاسخ
ما در آپارات

آموزش رنگ آمیزی کاشی حمام

آموزش رنگ آمیزی کاشی حمام

مرحله اول

در ابتدا لازم است نسبت به تمیز کردن سطح مورد نظر اقدام نمایید. برای انجام این کار می توانید از یک پارچه تمیز خیس استفاده نمایید. توجه داشته باشید که تمام آلودگی ها و جرم ها به خوبی از سطح کاشی ها پاک شود. برخی از آلودگی و جرم ها به گونه ای است که ممکن است پاک کردن آن ها کار سختی باشد. در این مرحله تنها قسمت هایی که آلودگی سطح کاشی به راحتی پاک می شود، تمیز کنید.

آموزش رنگ آمیزی کاشی حمام

مرحله دوم

در این مرحله با استفاده از پاک کننده کاشی حمام نسبت به پاکسازی سطح کاشی ها اقدام نمایید. در این مرحله با استفاده از پاک کننده ها، هیچ گونه آلودگی بر روی سطح کاشی ها باقی نخواهد ماند.

آموزش رنگ آمیزی کاشی حمام

مرحله سوم

در این مرحله با استفاده از یک اسفنج خیس، پاک کننده ها را از روی سطح کاشی پاک کنید. توجه داشته باشید که انجام این کار را با دقت بالا انجام دهید. هیچ گونه ماده پاک کننده ای نباید بر روی سطح کاشی وجود داشته باشد.

بخوانید!  آموزش رنگ آمیزی کاشی کف

آموزش رنگ آمیزی کاشی حمام

مرحله چهارم

بعد از پاک کردن کامل سطح کاشی ها به مدت ۴ تا ۵ ساعت اجازه دهید کاشی ها به طور کامل خشک شود. توجه داشته باشید که خشک شدن کامل کاشی قبل از اقدام به رنگ آمیزی کاشی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. شما می توانید با استفاده از یک حوله نیز نسبت به خشک کردن کاشی ها اقدام نمایید.

آموزش رنگ آمیزی کاشی حمام

مرحله پنجم

در این مرحله با استفاد از کاغذ سمباده ۱۸۰ سطح کاشی ها را سمباده بزنید. سمباده زنی کاشی ها باید به گونه ای باشد که درخشندگی آن ها را از بین ببرد. توجه داشته باشید در هنگام انجام این کار، از فشار زیاد به دست خودداری کرده و از آسیب زدن به کاشی جلوگیری نمایید. برای انجام این کار می توانید از کاغذ سمباده اکسید آلومینیوم نیز استفاده نمایید. استفاده از این کاغذ سمباده آسیب کم تری به سطح کاشی وارد می کند.

آموزش رنگ آمیزی کاشی حمام

مرحله ششم

بعد از پایان مرحله سمباده زنی با استفاده از یک پارچه تمیز سطح کاشی را تمیز کرده و گرد و غبار ناشی از سمباده زنی را از سطح کاشی پاک کنید. بعد از انجام این کار به مدت یک الی دو ساعت اجازه دهید سطح کاشی خشک شود. در صورتی که از یک حوله برای خشک شدن کاشی استفاده کنید، کار شما سریع تر پیش می رود.

آموزش رنگ آمیزی کاشی حمام

مرحله هفتم

قبل از شروع به انجام رنگ آمیزی، قسمت های دیگر حمام را برای جلوگیری از رنگی شدن بپوشانید. برای انجام این کار می توانید از ورقه های پلاستیکی استفاده نمایید. در صورتی که تمایل دارید از طرح خاصی بر روی کاشی ها برای رنگ آمیزی استفاده نمایید، می توانید از نوار مخصوص رنگ آمیزی بر روی کاشی ها استفاده نمایید.

آموزش رنگ آمیزی کاشی حمام

مرحله هشتم

در این مرحله نوبت به استفاده از پرایمر می رسد. برای انجام این کار قبل از استفاده از پرایمر دستورالعمل روی محصول خریداری شده را با دقت بخوانید. برای پرایمر زدن کاشی ها از غلطک رنگ آمیزی استفاده نمایید. در صورتی که غلطک رنگ آمیزی در اختیار نداید، می توانید از قلمو رنگ آمیزی نیز استفاده کنید. بعد از پرایمر زدن سطح کاشی ها به مدت ۴ ساعت برای خشک شدن پرایمر صبر کنید.

آموزش رنگ آمیزی کاشی حمام

مرحله هشتم

در این مرحله با استفاده از کاغذ سمباده ۱۸۰ بر روی پرایمر سمباده می زنیم. توجه داشته باشید که شدت و فشار دست شما نباید به اندازه ای باشد، که باعث شود پرایمر از روی سطح کاشی زدوده شود. اهمیت سمباده زنی بعد از پرایمر زدن به سطح کاشی به این خاطر است که هرگونه نقض موجود بر روی  کاشی ها از بین برود. بعد از انجام سمباده زنی نسبت به برطرف کردن گرد و غبار ناشی از انجام این کار اقدام نمایید.

آموزش رنگ آمیزی کاشی حمام

مرحله نهم

برای رنگ آمیزی کاشی ها بهتر است از رنگ لاتکس استفاده نمایید. این رنگ نمونه ی از بهترین رنگ هایی است که می توانید به این منظور استفاده نمایید.

آموزش رنگ آمیزی کاشی حمام

مرحله دهم

در این مرحله نوبت به رنگ آمیزی کاشی ها می رسد. برای انجام این کار می توانید از غلطک رنگ آمیزی یا قلمو رنگ آمیزی استفاده نمایید. در انجام رنگ آمیزی دقت کافی داشته باشید. توجه داشته باشید که در هنگام رنگ آمیزی یک نقطه را دوبار رنگ آمیزی نکنید. بعد از رنگ آمیزی لایه اول، در طول یک شب اجازه دهید لایه اول رنگ خشک شود. بعد از آن نوبت به رنگ آمیزی لایه دوم می رسد.

آموزش رنگ آمیزی کاشی حمام

مرحله یازدهم

اگر طول یک شب مدت زمان طولانی برای خشک شدن رنگ می باشد و امکان صبر کردن در طول این زمان برای شما وجود ندارد، می توانید ۵ تا ۶ ساعت صبر کنید. در صورتی که رنگ خشک نشده بود ۱۲ ساعت زمان به آن بدهید. زمانی که لایه اول رنگ خشک شد می توانید نسبت به رنگ آمیزی لایه دوم اقدام نمایید. در صورتی که احساس کردید کاشی ها به یک لایه دیگر رنگ آمیزی نیاز دارند، می توانید بعد از خشک شدن لایه دوم نسبت به رنگ  آمیزی لایه سوم نیز اقدام نمایید.

 

آموزش رنگ آمیزی کاشی حمام

 


#کاشی # سرامیک #سرام پخش

منبع:ساختمانچی
[flm_button link_address=”http://cerampakhsh.com/mag” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”گردآوری شده توسط: پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش” font_family=”Shabnam” button_size=”XS” button_color=”Light” button_style=”Border” button_hover=”HoverB-Dark” rounded_corners=”3″]

[flm_button link_address=”https://instagram.com/cerampakhsh” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”اینستاگرام ما را دنبال کنید” font_family=”Shabnam” font_size=”15px” button_size=”XS” button_color=”White” text_color=”Purple” button_hover=”HoverF-Purple” rounded_corners=”3″ custom_border_color=”9f5de2″ animate_icon=”Grow” icon=”fa-instagram”]

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments