پرسش و پاسخ
ما در آپارات

کاشی مناسب مناطق سرد و یخبندان

کاشی مناسب مناطق سرد و یخبندان

من در مناطق شمال‌غرب ایران سرما و یخ‌زدگی فراوان را در زمستان دارم، برای کفِ حیاط و دیوارهای حیاط و نما از چه نوع کاشی و سرامیکی باید استفاده کنم؟

همه کاشی‌ها به یک صورت تولید نمی‌شوند؛ در واقع دنیای کاشی و سرامیک شامل طیف گسترده‌ای از محصولات سرامیکی‌ست در طرح و سایز و مشخصات فنی متفاوت که در بازار آنلاین سرام پخش قابل دسترس هستند. کاشی‌هایی که در حیاط یا نمای ساختمان به کار می‌روند، بیشتر در معرض شرایط آب و هوایی منطقه قرار .دارند، در نتیجه باید در برابر لغزش، مواد شیمیایی و شرایط آب و هوایی خیلی گرم یا خیلی سرد مقاوم باشند.

هنگام انتخابِ کاشی بیرونی در مناطقی که دارای آب و هوای سرد هستند هوشمندانه عمل کنید. بهترین نوع کاشی و سرامیک برای آب و هوای سرد، پرسلان‌های باکیفیت هستند. برای اطلاعات بیشتر از محصولات پرسلان‌ و قیمت آن‌ها می‌توانید به بازار آنلاین سرام پخش بروید.

 

کاشی مناسب مناطق سرد و یخبندان

طرح دکوراسیون مونترال۴۰*۱۲۰نوین سرام-کالیبره مات

چرا پرسلان؟

تخلخل کاشی از مهم‌ترین فاکتورهایی‌ست که بر عملکرد نهایی کاشی بسیار تاثیرگذار می‌باشد. برای آب و هوای سرد کاشی‌ای را انتخاب کنید که جذب آب آن پایین باشد و یا در حد صفر باشد؛ چرا که در زمستان این تخلخل‌ها از آب پر شده و منبسط می‌شوند و در نتیجه کاشی می‌شکند. میزان تخلخل کاشی‌های مناسب برای چنین آب و هوایی ۳٪ یا کمتر می‌باشد. کاشی‌هایی را انتخاب کنید که به عنوان کاشی‌های بیرونی شناخته می‌شوند. گاهی کاشی‌های مناسب داخلی، برای حیاط و نما استفاده می‌شوند اما کاری بسیار اشتباهی می‌باشد و این کاشی‌ها در هوای سرد دوام چندانی نخواهند داشت.
کاشی مناسب مناطق سرد و یخبندان

مشاهده این مطلب
مشهور ترین کاشی ایران در جهان

دکور کاشی ( MPHR6313E) سایز ۶۰*۶۰ کاشی میلاد – کالیبره براق

آب و هوا نصب کاشی و سرامیک را با چالش‌های عمده‌ای مواجه می‌کنند. در زمستان، کف حیاط در معرض یخ‌زدگی‌های گسترده‌ای قرار می‌گیرد که حتی تا دیوارهای حیاط گسترش پیدا می‌کند. با گرم شدن هوا، یخ زمین شروع به ذوب شدن می‌کند و کف حیاط لغزنده خواهد شد. نحوه نصب و کاشی‌کاری فضاهای بیرونی؛ نما و یا حیاط باید قادر به تحمل و کنترل تمام تغییرات دمایی بدون ترک خوردگی یا شکستگی باشند.

ملات پلیمری انتخاب بسیار مناسبی برای آب و هوای بسیار سرد هستند؛ چرا که آن‌ها آب خیلی کمی جذب می‌کنند، استحکام بالایی دارند و از ورود رطوبت به کاشی‌ها جلوگیری خواهند کرد. البته چسب‌های پلیمری نیز گزینه متاسبی می‌باشند؛ چرا که در برابر چرخه انجماد-ذوب آب و هوای سرد، مقاومت خوبی دارند. همچنین مقاومت ویژه خمشی و مکانیکی این ملات از جابجایی و ترک‌خوردن کاشی‌ها جلوگیری خواهد کرد.

 

کاشی دیواری مناسب مناطق گرم و مرطوب

طرح دکوراسیون لوکا ۱۲۰*۶۰ کاشی روکاسرام

برای بهترین نتیجه بهتر است کف زمین را با استفاده از یک بستر سیمانی (یا هر غشاء جداکننده دیگری) بپوشانید. این کار باعث عدم انتقال رطوبت به کف ساختمان می شود و همچنین از ترک خوردگی یا شکستگی کاشی جلوگیری خواهد کرد.

استفاده از نبشی های فلزی مخصوص کاشی کاری نیز یکی دیگر از کارهایی ست که می توانید به منظور جلوگیری از شکستگی و حرکت کاشی انجام دهید.
برای محافظت بیشتر از کاشی در برابر لکه‌ها و رطوبت، کف حیاط را سیلرکشی کنید. اگرچه کاشی‌های پرسلانی مقاومت بالایی در برابر لکه‌ها و رطوبت دارند، اما سنگ طبیعی و انواع دیگر کاشی ممکن است نیاز به سیلر داشته باشند.

مشاهده این مطلب
کاشی و سرامیک و مراحل تولید آن

 

کاشی مناسب مناطق سرد و یخبندان

طرح دکوراسیون آنابل۶۰*۱۲۰نوین سرام-کالیبره پولیش

 

می توانید کاشی مناسب مناطق سرد و یخبندان را آنلاین از سرام پخش خریداری نمایید.


اینستاگرام ما را دنبال کنید

۱+

نظرات ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *