پرسش و پاسخ
ما در آپارات

کاشی شیشه ای چیست ؟

کاشی شیشه ای چیست؟

کاشی شیشه ای چیست؟ | از لحاظ زیبایی و درخشنده گی در کلاس بالایی هستند و در پوشش های دیواره های داخلی و خارجی ساختمانها قرار می گیرند.

همانطور که میدانیم کاشی های معمول موجود در بازار دارای لایه ای از لعاب با ضخامت دهم میلیمتر می باشند که هر چه این ضخامت بیشتر باشد دارای درخشندگی بیشتری در محصول می باشد که همین عمق و درخشندگی از مهمترین فاکتورهای زیبایی وکیفیت کاشی خواهد بود و همچینین از اصلی ترین عوامل تعیین قیمت نیز می باشد. لذا از این رو در کاشی های موجود شاهد لایه ی ضخیمی از نوع بدنه ( از جنس خاکهای رسی – سفالی ) هستیم که نهایتا” لایه ی نازکی از لعاب های شیشه ای آنها را پوشش داده اند. البته پر واضح است که امکان اعمال لعاب با لایه های ضخیم تر در این نوع تولید وجود ندارد.

پس به همین مناسبت کاشی شیشه ای با عمق لعابی در حدود ۶ تا ۸ میلیمتر تولید شده است که به علت عمق و درخشندگی بالا ، به کاشی کریستالی نیز شهرت یافته است.

در نتیجه کاشی های شیشه ای نوع مرغوبی از کاشی ها میباشند که ضخامت کاشی سرتاسر لعاب بوده و کریستالی می باشد.

در فروشگاه سرام پخش طیف مختلفی از انواع کاشی ها و سرامیک در دسترس شماست. با کلیک روی همان سر فصل می توانید با انواع مدل ها و قیمت کاشی و سرامیک آشنا شوید و مهمترین نکات و راهنمایی های جزئی خرید همان محصول را بخوانید.

کاشی های شیشه ای نسل جدیدی از کاشی ها

اگر تا به حال به فکر تعویض دیوارپوش حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه افتاده اید، ممکن است کاشی های شیشه ای جزء محبوب ترین گزینه های شما بوده باشند. کاشی های شیشه ای گزینه ای ایده آل محسوب میشوند اما قبل از استفاده از آنها، شاید فکر کنید اگر به آنها علاقمند نباشید و بخواهید آشپزخانه را به ظاهر قبلی برگردانید، متحمل هزینه و زحمت زیادی خواهید شد. علاوه بر آن نحوه برش این کاشی ها کار هر کسی نیست.

مشاهده این مطلب
هنر کاشی کاری سنتی

قبل از انجام این کار، باید نکاتی را در رابطه با کاشی دیوار اصلی بدانید. هنگامی که به جدیدترین مجله های بازسازی منزل نگاه می اندازید، میبینید که استفاده از کاشی های شیشه ای برای پوشش دیوارهای اصلی بسیار رایج می باشد. شما میتوانید این کاشی ها را در تمام مکان ها داشته باشید و شیفته شفافیت و زیبایی آنها شوید. این ایده ها به خانه شما فضای مدرن تری میدهند.

آیا کاشی های شیشه ای می شکنند؟

تقریباً امکان شکستن انواع کاشی وجود دارد اما کاشی های شیشه ای چون به صورت عمودی قرار میگیرند چندان در معرض آسیب نیستند. ممکن می باشد وسیله ای سنگین مانند میکسر و مخلوط کن از دستتان سُر خورده و به آنها برخورد کند، در این صورت احتمال شکستن کاشی ها کم می باشد و یا وجود ندارد. سعی کنید این کاشی ها را با مصالح دیگر ترکیب کنید، لازم نیست کل کاشی ها براق باشند. شما میتوانید از کاشی های براق و سرامیک مترو در کنار هم استفاده نمائید.


اینستاگرام ما را دنبال کنید

۰

نظرات ۰

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از