پرسش و پاسخ
ما در آپارات

کاشی کف و دیوار

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

کاشی کف و دیوار

 

انتخاب کاشی کف و دیوار آشپزخانه

انتخاب رنگ کاشی آشپزخانه می‌تواند خیلی چالش‌برانگیز باشد. احتمالا به این فکر می‌کنید که چه خصوصیاتی را برای انتخاب در نظر بگیرم؟ شما در ابتدا باید سلیقه خود را مد نظر قرار داده و بعد از آن، نوبت به اولویت‌بندی معیارها و خصوصیات می‌رسد و نهایتا این که با توجه به این موارد، کدام گزینه بهترین گزینه خواهد بود.

انتخاب کاشی دیوار و کف آشپزخانه در مرحله اول به این بستگی دارد که کاشی در کدام قسمت قرار می‌گیرد. اصول انتخاب کاشی‌های بین کابینتی با کاشی مورد استفاده به عنوان پوشش کف با یکدیگر متفاوت است. البته، یک تم کلی در آشپزخانه شما وجود دارد که می‌تواند روی انتخاب هر دو مورد تاثیر بگذارد، اما اگر بخواهیم تخصصی‌تر به آن نگاه کنیم، نکات دیگری هم هستند که برای هر کدام از موارد مذکور به گونه‌ای مجزا مد نظر قرار می‌گیرند.

اینکه چه سبکی برای دکوراسیون آشپزخانه‌تان در نظر گرفته‌اید؛ رنگ کابینت و دیگر اجزا را چه رنگی در نظر گرفته‌اید؛ میزان روشنایی فضا چقدر است؛ تا چه حد برای پاکیزگی محیط وقت می‌گذارید؛ چه میزان بودجه‌ای برای این کار کنار گذاشته‌اید؛ قرار است کار نصب و اجرا را به چه کسی بسپارید و برای چه مدت زمانی روی کاشی‌ها حساب باز می‌کنید، از مواردی هستند که باید در هنگام انتخاب کاشی مد نظر قرار دهید. ممکن است برخی از این موارد برای شما اولویت کمتر یا بیشتری داشته باشند که در این صورت، باید خودتان با توجه به اولویت‌بندی آن‌ها تصمیم نهایی را بگیرید. اگر برخی موارد در انتخاب شما تاثیری ندارند، می‌توانید آن‌ها را حذف کنید و معیارهای دیگری که شاید در ذهن خودتان وجود داشته باشد را جایگزین نمایید.

برای اینکه بتوانید بهترین گزینه را برای کاشی دیوار و کف آشپزخانه خود تشخیص دهید، این مطلب را تا پایان دنبال کنید. و هم چنین برای مشاده محصولات دکور شده آشپزخانه به سرام پخش مراجعه نمایید.

 

کاشی کف و دیوار

انتخاب کاشی دیوار آشپزخانه

برای انتخاب کاشی دیوار یا همان کاشی‌های بین کابینتی نکات زیر را در نظر داشته باشید:

رنگ کابینت

رنگ کابینت‌های شما در این رابطه تعیین‌کننده است. اگر کابینت‌های تیره‌ای دارید، بهتر است رنگ کاشی‌ها را روشن انتخاب کنید تا کنتراست خوبی بین آن‌ها برقرار شود. در صورتی که کابینت‌ها روشن هستند، بهتر است کاشی‌ها کمی تیره باشند. البته این یک قانون نیست، ولی به زیبایی فضای آشپزخانه‌تان کمک می‌کند. در این مورد، بهتر است رنگ درب و کانتر را با هم در نظر بگیرید. برای مثال، در صورتی که رنگ کانتر با کاشی متفاوت باشد، شما می‌توانید رنگ درب‌ها را با آن‌ها یکی در نظر بگیرید.

مشاهده این مطلب
سرامیک مناسب لابی و ورودی ساختمان

 

کاشی کف و دیوار

سبک دکوراسیون

سبکی که برای دکوراسیون آشپزخانه‌تان انتخاب کرده‌اید باید در انتخاب کاشی‌ها نیز مد نظر قرار بگیرد. در واقع، کاشی‌ها هم قسمتی از دکوراسیون آشپزخانه هستند و به همین خاطر، باید سبک مشابه‌ای داشته باشند. اگر به دنبال اجرای سبک مدرن یا مینیمال هستید، باید به سراغ کاشی‌هایی بروید که ساده هستند و طرح و نقش ندارند. برای دکوراسیون آشپزخانه‌هایی که به شکل سنتی و کلاسیک چیدمان شده‌اند، کاشی‌های نقش‌دار مناسب‌تر خواهند بود.

 

کاشی کف و دیوار

بودجه شما

مطمئنا یکی از مهم‌ترین فاکتورها در رابطه با انتخاب کاشی، بودجه‌ای است که شما برای این مورد در نظر گرفته‌اید. کاشی‌های آشپزخانه با توجه به جنس و کیفیت‌شان می‌توانند قیمت‌های مختلفی داشته باشند. پیش از آن که دست به کار شوید و به دنبال خرید کاشی بروید، بودجه‌تان را مشخص کنید و مقدار کاشی مورد نیاز برای پوشش دادن فضای بین کابینت‌ها را نیز در نظر بگیرید. در بسیاری از موارد، لازم نیست شما کل سطح دیوار را پوشش دهید و تنها کافی است قسمتی را که بین کابینت‌ها قرار می‌گیرد با کاشی بپوشانید که در این حالت، هزینه‌ها بسیار کمتر خواهد شد.

 

بندکشی کاشی

بندکشی کاشی‌ها نیز اهمیت زیادی دارد، اما معمولا آن طور که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرد. برای این که ظاهر آشپزخانه‌تان شیک و تمیز به نظر برسد، باید در اجرا و نصب کاشی‌ها دقت کنید. کاشی‌های بین کابینتی به خاطر این که دقیقا مقابل چشم شما قرار می‌گیرند، خیلی بیشتر به اجرای این نکته نیازمندند. بهتر است کار نصب را به کسی بسپارید که در این رابطه متخصص است. به خاطر داشته باشید که حتی زیباترین کاشی‌ها و گران قیمت‌ترین مورد آن‌ها هم در صورت اجرای نامناسب، ظاهر جالبی پیدا نمی‌کند.

مشاهده این مطلب
هنگام بازسازی سرویس بهداشتی،متریال جدید استفاده کنیم؟

کاشی کف و دیوار

انتخاب کاشی کف آشپزخانه

انتخاب کاشی آشپزخانه نیز اصول خاصی دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

رنگ اجزا

در مورد انتخاب کاشی‌های کف آشپزخانه باید رنگ سایر قسمت‌ها را در نظر داشت. خیلی خوب است که بتوانید یک کنتراست مناسب بین رنگ کابینت‌ها، میز، یخچال و کاشی‌های کف آشپزخانه‌تان به وجود بیاورید. اگر رنگ کاشی‌ها و سایر بخش‌ها تیره باشد، فضا خفه و دلگیر خواهد شد و در مقابل، در صورتی که رنگ همه آن‌ها را روشن در نظر بگیرید، فضا بیش از اندازه بی روح به نظر خواهد رسید. بنابراین، باید سعی کنید رنگ‌های انتخابی شما برای اجزا و وسایل به کار رفته در آشپزخانه و کاشی‌ها تفاوت داشته باشند تا در مجموع، یک پالت رنگ جذاب در فضای آشپزخانه‌تان داشته باشید.

 

کاشی کف و دیوار

نور آشپزخانه

به این توجه داشته باشید که نور آشپزخانه‌تان چقدر است. کاشی‌های کف، معمولا مساحت بیشتری را نسبت به کاشی‌های بین کابینتی در بر می‌گیرند و به همین خاطر هم تاثیر بیشتری روی فضای آشپزخانه و روشنایی آن می‌گذارند. اگر آشپزخانه‌تان پرنور است، می‌توانید کاشی‌ها را تیره یا روشن انتخاب کنید، اما در صورتی که فضای آشپزخانه‌تان نور کافی را ندارد، باید رنگ‌های تیره را کنار بگذارید.

کاشی‌های روشن‌تر باعث ایجاد روشنایی بیش‌تر می‌شوند و فضای کم نور آشپزخانه‌تان را دلباز می‌کنند. همچنین در صورتی که از انواع کاشی‌های براق استفاده کنید، تاثیرشان بیش‌تر خواهد بود، چرا که نور را منعکس کرده و فضا را بیشتر روشن می‌کنند.

 

کاشی کف و دیوار

پاکیزگی فضا

پاکیزگی فضا هم خیلی مهم است و باید مد نظرتان قرار بگیرد. اگر می‌خواهید به صورت مداوم درگیر تمیزکردن کف آشپزخانه نباشید و وقت رسیدگی به پاکیزگی آن را ندارید، بهتر است دور کاشی‌های روشن را خط بکشید. کاشی‌های روشن خیلی سریع آلوده می‌شوند و لکه‌ها را خیلی بیش‌تر نشان می‌دهند.

در صورتی که به پاکیزگی ظاهر کاشی‌ها اهمیت می‌دهید و وقت تمیزکردن آن‌ها را هم ندارید، پیشنهاد می‌کنم از کاشی‌های تیره رنگ استفاده کنید که آلودگی را نشان نمی‌دهند. به این نکته هم توجه داشته باشید که کاشی‌های دارای نقوش برجسته یا شیار، خیلی سخت‌تر تمیز می‌شوند و کار شما را دشوار می‌کنند.

 

کاشی کف و دیوار

 

 


اینستاگرام ما را دنبال کنید

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *