پرسش و پاسخ
ما در آپارات

موثرترین راهکار برای تمیز کردن شیرآلات

موثرترین راهکار برای تمیز کردن شیرآلات

موثرترین راهکار برای تمیز کردن شیرآلات

چگونه شیرآلات را تمیز کنیم؟

همانطور که برای خرید شیرآلات مناسب با دکوراسیون منزل و طبق سلیقه مان زمان زیادی را صرف میکنیم، به همین صورت نیز باید برای تمیز کردن شیرآلات و نگهداری آنها تلاش خود را انجام دهیم.

آب های شهری بسته به منطقه و محل سکونت ما دارای مقادیر کم و بیشی از مواد معدنی و رسوبات هستند که به مرور زمان و استفاده مداوم از شیرآلات، این رسوبات در شیر تجمع کرده و علاوه بر اینکه ظاهر شیر را زشت میکنند، باعث کند شدن خروج آب نیز میگردند.

در صورتیکه شیرآلات به صورت مداوم تمیز و عاری از رسوبات نگردند، بعد از مدتی کندن این رسوبات از شیرها کار چندان آسانی نخواهد بود. پس شستشوی دائم موثرترین راهکار برای تمیز کردن شیرآلات برای جلوگیری از رسوب گرفتگی و کند شدن جریان آب میباشد. گاهی علت رسوب گرفتگی بیش از حد شیرآلات میتواند نشتی باشد که با یک تعمیر ساده میتوان جلوی آن را گرفت.

موثرترین راهکار برای تمیز کردن شیرآلات

از چه موادی برای پاک کردن رسوبات شیرها استفاده کنیم؟

در حالت کلی اسیدها تاثیر مثبتی روی از بین بردن رسوبات و تمیز کردن شیرآلات دارند. شما میتوانید هم از مواد اسیدی شیمیایی و هم از مواد خانگی که خاصیت اسیدی دارند استفاده کنید. مواد شیمیایی حاوی سولفوریک اسید و فسفریک اسید گزینه های مناسبی برای پاکسازی شیرآلات از رسوب محسوب می شوند. اما این نکته را فراموش نکنید که استفاده زیاد از مواد شیمیایی برای تمیز کردن شیرآلات، تغییر رنگ شیرآلات و از بین بردن درخشندگی آنها را در پی خواهد داشت. همچنین باید سیستم تهویه شما در هنگام استفاده از این مواد روشن باشد.

تعداد مواد طبیعی که میتوانند در تمیز کردن شیرآلات به شما کمک کنند نیز کم نیست. بعنوان مثال سرکه بسته به میزان رسوب و جنس و نوع شیری که قصد تمیز کردن آن را دارید میتواند به طرق مختلف استفاده شود. برای تمیزکاری های روزمره میتوانید پارچه ای را با سرکه آغشته و روی شیرآلات بکشید. بعد از گذشت ۵ دقیقه آن را آبکشی و با دستمال خشک کنید.

برای شیرهای کرومی، برنجی و مسی استفاده از لیمو ترش یا آبلیمو نیز موثر واقع میشود.

خمیر دندان گزینه مناسب دیگری برای تمیز کردن شیرآلات است. با استفاده از دستمال آغشته به خمیر دندان و یک برس کوچک یا مسواک میتوانید به تمامی درزهای شیر دسترسی داشته و آنها را تمیز کنید.

دستورالعمل بالا همچنین با استفاده از جوش شیرین و مایع ظرفشویی قابل اجراست.

چگونه سردوشها و سرشیرهای رسوب گرفته را تمیز کنیم؟

برای سردوشها و سرشیرهایی که رسوب گرفته اند ،میتوانید محلول آب و سرکه را داخل کیسه ای ریخته و سردوش یا سرشیر را داخل آن قرار دهید و کیسه را با چسب نواری به شیر بچسبانید. پس از گذشت ۱ ساعت آنها را از کیسه خارج کرده و آبکشی نمایید. اما برای اینکار در مورد شیرهای رنگی و برنجی احتیاط کنید. هم چنین میتوانید آبفشان سرشیرها را پس از جداسازی داخل این محلول قرار دهید.

پیشنهادی برای افراد ساکن مناطقی با آب های سخت :

اگر در منطقه ای زندگی میکنید که دارای آب شهری پررسوب و سخت است میتوانید از فیلترهای چند مرحله ای آب و سیستم فیلتراسیون استفاده کنید.

نباید هایی که در هنگام تمیزکردن شیرآلات باید به آنها توجه داشته باشیم :

در شستشوی روزانه از سیم های ظرفشویی یا اسکاچ های سفت استفاده نکنید. چراکه آنها باعث از بین رفتن درخشندگی سطح شیرآلات شما در طی زمان خواهند شد.

موثرترین راهکار برای تمیز کردن شیرآلات

نکته آخر

به صورت کلی اگر به طور مداوم شیرآلات و سرشیرها را با استفاده از محلول سرکه و آب شستشو دهید، مشکل رسوب گرفتگی و سخت شدن رسوبات و در پی آن دشواری تمیز کردن آنها را نخواهید داشت. توجه داشته باشید که حتما بعد از شستشو با پارچه های نخی سطح شیرآلات را خشک کنید تا لکه های آب روی آن نماند.

همچنین برای مطالعه آموزش چگونگی نگهداری از کاشی و سرامیک و نظافت و تمیزکردن کاشی و سرامیک و چینی بهداشتی با مقالات سرام پخش همراه باشید.

نظرات ۰

0 0 رای ها
امتیاز دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments