پرسش و پاسخ
ما در آپارات

خواص سرامیک

محصول کارخانه کاشی میلاد

خواص سرامیک

زمانی که یک متخصص صنعت کاشی و سرامیک یک برگ کاشی و سرامیک را مورد بررسی قرار می دهد به خواص و ویژگی های زیادی توجه می کند از جمله خواص مکانیکی و خواص سطحی موجود در این متریال، سرام پخش در این متن بر آن شده است که خواص مکانیکی و سطحی موجود را مورد بررسی قرار دهد:

آزمون های مکانیکی سرامیک

میزان خمش یک برگ سرامیک به جهت بررسی میزان تنش ها و فشار های یک پارچه ای که بر روی سطح کاشی و سرامیک وارد می شود را مورد اندازه گیری قرار می دهد که  آزمون آن به دو صورت انجام می گیرد :

سه نقطه ای و چهار نقطه ای

که به وسیله‌ی روش های فوق هماهنگی و مقاومت دربین قسمت های مختلف کاشی و سرامیک و همچنین میزان فشار وارده در بین قسمت های مختلف یک برگ سرامیک سنجیده می شود.

خمش کاشی سرامیک

به جهت اندازه گیری میزان استقامت و استحکام کاشی و سرامیک در برابر ضربه خوردن و خرد شدن از این آزمون بیشتر به جهت مکان هایی استفاده می شود که امکان دارد دستگاه های سنگین روی سرامیک قرار داده شوند. از جمله آزمون های دیگری که در این راستا انجام می شود آزمون استحکام کششی و اندازه گری سختی یا همان خاصیت فشاری می باشد.

برای سنجش میان سختی کاشی و سرامیک می توانید از آزمایش های میزان فرو رفتگی و خراش موجود در این صنعت استفاده نمایید که عموما سرامیک کف مقاومت بالاتری در برابرسایش دارد.

آزمون های خواص سطحی سرامیک

در قسمت بعدی می توانیم خواص سطحی کاشی و سرامیک را مورد بررسی سطحی قرار دهیم که در این بررسی کاشی را در محلولیقرار داده و مواد آزاد شده را مورد بررسی قرار می دهند. که عموما موادی که در این فرآیند واکنش نشان می دهند مواد قلیایی و خاک قلیایی می باشد.

 در آزمونی دیگر کاشی و سرامیک را زیر اشعه ایکس مورد بررسی قرار می دهیم و در این آزمون عموما نتیجه حاصل بسیار نتیجه بخش تر از آزمون محلولی است.


[flm_button link_address=”http://cerampakhsh.com/mag” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”گردآوری شده توسط: پایگاه اطلاع رسانی کاشی و سرامیک سرام پخش” font_family=”Shabnam” button_size=”XS” button_color=”Light” button_style=”Border” button_hover=”HoverB-Dark” rounded_corners=”3″]

[flm_button link_address=”https://instagram.com/cerampakhsh” link_target=”_blank” icon_placement=”Left” button_text=”اینستاگرام ما را دنبال کنید” font_family=”Shabnam” font_size=”15px” button_size=”XS” button_color=”White” text_color=”Purple” button_hover=”HoverF-Purple” rounded_corners=”3″ custom_border_color=”9f5de2″ animate_icon=”Grow” icon=”fa-instagram”]

نظرات ۰

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments