پرسش و پاسخ
ما در آپارات

سرامیک بهتر است یا پارکت؟

سرامیک بهتر است یا پارکت؟

برای کف پذیرایی و هال سرامیک بهتر است یا پارکت؟

سرامیک بهتر است یا پارکت؟ سوالی است که ذهن بسیاری از کسانی که می‌خواهند تغییری در کفپوش منزل خود ایجاد کنند را درگیر کرده است. تغییر در کفپوش بیشترین تاثیر را در تغییر دکوراسیون، بازسازی و زیباسازی فضای داخلی ساختمان دارد. اولین چیزی که در هنگام نوسازی یا تغییر منزل به ذهن می‌رسد، تغییر دادن کفپوش‌ها می‌باشد. برای کف گزینه‌های زیادی پیش روی قرار دارد. از موکت که قدیمی‌ترین نوع کفپوش است تا سرامیک و پارکت.

 

سرامیک بهتر است یا پارکت؟

              طرح دکوراسیون بالسان کاشی پرسپولیس-کالیبره مات

 

امروزه برخی از افراد سرامیک را ترجیح می دهند و برخی دیگر پارکت را، انتخاب کفپوش مناسب، چالش بزرگی است که سازندگان بنا و مشتری‌ها با آن روبرو هستند. تغییر، بازسازی کف و نصب کفپوش پرهزینه است و می‌بایست بهترین گزینه را برای فضای مورد نظر انتخاب کرد. کفپوش‌های متنوعی در بازار عرضه می‌شود که انتخاب را دشوار می‌کند. در این مطلب به موارد استفاده از دو کفپوش رایج می‌پردازیم و می‌خواهیم شما را با انتخاب کفپوش مناسب آشنا کنیم. سرامیک یا پارکت؟

 

سرامیک بهتر است یا پارکت؟

 

سرامیک و پارکت را با توجه به نوع کاربری ساختمان می‌توان انتخاب کرد. پارکت و سرامیک برای منازل شخصی، اداری، تجاری، کارگاهی و فروشگاهی مناسب هستند. زمانی که تصمیم می‌گیریم برای کفپوش از کدام یک استفاده کنیم باید در نظر داشته باشیم که خرید سرامیک یا پارکت مانند خرید فرش نیست که بتوان آن را عوض کرد حداقل یک یا دو سال باید با همان کفپوش صرف کرد. بنابراین قبل از تصمیم‌گیری برای این کار باید اطلاعات کافی در مورد هر یک از آنها، هزینه‌ها، مزایا و معایب هر یک داشته باشید. برای اینکه از آنچه می‌خواهید و نیاز دارید، تصویر واضح‌تری داشته باشید، این موضوعات را برای خود مرور کنید.

مشاهده این مطلب
چه کاشی و سرامیکی مناسب آشپزخانه است؟

• در خانه‌ی شما چقدر رفت و آمد و تردد صورت می‌گیرد؟
• کفپوش منزل شما باید چقدر مقاوم باشد تا در برابر این تردد دوام بیاورد؟
• بین عملکرد یا ظاهر، کدام را در اولویت قرار می‌دهید؟
• برای تمیز کردن و مراقبت از کفپوش‌تان چقدر می‌توانید زمان و بردباری به خرج دهید؟

هنگام انتخاب بین سرامیک و چوب چه چیزهایی را باید در نظر بگیریم؟ 

سرامیک و پارکت، جدا از ظاهر متمایز‌شان هرکدام مشخصه‌های متفاوتی دارند که می‌توانند تأثیر قابل ملاحظه‌ای بر انتخاب شما بگذارند، که بخشی از آن مربوط به سبک زندگی شما می‌باشد. شما همچنین باید به احساس راحتی در زیر پا، سر و صدا، هزینه و البته ظاهر نیز توجه کنید. اکنون باید مزایا و معایب هرکدام را سبک سنگین کنید تا تصمیمی آگاهانه بگیرید.

البته با توجه به اینکه شما می‌توانید بسته به نوع سبک زندگی خود از طراحی‌های بی‌شماری در الگو و بافت و رنگ و با هر بودجه‌ای سرامیک مورد نظر خود را انتخاب کنید که انتخاب پارکت با هزینه بالایی نسبت به سرامیک برخوردار می‌باشد. البته پارکت حس گرمی به خانه و یا محل کار شما می‌دهد و در مقایسه سرامیک‌ها با توجه به تنوع سبک و طرح می‌تواند در طرح و بافت چوب نیز ارائه شوند که همان گرمی را به خانه شما بدهد و شما نیز می‌توانید با مد روز و ظاهری معاصر پیش بروید. البته تمیز کردن‌شان آسان و نیاز به مراقبت کمتری نسبت به پارکت‌ها دارند.

قدم‌زدن روی یک کف سرامیک‌ شده‌ی خنک در تابستان حسی خوشایند ایجاد می‌کند و در زمستان نیز سرامیک‌های گرم‌شده‌ی کف به همان اندازه جذاب و دلپذیر هستند.

مشاهده این مطلب
روش های هوشمندانه برای پنهان کردن شوفاژها

 

 


اینستاگرام ما را دنبال کنید
۲+

نظرات ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *